Gulfstream Park, PRO Tahminler – 8 Aralık 2019 (4.550 TL TUTTU)

Herkese selamlar, iyi hafta sonları. Yine çok güzel bir Gulfstream Park programıyla birlikteyiz. Tüm koşular için detaylı analizlerimiz, pace bilgileri ve koşu videoları sabah saatlerinde Yabancı Ganyan’da olacaktır. Şimdiden bol şanslar, görüşmek üzere.


Yedili Plase: Yedili Plase için 6 numaralı Stone Hands ve 3 numaralı Malibu Max çok ciddi kalite olarak öndeler. Bu ikilinin arasında geçecektir. Ben iki misli şekilde koşudan çıkmak istiyorum diyenler için 7 numaralı Frosted Grace’i de önerebilirim. Sizlerden istek geldiği için bu tahmini verdim. Bu üç safkan favori görünüyorlar, sanırım bizden de favori olduklarını duyarsanız rahat edersiniz.

 

1.Ayak: İzlemesi keyifli bir koşu olacağı kesin. Pedigri açısından Kitten’s Joy yavrusu 1 numaralı Palace Kitten ve City Zip yavrusu 9 numaralı Motataabeq öne çıkıyorlar. 2 numaralı Hard Count sürekli iyi yarışlar yapmasına rağmen bir türlü kazanmayı başaramadı. Antrenör Mike Maker’a geçtikten sonra 7 yarış yaptı ve tamamında istikrarlı şekilde tabela içerisinde bitirdi. Bugün artık yarış tecrübesiyle kazanmak isteyeceklerdir, bence nefes avantajlarını kullanmak için önde tempo yaptığını görebiliriz. Fakat potansiyel anlamında da, pedigrisini de işin içine dahil edersek bu koşuda işi çok kolay değil. 9 numaralı Motataabeq ve 1 numaralı Palace Kitten’ın yanı sıra; yarış tecrübesi ve iyi galoplar gelen 4 numaralı Rochambeau ciddi şekilde rakip olabilirler. Mark Casse’in 7 numaralı Holy Meister’i de apranti seçimi nedeniyle geride görünse de, çok iyi galoplardan sonra bu yarışa çıkacak. Bomba arayanlar 8 numaralı Traffic Trouble ve 3 numaralı Tolerant’ı öneririm.
SIRALAMA: |9-1-4++2-7++8-3|

2.Ayak: 4 numaralı Causalistic yarış tecrübesiyle favori görünüyor. Bu safkan 4 kez çim 2 kez ıslak kum pistte yarışlar yaptı. Koştuğu iki kum pist çim pistten alınmaydı ve çamurdu. Birinde burun farkla ikinci diğerinde, 8 boy geride ikinci oldu. Yani sözgelimi pist tecrübesi varmış gibi düşünmemek gerek. Türkiye’deki oyuncular bu durumun farkında olmadığı için onu favori yapmışlar. 8 numaralı Tons of Gold 3 kez kum pistte koştu. 1 kez yarım boy geride ikinciliği bulunuyor. Son yarışında ise çamur kum pistte pek bir varlık gösteremedi. Normal kum pistteki ikinciliğini ve jokey Luis Saez faktörünü hesaba katarsak şanslı olduğu kesin. 9 numaralı Jesus ‘ Team’in de yarış hayatındaki ilk koşusunda Gulfstream Park West’te iyi göründüğünü söyleyebiliriz. Bugün çok daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip. 2 numaralı Caracaro, 10 numaralı Militarist ve 6 numaralı Premier Star ise galoplar ve pedigriler açısından oldukça iddialı görünüyorlar. Mark Casse’in antrene ettiği 3 numaralı Northern Capture ilk koşusunda bekleneni verememişti, antrenör kalitesiyle “ne olur ne olmaz” diye onu da sıralamaya ekliyorum.
Not: 4 numaralı Causalistic favori olacağı düşüncesiyle koşu yorumlanmıştır ve cazip bir kurgu hedeflenmiştir. Causalistic favori olmazsa tercih edilebilir.
SIRALAMA: |8-9++2-10-6++3|

3.Ayak: Bu tip kalabalık koşuları genelde öne çıkardığımız atlar kazansa da, hayli göz korkutucu bir koşu. Neredeyse hiçbiri hakkında “bu kesinlikle kazanamaz.” şeklinde ayrıma gidemiyoruz. 7 numaralı Equal Measure, 4 numaralı Britesideoftheroad, 1 numaralı Big Tina ve 10 numaralı Shifty She öne çıkardığımız atlar. Avrupa’dan fena olmayan yarışlarla gelen 11 numaralı I Am Magical ve ortalama performanslı 2 numaralı Passion Plus daha sonra düşünülebilir. Koşu performansları olmasa da, galoplarıyla dikkat çeken 12 numaralı Sinwaan ve 5 numaralı Joy of Learning günün bombasına imza atabilirler.
SIRALAMA: |7-4-1-10++11-2-12-5++8|

4.Ayak: Geçtiğimiz yıl 2 numaralı Kukulkan bu tip bir koşuyu (5.Ayak) çok rahat kazanmıştı.* Bugün daha uzun mesafeli olanı tercih etmişler. Ardından da ABD’de etkili yarışlar yaptı. Tek rakibi 1 numaralı Fray Angelico’yu da geçen sezon bu ekürinin başka bir atı geçmişti. Bugün için 2 numaralı Kukulkan’ın çok rahat kazanacağı bir yarış gibi görünüyor. Günün teki ve 6’lı Ganyanı 5’li Ganyan’a çeviren koşu olacak.
SIRALAMA: |2++1|

5.Ayak: Bu koşu biraz daha karışık görünse de, iyi aynı ekürinin 8 numaralı Laika isimli safkanı koşuyu Irad Ortiz ile kazanabilir. 2 numaralı La Peralta ve 6 numaralı Genubi Asquifar rakip olabilirler. 7 numaralı Cacciatora ve 5 numaralı Go Sexy Go daha sonra düşünülebilir. 7 numaralı Cacciatora, daha önce 5 numaralı Go Sexy Go’yu geçmişti ve daha kaliteli bir at. İlk verdiğimiz üçlü arasında da 2 numaralı La Peralta’nın rakiplerine üstünlüğü var. Fakat kalite anlamında çok önde olduğunu söyleyemem.
SIRALAMA: |8-2-6++7-5++1-4-3|

6.Ayak: Önceki iki koşuda olduğu gibi yine aynı ekürinin safkanı 10 numaralı Letruska’nın domine etmesi çok normal olur. 4 numaralı Secret Passage öncelikle ciddi rakip olabilir. 9 numaralı California Music, 6 numaralı Little Paul ve 2 numaralı Bravo Ignacio sürpriz olarak kullanılabilirler. 8 numaralı Trincheto ve 3 numaralı Lagartijo sıralamasıyla daha fazla deneme yapılabilir. Bu koşu ve önceki iki koşuda atlar dışarıdan(Panama, Porto Riko, Peru, Meksika) geldiği için detaylı inceleme fırsatı bulunamamıştır. Sadece beraber koştukları koşulardaki sıralamaları, koşularının seviyesi ve derecelerinden elemeler yapılmıştır.
SIRALAMA: |10++4++9-6-2++8-3|