Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

yabanciganyan.com

Belmont Park Tahminleri – 6 Mayıs 2022

Sezonun ikinci Belmont Park programıyla yabancı at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Dünkü programda bizim tercihlerimizin aksine eğilimlerin yaşanabildiğini/az ikramiye verdiğine ne yazık ki şahit olduk. Bugün de aynı trend sürebilir, bu ihtimali aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ederim. Cuma akşamı programı Belmont Park tahminlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz. Bol şanslar dilerim.


1.Koşu: |6++2-3|= Koşudan çıkan atlar programı zayıf hale ne yazık ki getirmiştir; açıkçası biz burada genel kitle 3 numarayı tek atacağından, ona diş geçirebilecek 4-5-6 üçlüsüyle onu yıkmayı planlıyorduk; onlar çıkınca elimizde sadece 6 numaralı Miracle Nicky kaldı, onun da en iyi gününü geçirip geçirmeyeği tarafında şanssız senaryoya daha meyilli olduğu vurgulanabilir. Eğer 3 numaralı atın favori oranı perçinlenirse, o kazandığında hiçbir işe yaramayacağından; 6 tek veya 6-2 başlangıçları deneyebiliriz.

2.Koşu: |4-6++2-3++7|= 4 numaralı Chris and Dave oldukça tecrübeli-kariyerli bir safkandır ve bir o kadar da kaliteli ekibe sahiptir; ayrıca daha önce bu tarz atları geçtiği gibi, son koşusunda (çamur pist olsa da) yaptığı ikinciliği, onun formunun yerinde olduğunu göstermektedir. Stilindeki bir diğer rakibi 3 numaralı Kumar ile birlikte düzlüğe kadar rakiplerini uyutabilirlerse yan yana kaldıkları izlenebilir. Biz atların koşu içerisindeki pozisyonlarından değil, genel kalite verilerinden yola çıkarak sıralamalar belirledik. 6 numaralı Easy Shot ve 2 numaralı Giocare ikilisi haklı favorilere zorluk çıkartılırsa şaşırılmaz.

3.Koşu: |6-2-3++7-5|= İki tane favorinin de kapladıkları oranlara saygı duyuyorum: 8 numaralı She’s A Mia kariyerine çok sıradan bir koşuyla başladıktan sonra, hiç mantığa sığmayacak şekilde inanılmaz gelişim göstererek geçen yılın en sürpriz sonuçlarından birine imza attı; işin enteresanı o koşunun tesadüf olmadığının bir imgesi adeta, Stakes koşuda da aynısını başarmaya yakındı. 9 numaralı Kannon Fire da kariyerine galibiyetle başladı, o da sempati uyandırıcıydı; fakat o gün son 400’de rakiplerinin yanına yaklaşamamasında yumuşak pistin payı vardı, bugün daha zor bir deneyim onu bekliyor olabilir. Biz bu atları söz konusu nedenlerden eledik, çekinenler her zamanki gibi programı pas geçebilirler. 6 numaralı Solib daha önce buna benzer bir grubu çok kendinden emin şekilde domine etmeyi başarmıştı; Jose Lezcano’nun da tercihiyle aralardan sıyrılması bize şaşırtıcı gelmez. 2-3 ortalama halleriyle, yazmadığımız favori atlar gibidirler; sadece onların oranının cazip olması ilk haneye girmelerine kaynaklık etti. 7-5 seçtiğimiz sürprizler.

4.Koşu: |2-7-5++3-4++6|= 9 numaralı Barone Marchis bizim sevmediğimiz tarzda favorilerden biridir. Yurt dışında diğer atların berbat haline kıyasla daha gelişime açık olması ve ümit veren çalışmaları/ekip-jokey eşleşmesi sebebiyle tek atılması onların oyun konjonktürüne oldukça uygun düşmektedir; fakat doğrudan oradaki durumu direkt buraya aktarıp %75 favori haline getirmek de epey hayal kırıklığı yaratan bir durumdur. İki koşusunda da birincilikle ilgisi yoktu, yarışların belli yerlerinde daha iyisini yapabileceğini hissettirdi veya ekibinin kalitesinden pozitif toleranslı yaklaşıldı. Biz favorinin ilk kez (daha önce en yakın 6 boy geride olma başarısı sergilemişti) önlere yaklaşma senaryosunu %75 oranla satın almak yerine diğer kötü performanslı fakat pedigri kaliteli atları yazmaya yeğleriz. 2-7-5‘in patlama yapmasını bekleyebiliriz. 3-4 takviye atlarımız olurlar; çekinenler beşli oyununa geçerler.

5.Koşu: |4-6-8-3++2-14-10++11|= Koşu eğer çim pistte yapılacak basit bir görüntünün hakimiyetinden söz edilebilir; çünkü çim pistte birçok atın henüz tecrübesi dahi yoktur, zaten koşunun kum piste dönebilme ihtimaline karşın kayıt yaptıran kum pist pedigrili atlardır. Çim pistte 4-6-8-3 dörtlüsünün koşuyu bırakması pek gerçekçi görünmez. 2 numara eğer hızlı tempo olursa sonlarda etkili gelebilir. Ayrıca 14 numaralı atın ekürisinin koşudan çıktığını hatırlatayım, favori olan at yerine 14’ü yazmamız yerinde olacaktır. 10-11 seçtiğimiz sürprizler.

6.Koşu: |6-1-4++5-7|= Dünkü ilk gün koşularında bu tip gruplarda öne çıkardığımız atların koşuyu domine edemediğini izlemiştik; elbette koşunun klansmanı gereği şaşırtıcı değildir, ayrıca sezonun ilk günleridir. Dün karşıma bu program gelseydi 6 numaralı Bastet ve 1 numaralı Irresistible Girl‘ü yalnız bırakırdım; bugün yanlarına 4 numarayı entegre etmekle kalmayıp; sizlere bütçeniz bulunuyorsa 5-7 ikilisini de önermek durumunda kalacağım. 2.Altılı oyununda görüşmek üzere.

7.Koşu: |9-10-2++5|= Kum pisti ve özellikle ıslak kum pist yapısını seven 9 numaralı Get Set ve 10 numaralı Bad Guy ikilisi arasında geçmesi kuvvetle muhtemeldir; yine de birinin aradan dönmesi, diğerinin de son koşularındaki formsuzluğu nedeniyle bazı hallerinde üç veya dört at tercihlerine de başvurulabilecektir.

8.Koşu: |1-4++2-5-3|= 2 numaralı First Constitution, Şili’den GR-1 kazanarak buraya beklentiyle gelmişti; biz önümüze çıktığı iki yarışında da onun eksikliklerine odaklanıp kullanmamıştık; fakat ardından bu ülkede de kazanınca, şu an geride değerlendirirken temkinli yaklaşıyoruz, yine de %55 oranıyla kazanması programın çok düşük ikramiye vermesine sebebiyet verecektir. Bu gerçekle yola çıkarak cazip oranlı diğer kalite düzeyi yüksek atları tercih etmeniz gerektiğini belirteyim. 1-4 başlıca sizlere önereceklerimizdir. Geniş bütçeliyseniz 5-3‘e de yer açmayı düşünebilirsiniz.

9.Koşu: |13-10++9-11-12++4|= Koşunun kum piste alınmasıyla ortada sıradan bir tablo kaldı. 13-10-9-11 dörtlüsünden biri iyi gün geçirip koşuyu lehine çevirecektir; eğer pedigri faktörüne yoğunlaşıyorsanız 10-9-11 üçlüsünü önceleyebilirsiniz; diğer yandan 13 numaralı Lucky Brody de son koşusunda buna benzer pistte gayet iyiydi. 12 sürpriz.

Önceki
yabanciganyan.com

Ascot Tahminleri - 6 Mayıs 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Sha Tin Tahminleri - 7 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Goodwood, PRO Tahminler – 28 Ağustos 2021

Goodwood programıyla İngiltere at yarışı tahminlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Programın genel değerlendirmesini kısaca yapacak olursam, favori-plase atların tüm koşularda kazanabilme ihtimali çok yüksektir; dolayısıyla yine boş bir program olarak sadece izleme kurguları deneyebileceğinizi söylemek isterim. Goodwood tahminlerimizi aşağıda görebilirsiniz, bol şanslar.
İncele!

Keeneland, PRO Tahminler – 21 Nisan 2021

Nisan ayının son kısımlarına yaklaşırken, bir Keeneland turuna daha başlıyoruz. Bu ay için son üç Keeneland programı kaldığını hatırlatayım. Tam olarak dikkat etmedim, ancak sanıyorum tüm 2.000 TL üstü ikramiye veren programlarda kazanmayı başardık. Bugün de aynı şekilde yüksek ikramiye vermesi durumunda, kaçıracağımızı çok kolay görmüyorum. Umarım risk aldığımız yerlerde şans bize güler. Keeneland tahminlerimiz saat 20:00'da eklenecektir. Görüşmek üzere.
Total
1
Share