yabanciganyan.com

Fairview Tahminleri – 13 Mayıs 2022

Yoğun program takvimli Cuma gününden herkese merhabalar. Bugün toplam beş tahmini sizlerle buluşturacağız ve bunlardan ilki olan Fairview tahminlerini bir gün öncesinden yayına almış bulunuyoruz. Güney Afrika at yarışı programlarından olan Fairview tahminlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz. Bol şanslar dilerim.


1.Ayak: |3-6-10++1-4-12-5++8|= Fairview’daki tipik sıradan atların mücadelelerinden. Atların tümünün ilk koşu tecrübelerinin sorunlu olduğunu doğrudan belirtebilirim; yani bugün kazanan at ‘kötünün iyisi’ olması veya en iyi gününü geçirmesi faktöründen galip gelebilecektir. 3 numaralı Echoes of Winter, 6 numaralı Ladyhawke ve 10 numaralı Open Secret üçlüsü kondisyon, pedigri kalitesi ve ekip-jokey eşleşmeleriyle grup içerisinde sivrildikleri takdirde şaşırılmayacak olanlardır. Ancak bu atları herkes görebileceğinden yüksek oranlara çıktığında da bir abartı söz konusu hale gelebilir. Dolayısıyla ilk koşudaki %35 üstü oran yazmama kurgumuzu devam ettirmeliyiz. Ayrıca 1-4-12-5 gibi atlardan da tercihen %10 altı oranlar beklemekteyiz.

2.Ayak: |8-9++2-10++4-6++3|= Bir önceki koşunun devamı olmakla birlikte, buradaki atların daha istikrarsız performanslar sergilediğini söyleyebilirim; örneğin önceki koşuda 3-6-10 üçlüsünün ilk iki derece içerisinde dolanması muhtemelken, buradaki öne çıkardığımız atlar ortalama altı günlerinde son ikide bile bitirebilirler. Yine de her programda olduğu gibi ilk haneye kazanan cazip oranları koymuş olabiliriz: 8 numaralı Lilly of Orange ve 9 numaralı Maiden’s Cove ikilisi cazip orandaysalar iyi ganyan denemeleri olurlar. Altılı/Beşli oyunlarında ise kalan atlardan birkaç sürpriz takviyesi düşünebilirsiniz. 2-10 ve daha sonra 4-6 sıralamasına bakılabilir.

3.Ayak: |8-9-11-1-12-13++3-7-10++6-2|= Yurt dışında seçtiğimiz atların kapladığı orana bakılırsa, ki Türkiye’ye de aynı şekilde yansımaları oluyor; bu koşuda bir cazip oranlı atlar fırsatı doğabilir gibi gözüküyor. 1 numaralı favori Santa Therese eksik koştuğu takdirde onların yazacağı (2-3) plase atlar yerine sürprizler patlama gerçekleştirebilirler. 8-9-11-12-13 beşlisinin başlıca sürpriz adayları olduklarını düşünüyoruz. Sıralamanın kalanındaki atların ise kullanılmaları için %10 altı kaplamaları gerekecektir.

4.Ayak: |1++8-4-3-6++5|= 1 numaralı Global Drummer‘ı tüm koşularında tercih ettik ve tüm koşularında kazandı. İnanılmaz bir kalite barındıran bir safkan. Kısa mesafeli düzlük koşularından zaman zaman sürprizler yaşanabilmekle birlikte güncel form durumuyla geçilebileceğine inanamıyoruz; %40-50 seviyelerinde oranda kalırsa önemli bir fırsattır. %70 üstüne çıkarsa ve kurgusal nedenlerle yazamayacaksanız 8-4-3-6 dörtlüsünü deneyebilirsiniz, rakip olacaklardır.

5.Ayak: |1-5++6-4-3++2|= Öncelikle burada bazı oran gösteren sitelerde 4 numaralı Chere For Me’yi favori gördüğümü söyleyeyim. Eğer Türkiye’ye de yansırsa ve %40 üstüne taşarsa kullanmanızı tavsiye etmem. Çünkü atların hepsi en iyi günlerinde patlama yapabilecek yetenektedirler. 1 numaralı Forest Spy son Listed koşusunda buradaki rakiplerinden daha iyi gözükmüştü, bugün yine onu kazanma yarışı içerisinde görebiliriz; Maiden çıkışı yapan atlardan ise 5 numaralı Ekoria‘yı uzak farkla kazandığı koşusu nedeniyle ayrı bir yere koymaktayız. Tercihen sıralamanın kalanındaki atlardan da favori oranı kaplamıyorlarsa kullanımlar yapılmalıdır.

6.Ayak: |6-7-4-1-2++12-11-10-15-13-5-14++16|= Enteresan bir koşu. Atların hepsinin mesafeye ilk kez çıkacak olması bir sürprizi, hatta bombayı beraberinde getirebilir. %1-3 arası kaplayan atlardan biri patlama gerçekleştirirse şaşırmayacağımızı bir gün öncesinden belirtebilirim. Eğer bir tek atayım ve kalan koşuları doldurayım diyenler varsa, doldurmanız gereken koşu burasıdır. Herhangi bir %30 favori oranlı at yazılmamalıdır, ayrıca ikinci hanedeki atların plase oranları pek işinize yaramayabilir. Yarış saatinde AGF tablosuna bakıp uygun atlar kurguya yerleştirilmelidir. Bol şanslar dilerim.

Önceki
yabanciganyan.com

Gulfstream Park Tahminleri - 12 Mayıs 2022

Sonraki

York Tahminleri - 13 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
yabanciganyan.com
İncele!

Gulfstream Park Tahminleri – 19 Şubat 2022

Cumartesi gününde de 9 koşulu Gulfstream Park programıyla birlikteyiz. Dünkü Gulfstream Park programı her şablonla başarılı olmasa da, sanıyorum genel anlamda iyi analizler içeriyordu; burun farkıyla plasenin kazanması bazı şablonları bir anda başarısızlığa sürüklemiş. Bugün daha favori atların kazandığı bir gün geçirilebilir, yine de sürpriz önerilerinde bulunduk.
yabanciganyan
İncele!

Philadelphia Parx Tahminleri – 13 Aralık 2021

Herkese iyi akşamlar, Philadelphia Parx programıyla Amerika yarış tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz; program tahminlerimiz incelenecek olursa ganyan oyunu için size birçok tavsiye verdiğimizi görebilirsiniz. Dört tane ganyan (tek) adayı ve kalanlarında da üç-dört atlı küçültmeler mevcuttur. Philadelphia Parx tahminlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz, bol şanslar.
yabanciganyan
İncele!

Gulfstream Park, PRO Tahminler – 24 Aralık 2020

Herkese bir başka Gulfstream Park programıyla daha merhabalar. Dünkü Gulfstream Park programının kalabalık atlı koşulara sahip olmasını beğenmiştik. Fakat ne yazık ki istediğimiz ikramiyeyi veremedi, ancak en doğru kurguyu yaptığımızı ve hep kazanan atları seçtiğimizi gördünüz. Bugün umarız sürprizli bir gün yaşanır, küçültme yaptığımız yerlerde de şanslı oluruz. Gulfstream Park koşu yorumlarımız 20:00, şablonlarımız ise yarışlardan 20 dakika önce eklenecektir. Görüşmek üzere.