Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Curragh Tahminleri – 27 Haziran 2021 (35.226 TL TUTTU)

Curragh programıyla İrlanda at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Curragh programları koşu tipleri ve at adetleri açısından hep zorlu geçebilmektedir; bizim daha önce 20.000 TL üstü ikramiyeler kazandığımız bir yerdir. Bugün de kurgu şansının yanımızda olmasını dilerim ve sadece yüksek bütçeli üyelerimizin denemesini tavsiye ederim. Curragh tahminlerini aşağıda görebilirsiniz. Bol şanslar.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”curragh”]Curragh – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”curragh”]

1.Ayak: |1++5-3++4|= 1 numaralı Cheerupsleepyjean grubun çok net en iyi safkanıdır; o gününde olduğunda tersi bir sonuç göreceğimizi düşünmüyorum. Öte yandan %75 oranla başlangıç, 6’lı ve 5’li arasındaki ikramiye skalasını denk tutacaktır; haliyle sürpriz kurgularda, üç benzer attan, plase de çıkarılarak, 5-3 denemesi yapılabilir. Üç at yazılacaksa 4 numaralı at tercih edilir.


2.Ayak: |4-9-8-1-7-14-16++11-6-13++17|= Günün epey zor koşularından biri olduğu muhakkak; Curragh’de bu tip koşularda, her zaman büyük sürprizler yaşanabiliyor veya sürpriz dememek lazım, Türkiye’deki oyuncuların göremediği, yurt dışı oranlarından alamadığı, son koşusundan bulamadığı atlar kazanabiliyorlar. Bizim de kapalı kutu atlar arasından sizlere birkaç tane tercihle kazananı gösterme kabiliyetimiz yok, kimsenin de olamaz; koşunun tipi zaten böyle bir şeyi mümkün kılmamaktadır. Bütçe yettiğince doldurulmalı.


3.Ayak: |9-15-1-2-16++4-5-7-17-14-13-8++10-11|= Bir önceki koşunun bire bir aynısıdır; bu atlardan dört beş tanesi bile güvenerek kurgu oluşturulamaz; bunun yanında bu tip koşular özellikle dörtlü oyunundan kasa yapmak isteyen oyunculara fayda sağlayabilir. Belki 100 TL’ye bu koşudan sürprizi çekemezsiniz, ancak 200 TL civarı şablonlarda denk getirilen sürpriz, 15-20 katını kazandırabilir. Söz gelimi, bu koşuda da bütçenize göre doldurmanız gerekmektedir.


4.Ayak: |5-1-2-3++7-8|= 7 numaralı Santa Barbara’nın Epsom’daki son GR-1 koşusunda sıradan görüntüsü elbette akıllardadır, ancak genel kalite çıtası bağlamında, bu atlar arasında sivrilmesi olağan karşılanmalıdır. Biz %30 yüzdesinden dolayı beşinci at olarak gösterdik. Sürpriz kurgulara 5-1-2 veya 5-1-2-3 önerebilirim.


5.Ayak: |3-8++6-2|= İki atlı bir koşuya benzemektedir: 3 numaralı Pondus ve 8 numaralı Passion ikilisi rakiplerinden daha güçlü atlardır; pek çok kurguda küçültme sağlayabilirler. 6 numaralı Sunchart ve daha sonra 2 numaralı Amhran Na Bhfiann sürprizler.


6.Ayak: |5-6-1-11++2-10-9++4|= 5 numaralı Aesop ve 6 numaralı Vultan ikilisi koşunun içerisinde etkin olabilecek kalibrede atlardırlar; eğer yedili plase oynuyorsanız veya son koşuya izlemek amaçlı az at bırakıyorsanız deneyebilirsiniz. Biraz daha ciddi kurgu yapanlarınız 1-11-2 üçlüsünü kullanabilir. 10-9 sürprizler.


*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box] [box type=”warning” ][tabs][tabs_head][tab_title active=”true” id=”beşlidörtlü”]Beşli/Dörtlü[/tab_title][tab_title id=”engenişaltili”]En Geniş Altılı[/tab_title][/tabs_head][tabs_body][tab active=”true” id=”beşlidörtlü”]|1-4-7-8-9-14-16|, |1-2-4-5-7-9-15-16-17|, |1-2-3-5|, |2-3-6-8|, |1-2-5-6-11|= 302 TL

8.947 TL ikramiye vermiştir.

[/tab][tab id=”engenişaltili”]|3-4-5|, |1-4-7-8-9-14-16|, |1-2-4-5-7-9-15-16-17|, |1-2-3-5|, |2-3-6-8|, |1-5-6-11|= 725 TL

26.279 TL ikramiye vermiştir.

[/tab][/tabs_body][/tabs][/box]
Küçük Beşli…
Önceki

Kranji Singapur Tahminleri - 27 Haziran 2021

Sonraki

Belmont Park, PRO Tahminler - 27 Haziran 2021

Benzer İçerikler
İncele!

Ankara Tahminleri – 21 Ekim 2021

Son zamanlarda, gerek kişisel yoğunluklarımız gerekse de seçtiğimiz programların sürekli az ikramiye vermesiyle yerli yarış tahminlerinin üstüne düşemedik. Bundan dolayı bugün için iki yerli yarış programına da tahmin hazırlıyoruz. Günün ilk yerli yarış tahmini Ankara ile şansımızı arttırmayı ve sizlere alternatif oyun sunmayı hedefliyoruz. Ankara tahminlerimiz duyuru bölümünde yazıldığı gibi saat 14:30'da eklenecektir.
İncele!

Dubai Meydan Tahminleri – 28 Ocak 2021

Yine bol ekürili, hareket alanımızın dar olduğu: Dubai Meydan programıyla yabancı yarış tahmini vermeye devam ediyoruz. Dubai Meydan'da 6'lı Ganyan saat 17:30'da başlayacaktır. Dubai programlarını seven üyelerimiz için, koşu sıralamalarımız ve cazip görüntü oluşması durumunda 6'lı Ganyan şablonumuz 14:30'da yayınlanacaktır. Görüşmek üzere.
İncele!

Saratoga Tahminleri – 13 Ağustos 2020

Bir başka Saratoga programıyla daha yabancı at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Koşulardan çıkacak olan atlarla birlikte AGF tablosunun nasıl şekil alacağını merak ediyoruz. Daralan programlar her zaman küçük ikramiye verecek diye bir kural yok, aksine bazen çok fazla küçük bütçeli oyuncu 6'lı oynadığı için tevzi yüksek çıkabiliyor ve tek attıkları safkanlar kaybedebiliyorlar. Umarım kasa yapmayı hedefleyenler için 1.000 TL üstüne çıkan ikramiyeleri görürüz.