Greyville Tahminleri – 14 Mayıs 2022

Greyville tahminlerinden herkese merhabalar. Oyunları kurmak için AGF tablosunu görmemiz çok faydalıdır, alacağımız riskler; atların hak ettikleri değeri taşıyıp taşımamalarına bakmayı seviyoruz. Diğer yandan biz kasıtlı olarak yarışlara yakın saatlerde yayınlarken, sık sık “tahminlerin ne zaman yayınlanacağı/tahmin var mı?” benzeri sorular alıyoruz, sanki son 5 yılda bir program kaçırmışız gibi… Her neyse şimdi tekrar bir gün öncesinden/sabah saatlerinde tahminleri yayınlamaya başlıyoruz. İyi günler.


1.Ayak: |3-12-7-10++5-8++6-11-1|= Öncelikle sıralamaya almadığımız birkaç atın da en iyi gününde patlama ihtimalinden bahsedeyim, ne yazık ki koşu klansmanları gereği atların kalite çıtalarında küçük noktalar dışında farklılıklar bulunmuyor, böylelikle koşular her sonuca açık kalıyor. Yine de koşu performanslarını ölçüt alıp tercih yapacaksak 3-12-7-10 dörtlüsünün üstün gelebileceğini vurgulayabiliriz, bu atlardan %35 üstüne çıkan favori görülmezse yalnız bırakılabilir. 5-8 ve daha sonra 6-11-1 sıralamasından kullanımlar için ise mutlaka %10 altı oranlar kaplamalı ve diğer koşular rahat küçültülmeli.

2.Ayak: |4-5++2-10++6-9|= İki atlı bir koşu olduğu apaçık ortada. 4 numaralı Totally Rocks pedigri-ekip kalitesiyle; 5 numaralı Winter Journey de koşu tecrübeleriyle ciddi şekilde öne çıkmaktadır, hatta eküri sistemi nedeniyle 5 numaranın oranı şişerse bazı kurgularda 4 numarayı tek bile denemeyi düşünebilirsiniz. Kurgusal nedenlerle sürpriz aranacaksa (örn. beşli oyunu) 2-10 ve daha sonra 6-9 sıralamasından %10 altı oranlıları ilave edersiniz.

3.Ayak: |3-5-8++9-7-4-2|= Bu koşuda da bariz çim pist performansları rakiplerinden ayrışan 3 numaralı Floreana Island, 5 numaralı King’s Spear ve 8 numaralı Ndaka üçlüsünün domine etmesi kuvvetle muhtemeldir. Bu atlara olası zorluğu ise pistte dikkate alınır koşuları bulunmayan fakat gelecek vadeden iyi ellerdeki 9-7-4 üçlüsü çıkartabilir. Ne yapmalı? Küçük-orta bütçeliyseniz 3-5-8 kalmanızı tavsiye ederim. Geniş bütçeniz varsa amacını yüksek ikramiye demektir ve 9-7-4/2 sıralamasından en cazip olanlardan takviye yapabilirsiniz, bu atlardan herhangi biri favori oranı kaplarsa tercih edilmez.

4.Ayak: |8-13-14-10-11-1++12-5-4++2|= Bir bütçe koşusu olduğunun vurgusu yapılabilir, hangisinin ilk galibiyetine ulaşacağını az at ile tahmin etmek kolay değildir. Bununla birlikte yarışlarında daha iyi görünenleri ve pedigri-ekip kalitesi güçlü olanları önceleyerek tercihler yapabiliriz; fakat temel anlatmaya çalıştığımız bu parametreler rakiplerinde de çok eksik değillerdir. Öyleyse herhangi bir %30 üstü oran görülürse tercih edilemeyeceğini söylemeliyiz. 8-13-14-10-11-1 altılısı AGF tablosuyla ilgilenmeyenlerin yazacağı atlar olurlar. 12-5-4 sürprizlerdir.

5.Ayak: |2-6-9-7++4-3-8-13++1-5++14|= Günün en zor koşularından biridir. Bazı bakış açılarından bakıldığında sıralamanın sonuna ittiğimiz 1-5 ikilisinin en iyi atlar olduğu sonucuna bile (zorlama olacaksa da) ulaşılabilir, en iyi günlerinde elverişli start numaralarıyla tehlike yaratabilirler. Bu koşuda AGF tablosunun bize fırsatlar sunmasını bekliyor/umuyoruz; eğer herhangi bir fırsat bulunmazsa dümdüz şekilde bütçe koşusuymuş gibi değerlendirme yapacağız. 2-6-9-7 dörtlüsü şanslı yedili plase oyuncularını kurtarabilirler. 4-3-8 başlıca seçtiğimiz rakiplerdir, diğerleri için kapladıkları oranlar belirleyicidir.

6.Ayak: |8-2-4-7++3-11-5|= 8 numaralı Mount Anderson, aradan döndüğü pist koşusunda buradaki dört rakibine (7-10-3-9) üstünlük kurmayı bilmişti; eğer o istekli halini güçlü rakiplerle karşılaştığında da sergileyebilirse yine şanslı olabilecektir. Ekürisiyle birlikte 2 numaralı Crown Towers, 4 numaralı Litigation ve ilk sırada önerdiğimiz ata aynı koşuda zorluk çıkartabilen 7 numaralı Origami seçtiğimiz rakiplerdir. 3-11 ve daha sonra 5 için AGF tablosu ve kurgu dengelerine bakılır. Bol şanslar dilerim.

Önceki

Tenis WTA/ATP Rome Tahminleri - Yarı Final/Final Eşleşmeleri

Sonraki

Newbury Tahminleri - 14 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Saratoga, PRO Tahminler – 29 Temmuz 2021

Bir başka Saratoga programıyla yabancı at yarışı tahminlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Bugünkü programda bazı koşularda yaşanabilecek sürprizlerle iyi ikramiye verme olasılığı mevcuttur, diğer yandan basit sonuçlanma ihtimalini de aklımızdan çıkarmamamız doğru olur. Saratoga tahminlerimizi aşağıda görebilirsiniz. Bol şanslar dilerim.
yabanciganyan.com
İncele!

Pimlico, PRO Tahminler – 13 Mayıs 2021

Birkaç günlük aranın ardından Amerika at yarışı tahminlerimize: Pimlico programıyla devam ediyoruz. Hava şartlarının çim pist yarışlarına müsade edip edemeyeceğini henüz bilemiyoruz. Yapılmasını gerçekten dileriz, böylelikle yüksek ikramiye verme olasılığı artacaktır. Pist durumu belli olduktan sonra, koşu yorumları yazılıp yayınlanacaktır. Şimdiden bol şanslar dilerim, görüşmek üzere.