Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Belmont Park, PRO Tahminler – 26 Eylül 2021

Belmont Park hedef programıyla yabancı at yarışı tahminlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Hatırladığım kadarıyla iki gün önceki Belmont Park programında çim pist iptal edilmiş ve küçük ikramiyeli sonuçlar yaşanmıştı, o gün herhangi bir şablon yayınlamamıştık. Dünkü Türkiye programına dahil edilmeyen Belmont Park programının da favori ağırlıklı sonuçlandığını söyleyerek sizleri rahatlatayım. Umarım üç gün üst üste benzer sonuçlar yaşamış olmayız. Belmont Park tahminlerimiz yarışlardan 15 dakika önce yayınlanacaktır. Görüşmek üzere.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların yoğun olduğu ve her sonuca açık programlardır. Dolayısıyla bu programlarda tamamen verilerle sonuca gitmek çok zordur, zira öyle olursa her koşuda sıralamalar sonuna dek doldurulmuş olacaktır. Biz kendi kanaatlerimizle, AGF tablosundaki değerlerini eşleştirerek elemeler yapmayı tercih ediyoruz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda küçük-orta bütçeli üyelerimiz Altılı Ganyan oyununu hedef yapabilirler. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek güvenle inanmadığımız, rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü büyük değilse, onları da geri planda bırakabiliriz. Sürpriz teksiz kurgular, Beşli-Dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda, az ikramiye vereceğinden ötürü oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”belmontpark”]Belmont Park – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”belmontpark”]

1.Koşu: |2-3-6++4|= 1 numaralı Shalimar Gardens’ın pek çok parametrede rakiplerinden üstün olduğu apaçık ortadadır, bundan sebeple Türkiye’deki oyuncuların, yani ikramiyenin miktarıyla ilgilenmeyenlerin %70 favori yapması yanlış değildir. Biz bu oranı ilk koşuda kullanamayacağımız için hata kollayacak rakiplerini sıralamamıza aldık. 2-3-6 veya geniş bütçeliyseniz 2-3-6-4 denemekte özgürsünüz. Eğer favorinin kazanmasından endişe ediyorsanız, 5’li oyununa geçebilirsiniz.


2.Koşu: |13-8-2-10++5-16|= Koşunun kum piste alınmasıyla şansı olan at sayısı epey azaldı, öyle ki sıralamadaki ilk beş atın dışına çıkması için olağanüstü durumların gerçekleşmesi gerekecektir. 16 numaralı Reunion Tour kurgu sürprizidir.


3.Koşu: |4-6-1++7-3|= Favori-plase atların sıralamadan çıkarılamayacak düzeyde öne çıktığı bir görüntü söz konusudur. Hem ekürilerin her ikisi de, hem de 6 numaralı Partner’s Hope koşunun ilk üç derecesini oluşturabilirler. Yine de yüksek ikramiye hedefleyen oyunculara başta 4 numaralı Uncle Mo’s Cat olmak üzere: 4-7-3 sıralamasından takviyeler öneririz.


4.Koşu: |5-1++4|= 3 numaralı Senbei kariyerinin iki koşusunda da çok cazip oranlar kapladığında bizim size ilk sıralarda önerdiğimiz tercihlerdendi. Bugün için 6’lı Ganyan oyununun ilk koşusunu oluşturduğu için rakiplerine odaklanmak durumunda kalıyoruz. Ayrıca 5-1 ve daha sonra 4 gibi taylar da potansiyel açısından ondan geride hiç değillerdir.


5.Koşu: |7-3-9-8-2++6-12|= Bit bütçe koşusu olduğunu söylemek mümkün, zaman zaman bu koşularda sıralamanın sonuna ittiğimiz atlar kazanabiliyorlar ve ne yazık ki bu senaryoda küçük-orta bütçeliler 6’lı oyunundan eleniyorlar. Aynı şanssızlığı yaşamak istemeyenleriniz tüm sıralamayı kullanabilir, diğer taraftan cazip kurgu yapılacaksa beş at tercihi daha doğrudur.


6.Koşu: |2-1-10-9++7-11-13++8-6-5|= Günün en zor koşusudur ve sıralamanın sonundaki 8-6-5 üçlüsü de en iyi günlerinde patlama gerçekleştirebilecek pedigri/ekip/galop kalitesine sahiplerdir. Yine de ilk oyun için son koşuya az at bırakma kurgusu yapanlarınız 2-1-10-9 dörtlüsünü öncelikle tercih edebilir. Diğer atlar 100 TL üstü şablonlarda kullanılır.


7.Koşu: |7-10-5++8-11++9-2|= 7 numaralı Agent Creed, 10 numaralı Sidd Finch ve 5 numaralı Made My Day üçlüsü pist performansları açısından rakiplerinin önünde değerlendirilebilecek ve sizlere yarış izletebilecek tercihlerdir. Alternatif kurgular ve tekli hallerinde 8-11 öncelikle takviye edilebilir.


8.Koşu: |13-7-11-5-3-4++10-2++12|= 7 numaralı My Lips Are Sealed’in yarış ve ekip kalitesi gerçekten önemli olsa da, rakipsiz olmadığı koşuda, diğerlerinden ayrılan oranıyla kazanması her kurguya fayda sağlamayabilir. 13-11-5-3-4 beşlisi başlıca ona zorluk çıkarmasını beklediklerimiz. 10-2 geniş kurgularda öncelikle denenebilecek olanlar.


9.Koşu: |4++2++5|= Doğruyu söylemek gerekirse 1 numaralı Bella Sofia bizi bu yıl yanıltan atlardan biridir, son iki koşusunda da belki pedigrisinden kaynaklı olacak önyargıyla tercih etmemiştik. Bugün %70 oranını görünce yine daha güvenilir bulduğumuz/ne koşacağı az çok belli olan 4 numaralı Lake Avenue’yü tek olarak sizlere öneriyoruz. Teksiz kurgu yapıyorsanız 4-2 öncelikle deneyebilirsiniz.


[/toggle_content][/toggle_group][/box]
Önceki

İstanbul Tahminleri - 26 Eylül 2021

Sonraki

Bath Tahminleri - 27 Eylül 2021 (72.549 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
İncele!

Sha Tin Tahminleri – 16 Nisan 2022

Tüm üyelerimize günaydınlar. Klasikleşen şekilde hafta sonu sabahını Sha Tin programıyla açıyoruz, Hong Kong tahminlerimize devam ediyoruz... Sha Tin programında birkaç koşuda favori sonuçları görmemiz olasıdır, sizlere aşağıda işaret ettik; diğer yandan bazılarında da inanılmaz kaotik durumlar yaşanabilir. İlgilenenlere bol şanslar ve iyi günler diliyoruz.
Total
3
Share