Yabancı Ganyan. 2014'den bu yana Türkiye'nin en iyi yabancı yarış sitesi. Artık yabancı değilsiniz!
Haziran 2023
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Arşiv

Epsom Downs, PRO Tahminler – 5 Haziran 2021

Art arda Epsom Downs tahminlerimizi sürdürüyoruz. Dünkü Epsom programında hayli basit tercihlerin dominasyonunu görmüştük, bazen AGF tablosunda favori oranı kaplamasalar da, biz Türkiye’deki oyuncuların tekli kurgularda hangi atları dahil edebileceğini biliyoruz; umarım bugün basit sonuçlar görmeyiz ve sürprizler ikinci kalmazlar. Epsom Downs tahminlerimiz saat 16:00’da eklenecektir. Şimdiden bol şanslar dilerim.
Art arda Epsom Downs tahminlerimizi sürdürüyoruz. Dünkü Epsom programında hayli basit tercihlerin dominasyonunu görmüştük, bazen AGF tablosunda favori oranı kaplamasalar da, biz Türkiye’deki oyuncuların tekli kurgularda hangi atları dahil edebileceğini biliyoruz; umarım bugün basit sonuçlar görmeyiz ve sürprizler ikinci kalmazlar. Epsom Downs tahminlerimiz saat 16:00‘da eklenecektir. Şimdiden bol şanslar dilerim.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”epsom”]Epsom Downs – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”epsom”]

1.Ayak: |2-3-8-6++9-10|= 2 numaralı Maamora, 3 numaralı Parent’s Prayer, 8 numaralı Nazuna ve 6 numaralı Tomorrow’s Dream grubun en yüksek kalibreli safkanlarıdırlar; koşunun ilk üç derecesinde kesin göreceğimizi düşünüyorum. Onları koşunun favorisi yapılan 9 numaralı Statement ve son yarışları berbat olsa da, genel kalitesiyle 10 numaralı Thank You Next geçmeyi başarabilir. Daha mütevazi olmakla birlikte, son yarışlarındaki hareketliliği nedeniyle plase oranı kaplayan 1 numaralı Lottie Marie’yi basit tercih olduğundan almıyoruz.


2.Ayak: |5-1-4++2-6|= 5 numaralı Marie’s Diamond, 1 numaralı Bell Rock ve 2 numaralı Century Dream üçlüsü bu grupta svirilebilecek atlardır; aralarında geçen bir mücadele izleyebiliriz. Öte yandan iki tane favoriyi şablonlarda bulundurmak, bazı kurgularda yararsız olabilir. Dolayısıyla 4 numaralı Escobar üçüncü at olarak kendine şans buldu; ki en iyi gününde başaramayacağı söylenemez. Dört at yazılacaksa, sürpriz kurgularda 6; basit kurgularda 2 eklenir. Ayrıca sürpriz beşlilerde de favoriler yazılamayacağından, 4-5 veya 4-5-6 yazılır.


3.Ayak: |7-6-11-1-8++13-17-18-19-10++2-3-20|= Günün epey belirsiz koşularından biridir, ekürilerin her ikisinin de şansı olduğuna inanmaktayız, fakat %30 oranlarıyla kazanmaları 10.000 TL üstü ikramiyeye ulaşmayı önleyici etkiye sahiptir. Yine de hak ettikleri yerde göstermeyi sürdürdük. 7 numaralı Lord Riddiford, 6 numaralı Blue De Vega, 11 numaralı Recon Mission ve 8 numaralı Copper Knight gibi mesafede daha istikrarlı olan atlar; koşuyu ilk üç içerisinde bitirmeyi başarabilirler. İzlemek için oynayanların denemesinde mahsur yoktur; öte yandan ciddi kurgularda sürpriz atlardan da yerleştirmek fayda sağlayacaktır.


4.Ayak: |2++6-7-11++4-12++3|= 2 numaralı Bolshoi Ballet, son yarışında İrlanda’da buradaki rakiplerinden Mac Swiney ve Southern Lights’ı da geride bırakarak, olağanüstü görüntüyle kazanmayı başarmıştı. Bu safkanın aynı yarışını pist-mesafeye yansıtması durumunda, ki ekip kalitesiyle bunun yaşanabileceği yüksek ihtimaldir; koşunun galibi olabilecektir. Aramızda tekli kurgu tercih edenler varsa deneyebilirler. Onu yıkacak kurgularda, biliyorsunuz ki; biz favorileri basit plaselerle değil, sürprizlerle yıkmayı seviyoruz. Çünkü bu koşuda 2-4 yazan yığınlar bulunmaktadır, hem 2 numarayı hem de 4 numarayı aynı şablon içerisinde kullanamayız. Sadece 2 numarayı %40 yüzdesinden dolayı çıkarıyorsanız ve beş at yazıyorsanız gerçekleşebilir. Teksiz kurgularda 6-7-11 denenebilir. 12 sürpriz.


5.Ayak: |2-3-9-8++10-7++4-5|= 2 numaralı The Trader, 3 numaralı Soto Sizzler, 9 numaralı Frontispiece ve 8 numaralı Group One Power dörtlüsü hem parametrelerde öne çıkan atlardır, hem de kapladıkları yüzdeleri abartılı düzeyde bulmadık. Ancak onlar kötü koştuğunda, örneğin 5 numaralı Midnights Legacy veya 7 numaralı Wait for the Lord gibi çalışkan atlar devreye girebilirler. Ancak onlar da genel bir değerlendirme yapıldığında, %4-6 aralığında yüzde kaplaması gereken atlardır. 10 numaralı Autmn War, 7 numaralı Wait for the Lord ve daha sonra 4 numaralı Australis takviye atları sıralamasıdır.


6.Ayak: |3-4-5-8++7-9-13++11-2|= Bu tür koşularda, bugün tümüyle neredeyse açıkladığımız üzere basit tercihler kazanabiliyorlar: 11 numaralı Kimifive ve 2 numaralı Aberama Gold, basit analiz yapan oyuncuların tercih ettiği, yüksek yüzdeler kaplayan atlardır. Eğer 1-2 yıldır tahmincilik yapsaydım veya kafam az çalışsaydı, onları elbette sizlere koşularını ballandıra ballandıra anlatıp ön sıralara koyardım. Ancak bizim olayımız tamamen bir denge oluşturmak ve tevziyi hedefleyen kurgular yaratmak. Söz gelimi, %12 yüzdeye sahip olacak kadar iyi bir at olarak görmüyorum, %5 olsaydı tercih edeceğimi de belirteyim. Son koşulara az at yazmayı sevenler 3-4-5-8 yazabilirler. 7-9 ve daha sonra 13-11 ikilisi takviye atlarıdır.


*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

Sonuç & Değerlendirme:

Altılı Ganyan 20.180 TL gibi bizim hedeflediğimiz-kazanabileceğimiz ikramiyelerden birini vermiştir. Ancak ne yazık ki 5.Ayak’ta son sıralarda şans verdiğimiz at kazanınca hüsrana uğradık. Önemli bir kayıptır; sonraki programlarda umarım telafi ederiz…


[/toggle_content][/toggle_group][/box]
Benzer İçerikler
yabanciganyan.com
İncele

Kranji Singapur Tahminleri – 14 Ağustos 2022

Günün 6 tahmininden ilkini oluşturan Kranji ile Singapur at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu Kranji programında bir-iki kritik koşu ikramiyenin seviyesini belirleyecektir, bazen şanssızlıkla o tür koşularda favori-plase sonuçları görebilmekteyiz, diğer senaryolarda ise yüksek ikramiyelere ulaşılabilir. Kranji tahminlerimiz sabah saatlerinde yayına alınmıştır, bol şanslar dileriz.
İncele

Sha Tin Tahminleri – 12 Şubat 2023

Pazar gününden merhabalar. Günün ilk yabancı yarış programı Sha Tin ile Hong Kong at yarışı tahminlerimizi kaldığımız yerden sürdürüyoruz. Bugünkü Sha Tin programında küçük fırsatlar bulunduğu anlaşılabiliyor, eğer küçültmelerimiz işlerse başarı sağlanabilir. Bol şanslar dileriz.
2014 yılında Türkiye'nin ilk yabancı yarış sitesini kuran Yabancı Adam ve ekibi her gün tahmin hazırlamayı sürdürüyor! Son 6 yılda (2017-2023) %60 başarı oranı yakaladık, 1.700'den fazla tahmin tutturduk! Hemen katıl sen de kazan.
Üye Ol!