Belmont Park Tahminleri – 13 Mayıs 2022 (41.184 TL TUTTU)

Cuma akşamı programı Belmont Park ile Amerika at yarışı tahminlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Haftanın ilk iki günü Will Rogers-Parx gibi oynanamayacak yerler vardı, nitekim çok komik düzeyde düşük ikramiyeler verdiler; dün de Gulfstream Park programı şaşırtmayarak 1.000 TL altında seyretti. Bugün Belmont Park programı ile ikramiyenin normale dönmesini, 5.000 TL üstüne çıkmasını temenni ederiz, öyle olunca başarı veya başarısızlık kriteri dikkate alınabilir. Belmont Park tahminlerimiz yarışlardan 20 dakika önce (19:40) yayına alınacaktır.


1.Koşu: |4++2-5|= 1 numaralı St Maarten Girl, Parx’taki yarışlarında mücadeleciydi, fakat New York’a geldikten sonraki koşusunda sonlarda adeta dökülmüştü; ortalama pedigri kalitesini kabul etmekle birlikte favori oranı kaplamayı hak edecek düzeyde olduğunu düşünmemekteyiz. 4 numaralı Hop Picker, ilk koşusunda Tampa Bay’de yavaş başlamış ve düzlükten sonra galop yapmakla yetinmişti, bu atın bugün pedigri-ekip kalitesiyle hedef yapacağına şüphe yok, eğer düzlüğe kadar birkaç boy geride takip edebilirse sonlarda üstünlük kurabilecektir. 2 numaralı Goodmorning Angel ve 5 numaralı Geometrique ikilisi ise koşuları dikkate alınamayacak atlardır, fakat hazırlıkları ilgi çekicidir. Dolayısıyla burada 4 numarayı tek atmanızı veya 4-2-5 yazmanızı öneriyoruz. Dipnot olarak 1 numaralı atın ekürisi koşudan çıktığından, 4 numara favori pozisyonuna çıkarsa 4 yerine 1 yazmak daha avantajlıdır.

2.Koşu: |6-2++3-4|= 1 numaralı Stormi Cat Lady anlamsız şekilde %80 favori görünüyor. Genel kalitesi sıradan bir at olmakla birlikte, son 1400 koşusundaki 300’ünün iyi izlenim bıraktığını söyleyebilirim. Ancak o gün en iyi gününü geçirdiği analizi de oldukça dayanaklıdır, çünkü önceki altı koşusunda hiçbir varlık gösterememişti. Onun %80 oranı yerine, tavan performansı favoriden yüksek 6 numaralı Simple Sugar‘ı ve ekip-jokey eşleşmesiyle 2 numaralı Belss On Her Toes‘u oynamayı yeğlerim. 3 numaralı Queentigua ve daha sonra 4 numaralı Dutchess of N Y en iyi günlerini geçirmeleri halinde sürpriz gerçekleştirebilirler. Burada favori kazanırsa üzülecek bir şey olmayacaktır.

3.Koşu: |3-4++7-5|= Ekürilerin her ikisinin de sıradan atlar olması bir avantajdır, çünkü biliyoruz ki Türkiye’de eküri atlara bayılıyorlar. Bununla birlikte koşunun çim pistte tecrübeli 3-4 ikilisine kalma ihtimali kuvvetle muhtemeldir, dolayısıyla sadece misli kurgular için bir hanelik avantaj olarak yetinilebilir. Misli oynamayanlar ise mecburen kurguyu cazip hale getirmeye yönelik 7-5 takviyesi yapmak zorundadırlar.

4.Koşu: |4-1-10-8-12++9-6-5|= Koşu klansmanı gereği oldukça sıradan atlar bir aradalar; normalde temel at yarışı analizinde çok düşük puan verdiğimiz ve pek şans tanımayacağımız 6-5 ikilisini de sıralamaya eklemliyoruz. 4-1-10-8-12 beşlisini küçük-orta bütçeliler kullanabilirler. 9 başta olmak üzere: 9-6-5 takviye sıralamamızdır. Dipnot olarak dikkatli oyuncuların fark edebileceği üzere burada bazı favori-plase atları eliyoruz, çünkü kurgu avantajı elde etmek gerekiyor; herkesin yaptığı kurguyu yapamayız.

5.Koşu: |6-7-8-2++3-5-4|= Yine aynı görüntüyü görüyoruz: Atların genel kalitesinin analizini yapamayınca, son koşularındaki durumlarına göre tercihler yapıyorlar. Biz söz konusu basit tercihlerden birini dışarıda bırakıyoruz, ki yine bir avantaj elde etmeyi başarabilelim. 6-7-8-2 dörtlüsü sürpriz kurgu sevenlere önerilerimizdir, genel kitlenin fark edemediği; bugün grup içerisinde sivrilebilecek olanlardır. Ciddi hallerinde 3-5-4 de kurguya eklemlenmeye çalışılabilirler.

6.Koşu: |8-6++3-4-2++10|= Sıradan bir koşuyla daha programı tamamlıyoruz; eğer önceki koşulardan buraya sürprizlerle gelemezsek 5.000 TL üstü ikramiye hayal olabilir. 8 numaralı Principled Stand ve 6 numaralı Easy Time ikilisini ganyan denemesi sevenlere öneririm. Diğer oyunlarda atlamak zorunda olunacağından bütçe yettiğince doldurulabilir, kapladıkları oranlar itibariyle 3-4 ve daha sonra 2 sıralamasına indirgenebilir.

7.Koşu: |4-2-9-7++1|= 7 numaralı Minaun’un kazanıp kazanamaması ikramiyeyi belirleyecek gibi duruyor. Chad Brown’ın onu en iyi şekilde buraya getirdiği kesindir ve olumlu senaryoya yakınız, ancak son koşularındaki görüntüsünü düşününce %55 oranını hak edip etmediği noktasında şüpheye düşüyoruz. Kurgunuza göre tercih yapabilirsiniz. Sürpriz hallerinde 4-2-9 üçlüsünden koşuyu çalmaları beklenir.

8.Koşu: |4++2-6-1++3|= 4 numaralı Bustin Bay‘in bulunduğu eller güven vermese de, sadece 20 gün önce çok iyi gözükmesi nedeniyle günün teki olarak göstermek durumunda kalıyoruz. Bununla birlikte o kazanamadığında (ki şaşırtıcı değil) gününde olan herhangi biri galip gelecektir, çünkü ancak en iyi günlerini geçirip kazanmayı başarabilirler. Öyleyse 4 tek atılmıyorsa; 2-6-1 veya 2-6-1-3 yazılacaktır.

9.Koşu: |7-3-11-6-2++10-5-1++4-12|= Bir bütçe koşusu olduğu doğrudan ifade edilebilir. Atların başta favori 4 numara olmak üzere çim pist performansı bulunmamaktadır, genel kaliteleri de oldukça düşük seviyeleri işaret etmektedir. Dolayısıyla geniş bütçeliler için fırsat; küçük-orta bütçelilere de kurgu zorluğu yaratabilecek koşudur. Bütçe yettiğince doldurulmalıdır.


Önceki

İstanbul Tahminleri - 13 Mayıs 2022 (6.911 TL TUTTU)

Sonraki

Futbol Tahminleri | 14-15 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
yabanciganyan.com
İncele!

Mannheim Almanya Tahminleri – 8 Mayıs 2022

Herkese iyi günler. Pazar günü Mannheim programıyla Almanya at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hatırlatma yapmak gerekirse Almanya yarışları için detaylı analize girişmediğimizi belirtmek isterim. Sadece son koşuları, jokey-antrenör istatistikleri, pist-mesafe gibi basit faktörlerle; AGF tablosundaki durumlarını eşleştirerek sıralamalar oluşturduk. İlgilenenlere iyi seyirler dilerim.
yabanciganyan.com
İncele!

Vaal Tahminleri – 14 Aralık 2021

Salı günü Vaal programıyla Güney Afrika at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Dünkü Güney Afrika programı oldukça düşük ikramiyeyle sonuçlanmıştı, bugünkü programda daha farklı sonuçlar görülebilir, sizlerin çalışmasına vakit kalması adına tahminlerimiz sabah 08:00'da eklenmiştir. Bol şanslar.