Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Belmont Park, PRO Tahminler – 11 Haziran 2021

Belmont Park programıyla Amerika at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Az atlı koşular var, bunu görsek de; birim fiyatın küçük bir artışından bile, bizim lehimize yüksek ikramiyeler sonuçları yaşanacak gibi anlıyoruz. Bol sürprizli, genel basit tercihlerin sönümlendiği bir gün dileriz; Belmont Park tahminlerimiz duyuru sekmemizde belirttiğimiz gibi 18:00‘da eklenecektir. Görüşmek üzere.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]

[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”belmontpark”]Belmont Park – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”belmontpark”]

1.Ayak: |3-4-6-7++5-2|= İşin doğrusu 2 numaralı Chris and Dave‘in neden %30 yüzde kapladığını anlayabilmiş değilim, aslında TJK ilk sırada 4 numaralı Family Biz‘i yayınlamış; demek ki beslendikleri bir yerden böyle iki ata kanalize oldular. Bize göre, bu atlar arasında hiçbir farklılık yoktur; söz konusu iki favoriyle, diğer dört atın kazanması ihtimali benzerdir. 3-4-6-7 dörtlüsü basit kurguların tercihi olabilir; sürpriz kurgular ise 3-6-7-5 yazabilirler. Eğer AGF tablosundaki durumlar değişirse, 4-2 ikilisi farklı değerlendirilebilir.


2.Ayak: |6-9-10-3++2-7++8|= 6 numaralı Triple Americano, 9 numaralı Dutchmen Forever, 10 numaralı Flipping Fun ve 3 numaralı Daggerboard dörtlüsünün hem mesafe tecrübeleri hem de pistte kalite gösterebilecek potansiyelleri mevcuttur. Haliyle izlemek için oynayanlara harika dörtlü olduklarını söyleyebiliriz. 2 numaralı Papa Smooth ve 7 numaralı Forest Spirit pistte sınırlı potansiyele sahiplerdir, bununla birlikte ise çalışkan atlardır. 8 numara kurgu atıdır.


3.Ayak: |8-3++6-7++2|= Bu tip koşularda, sıklıkla bizim tercih etmediğimiz favori-plase atlar kazanabiliyorlar; çünkü koşuların yapısı da buna müsaittir, potansiyeli yüksek atlar formda olmuyorlar ve diğerleri kondisyonlarıyla öne atılıp koşuyu bir şekilde tamamlayabiliyorlar. 8 numaralı Canarsie Angel ve 3 numaralı Jen’s Battle bizim bu grup arasında beğendiğimiz safkanlardır. 6-7 ikilisi hata kollayacaklardır, 2 sürpriz.


4.Ayak: |6-9-8-2++5-1++7|= 10 numaralı Kreesa La Wrote‘un Türkiye’de tamamen ezberle ve açıkçası biraz komik kaçan türden %40 favori yapılması durumunu görüyoruz. Son koşusunda ikinci olan atları Maiden koşularda sürekli tercih ediyorlar, bize göre bunu yapmalarının sebebi mecburiyettir; diğer koşuları doldurduktan sonra “burayı da tek atalım” düsturuyla oyunlar kuruyorlar. Mesafeye ilk kez çıkan, çim pistte veya genel olarak hiçbir potansiyel vadetmeyen bir atın, bu oyuncu kitlesi için kazanması gerçekleşirse sadece gülünür. 6-9-8 üçlüsü koşuda kesinlikle etkin olacaklardır ve kazanmaları çok normaldir; 2-5 ve daha sonra 1-7 sürpriz atlardır.


5.Ayak: |7-2++6-5|= 7 numaralı Finding Fame‘in karşımıza çıkması gerçekten mutluluk verici; herhalde 2020 yılında bizim için iyi hatırlanacak atlardan biridir; Gulfstream Park’ta iki kez üst üste kazanıp mutlu etmişti. Bu grupta da parlaması ihtimali uzak değildir, yine de 2 numaralı Slam Dunk‘ın cazip yüzdesini görünce, iki atı öne çıkarmış olduk. O da ciddi kaliteye sahiptir ve 6-5 ikilisi çalışkan atlardırlar. Doğrusunu söylemek gerekirse, 6 numaralı at favori olmasaydı; size üç at yazmanızı önerebilirdim. Kurgunuza göre tercih yapınız.


6.Ayak: |6-2-3-4++7-9-10|= Bu grupta potansiyelsiz, hedefsiz, kötü yarış seçen, genel kalitesi zayıf herhangi bir safkan yoktur; ancak üç tane atın uzun mesafede rakiplerinden ayrılan derecede iyi koşuları mevcuttur. Bunlar: 6 numaralı Compliant, 2 numaralı Box N Score ve 7 numaralı Shamrocket‘tır. Çok basit oynayanlar için bu üç atı söylemiş bulundum, diğer yandan 3-4-9-10 dörtlüsünün kapladıkları oranlarının aksine daha tehlikeli oldukları da barizdir; bu fırsat gelmişken, şans gülerse; dörtlü-beşli oyuncuları da nasiplenebilir. Bol şanslar.


*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

Sonuç & Değerlendirme:

6’lı Ganyan 227 TL gibi çok düşük bir ikramiye vermiştir; haliyle bizim şablonlarımız başarıya ulaşmamıştır. Daha cazip programlarda görüşmek üzere…


[/toggle_content][/toggle_group][/box]

Önceki
yabanciganyan.com

York, PRO Tahminler - 11 Haziran 2021 (36.519 TL TUTTU)

Sonraki
yabanciganyan.com

Kranji Singapur Tahminleri - 12 Haziran 2021

Benzer İçerikler
İncele!

Greyville Tahminleri – 28 Kasım 2021

Pazar günü (28 Kasım) Greyville programıyla Güney Afrika at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz; küçük-orta bütçeliler için de oldukça zevkli bir program olduğunu söylememiz gerekir. Çünkü bazı favorilerin kötü koşma ihtimali epey fazladır ve iki atlı güvenilir küçültmemiz mevcuttur. Greyville tahminlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.
Total
6
Share