Belmont Park, PRO Tahminler – 11 Eylül 2019 (2.210 TL TUTTU)

Delaware ve Philadelphia Parx gibi vasat programlardan sonra üç gün üst üste Belmont Park programları olacak. Bu hafta için hedef günlerimiz Belmont Park programları. Belmont Park için koşu yorumları bir gün öncesinden (gece), şablonlar ise saat 18:30‘da eklenecektir. Görüşmek üzere.

 

 

1.Ayak: 7 numaralı Zap Daddy, 1 numaralı Blessed Halo, 8 numaralı Another ve 6 numaralı Corot dörtlüsü oransal anlamda öne çıkıyorlar. Biz bu dörtlüden performans açısından 6 numaralı Corot’u çok daha önde görüyoruz ve bu grubu geçmesi hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. Koşu performansları birbirine benzer olduğu için pedigrilerden ayrım yapmak daha sağlıklı olabilir. Çim pistin elit aygırı Scat Daddy’nin iki yavrusunu görüyoruz. 7 numaralı Zap Daddy ve 4 numaralı Gins And Tins. Bu ikilinin kan hatları itibariyle koşuda iddialı olması beklenebilir. Ancak 7 numaralı Zap Daddy’nin son galoplarının vasatlığı onu geri planda değerlendirmeye itiyor. 4 numaralı Gins and Tins ise hem 3 yaşlı olması hem de yarış kalitesi açısından bir tık aşağıda görünüyor. 1 numaralı Blessed Halo 9 aylık aranın ardından ıslak kum pistte(çim pist iptali sonucu) bir yarış gördü. O performansını dikkate almamakla beraber; 2018 yılında hayli istikrarlı performansları olduğunu söylemeliyim. 7 numaralı Zap Daddy’nin galopları sonucu 1-2 tık kötü döneceğini düşünürsek onu yazarak korumacı bir kurguya gidilebilir. 5 numaralı Elenzee bir Into Mischief yavrusu. Into Mischief’i hepiniz kum pistteki başarılarından tanıyorsunuz, kum pist için en iyi 2-3 aygırdan birisi. Ancak çim pist için aynı şeyi söyleyemeyiz. Anne hattından da çim pist için pek berrak görünmüyor. Bu verinin aksine yönünü çim piste çevirmiş ve önde yalnız kaldığında hayli başarılı yarışlar yapmış. Son yarışında ise yine numarayı almasına rağmen rakiplerine cevap veremedi. Bugün yine aynı yarışı daha iyi şekilde koşmaya çalışacaktır. 8 numaralı Another, bir Soldat yavrusu. Scat Daddy, Into Mischief, Pioneerof The Nile gibi güçlü aygırların yanında hayli mütevazi olduğunu söylemek lazım. Buna rağmen elit antrenörüyle doğru yarışlar seçerek beklentinin üstüne çıkmış. Galopları da iyi görünüyor, bu etkenlere rağmen çok hızlı start alamadığını ve çok keskin sprintinin olmadığını hesaba katarsak 1200 metre’de kazanması zor görünüyor. 2 numaralı Fayette Warrior haklı olarak son at görünse de, antrenör ekürisi 4 numaralı Gins And This ile ilginç bir yarışa imza atabilirler.

SIRALAMA: |6++4-1-7++8-5-2|

 

 

2.Ayak: 4 numaralı Annette’s Humor 12 kez start alıp 4 kez ikinci, 2 kez üçüncü oldu. Tempo yapıp veya 3-4 gidip kazanmaya yaklaştığı koşuları da vardı. Ancak bir türlü kazanamadıktan sonra rotasını Finger Lakes’e çevirdi, lakin orada da kazanamadı. Son koşusunda ise tekrar Saratoga’daydı. Hiçbir varlık gösteremedi. Rudy Rodriguez saygı duyulacak bir antrenör olsa da bugün şansı pek görünmüyor. Jokey tercihi, galoplar ve son koşuları bunun sebepleridir. 5 numaralı Irish Banker, üstünde Jose Ortiz olmasıyla dikkat çekiyor. Jose Ortiz’in bindiği her at’a dikkat etmek gerekir ve çokça ters köşe yapan bir jokeydir. Fakat 5 numaralı Irish Banker da, tıpkı 4 numaralı at gibi koşu performansı ve galoplar açısından ışıltılı görünmüyor. Bu iki atı eledikten sonra geriye zaten çok fazla seçenek kalmıyor. 7 numaralı Taralucci jokeyini bulmuşa benziyor, Joel Rosario 26 gün önce çok sabırlı binip ikincilik elde etti. O gün yaptığı sprinti bugün yaparsa zaten kazanacaktır. Antrenör Raymand Handal’in bir diğer safkanı 2 numaralı Appletini iki yarışında da iyi değildi. Fakat hem galopları hem de pedigri açısından bu grupta yeni bir başlangıç yapabilir. Bu yarış Bruce Levine ile Raymond Handal’ın taktik yarışı şeklinde geçebilir. Lemon Drop Kid yavrusu 3 numaralı Two Graces ve eküriler rakip olabilirler.

SIRALAMA: |7++2-3-9|

 

 

3.Ayak: Türk antrenör Mertkan Kantarmacı’nın iki safkanıyla koşuya katılması hayli gururlandırıcı. Özellikle Midnight Lute yavrusu 8 numaralı Midnitesalright eğer önde ciddi prese maruz kalmazsa koşuyu yanına yaklaştırmadan bitirebilir. 2 numaralı Elizabeth Nicole da onunla benzer bir yarış yapmayı deneyebilir, iç start dolayısıyla da avantajlı olduğu açık. Bu durumda da Mertkan Kantarmacı, 1 numaralı Relata’s Reward ile kazanırım diye düşünmüş sanırım. Koşunun favorisi 5 numaralı Tiz R Bella’nın da ülkemize aşina bir yanı var. Bir Tizway yavrusu, Tizway’i Gazi şampiyonu The Last Romance’den biliyoruz. Tiz R Bella’nın mesafede gösterişli yarışları olsa da: antrenör değişikliği onu olumsuz etkileyebilir. Ayrıca son yarışındaki görüntüsünün de iç açıcı olmadığı ortada. 4 numaralı Letmetakethiscall, antrenör Rudy Rodriguez’den ayrıldıktan sonra yönünü Finger Lakes’e çevirdi ve son yarışını kazanarak buraya geliyor. Küçümsenmesini tavsiye etmem. 6 numaralı Zecha son koşusunda hiçbir olumlu hareket göstermediği için doğal olarak çok sürpriz konumunda. Ancak bugün farklı koşabilir. Başarılar Mertkan Kantarmacı.

SIRALAMA: |8-1++4-6-2++5-7|

 

 

4.Ayak: Favori 5 numaralı Moyne Spun’ın koşuyu domine edip kazanmasını bekliyoruz. 8 numaralı Zandora ve 3 numaralı Ascender ikilisi sürpriz yapma uğraşı vereceklerdir.

SIRALAMA: |5++8-3|

 

 

5.Ayak: 5 numaralı Ratajkowski, 26 gün önce zorlansa da güçlü görüntüyle kazandı. Bugün yine önde tempo yapıp koşuyu kısaltmaya çalışacaktır. Bunu yapabilecek en iyi jokeye sahip. Yine de takip listemizde olan 1 numaralı Cartwheel’i öne çıkarmak istiyoruz. Bugün düzlükten sonra rakiplerini alt edip koşuyu domine edebilir. Antrenör değişikliğine gitmesine rağmen 4 numaralı Might Be’nin sürpriz yapabileceğini düşünüyoruz.

SIRALAMA: |1++5-4++2|

 

 

6.Ayak: Çim pist. Chad Brown. Scat Daddy. Bu üç kelime neden favori olduklarını betimliyor. 6 numaralı Fierce Scarlett’e rakip olarak 2 numaralı Nay Lady Nay değil de: 5 numaralı Xanthique ve 4 numaralı Sorrentine Lemon’ı görüyoruz.

SIRALAMA: |6-5++4|