İstanbul At Yarışı Tahminleri – 16 Eylül 2022

Cuma akşamı İstanbul at yarışı programıyla Türkiye’de düzenlenen yarışlara tahmin vermeye devam ediyoruz. İstanbul tahminlerimizde sizlere bir tane günün teki ve dörder atlı cazip küçültmeler bulabildik. Sizlerin de aynı görüşü bulunuyorsa bütçenizin %3-5’lik kısmıyla denemeler yapabilirsiniz. Bol şanslar dilerim.


16 Eylül 2022 İstanbul Koşu Yorumları

Yedili Plase Koşusu: |3-5++2|

1Ayak: Atların koşuya geliş haritaları (mesafe analizi, pist analizi, taşıdıkları ağırlık, jokey buluşması, pist-mesafe değişimleri, hazırlıkları vs.) açısından, birçok faktörü gözeterek; 7 numaralı Bana Müsade, 2 numaralı Leonidas, 9 numaralı Keremşah ve 1 numaralı Bordomavi dörtlüsüne indirgedik; her zaman böylesi yıpranmış-istikrarsız atların koşusunda küçültmemizin tutacağını söyleyemem, fakat at yarışını tutturmak için riskler almak gerekiyor. Hafif kiloya koşan 10 numaralı Abone ve daha sonra 5 numaralı Karasun seçtiğimiz sürprizlerdir. 4 numaralı Subike’yi çok sık koşmasından dolayı tercih etmedik, Gökhan Kocakaya’nın test için bindiğini zannetmiyorum, ilk iki içerisinde denk gelinebilir.

SIRALAMA: |7-2-9-1++10-5|

2Ayak: Sürpriz ihtimalli bir koşuyu andırdığını söyleyeyim. 1 numaralı Doğu Prensi ve 2 numaralı Regamour ikilisi rakiplerine kıyasla daha kariyerli olsalar da; taşıdıkları ağır kiloyla zorlanmaları kuvvetle muhtemeldir, biz 1 numaralı Doğu Prensi’nin 62.5 kilo ile kazandığı koşusunun bulunması nedeniyle ikinci haneye aldık. 4 numaralı Maggy Hawk son yarışındaki sıradan halinin ardından bugün Vedat Abiş ile bir fırsat koşusuna çıkıyor, uygun kilosuyla aradan sıyrılırsa şaşırmayacağız. O bunu başaramadığında ise 8-9-7-1 dörtlüsü devreye girebilirler. 3 seçtiğimiz sürpriz. Zor bir koşu olduğundan sizin farklı çalışmanız varsa kullanabilirsiniz.

SIRALAMA: |4-8-9-7-1++3|

3Ayak: 7 numaralı Megaloman‘ın rakiplerinden daha yüksek seviyede bir safkan olduğu açık, sentetik pistte de 12 koşusunun 11’inde ilk dört derece içerisinde bitirebilmiştir, normal şartlarda kazanması beklenir, günün teki olarak öneririz. 8 numaralı Winner Man, onu çok iyi tanıyan jokeyi Gökhan Kocakaya ile başlıca rakip olabilecektir. 5 ve daha sonra 6 kurgu sürprizleri. (Sıralamaya alınmayan 1 numara kazandı, 8 ikinci.)

SIRALAMA: |7++8-5++6|

4Ayak: 2 numaralı Aydost, 6 numaralı Büyük Yıldız, 15 numaralı Yeşilpınar ve 13 numaralı Sabır Çiçeği dörtlüsü rakiplerinden biraz daha ayrıştırdığımız safkanlar oldu, sizin de anlayışınız uyuşuyorsa kullanmak isteyebilirsiniz. Ciddi tekli kurgularda ise 5-14-9 takviyesi yapılarak daha rahat izlenmek hedeflenebilir.

SIRALAMA: |2-6-15-13++5-14-9|

5Ayak: 5 numaralı Yiğitkardeş ve 7 numaralı Özşimşek‘in son yarış faktörleriyle kazanma mücadelesi vermesi beklenen bir senaryodur, ancak hepsinin çok yıprandığı noktada biz onların önüne iki rakip eklemeyi doğru bulduk, siz basit kurgu seviyorsanız 5-7 yazabilirsiniz. 2 numaralı Yenersultan ve 1 numaralı Yollaraz ikilisi zorluk çıkarmasını beklediklerimizdir. Hafif kilo avantajıyla 9 sürpriz adayı.

SIRALAMA: |2-1-5-7++9|

6Ayak: Biz burada bir fırsat gördüğümüzü düşünüyoruz, 2 numaralı Efe My Hawk’un İzmir-Kocaeli hattındaki koşularının İstanbul sentetiğine doğrudan yansımasını beklemiyoruz veya %40 oranının karşılığı kabul edilmeyebilir. Son koşuya olabildiğince az at bırakmayı seviyorsanız 8-5-6-7 gayet cazip opsiyonlardır. 12-13 en geniş halleri için seçilen sürpriz adayları.

SIRALAMA: |8-5-6-7++12-13|

Program Değerlendirmesi:

Yerli Yarışlar tahminlerinde her zamanki gibi düşük güven düzeyi olduğunu belirteyim. Bazen art arda inanılmaz başarılı sonuçlanıyor, bazen de yazdığımız atların ilk üçe giremediğine rastlanabiliyor. Sizlerin anlayışına uyan şekilde, kendi düzenlemenizi yaparak oynayınız. Türkiye yarışlarında çoğu detaya hakim değiliz ve tek tek bakması/öğrenmesi çok zaman alıyor. İyi akşamlar dilerim.

Tek Adayı: Megaloman
Beklenen İkramiye: 2.000 TL üstü
Hedef Mi?: Evet
Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir, 3.Ayak’ta yanlış analiz yapıldığını düşünüyorum, yoğunluktan böyle gözden kaçan atlar olabiliyor, neden elediğimizi hatırlamıyorum bile. Yarın görüşmek üzere.
Önceki

İngiltere Championship Tahminleri: 11.Hafta

Sonraki

Türkiye Süper Ligi Tahminleri: 7.Hafta

Benzer İçerikler
İncele!

İstanbul Tahminleri – 1 Temmuz 2022

Haftalık takvimimizde bulunduğu üzere İstanbul programlarından bir diğeriyle daha yerli at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Kısaca özetleyecek olursak iki kritik koşudaki yaşanacak sonuçlar ikramiyeyi belirleyecek gibi gözükmektedir, genelde bu tür durumlarda şanssız olanı yani favori sonuçlarını görmeye alışkınız. Yine de sürpriz denemeleri yapmak isteriz. Bol şanslar dileriz.
İncele!

Kempton Park Tahminleri – 4 Mayıs 2022

Çarşamba gününün bir diğer programı Kempton Park ile İngiltere at yarışı tahminlerimizi sürdüreceğiz. Kempton Park hatırlayacaksınızdır, genelde az ikramiye veren (dünkü Lingfield gibi) yerlerdendir; ayrıca programın az atlı olması da bu ihtimali güçlendirecektir. Yine de küçük bütçeliler ve misli kurgular için yaratıcı tercihler ortaya çıkarmaya çalışacağız. Kempton Park tahminlerimiz yarışlardan 1.5 saat önce (18:30) yayına alınacaktır.
yabanciganyan
İncele!

Saratoga, PRO Tahminler – 4 Eylül 2021

Bir başka Saratoga programıyla daha Amerika at yarışlarına tahmin vermeyi sürdürüyoruz. Dün herhangi bir şablon denemesi yapmasak ve izlemesek bile, sanıyorum bazı koşularda yine ilk sıralarda kazananları vermemizle kazananlarınız olmuş, yine de genel olarak ortalama altı bir gün yaşandığı şeklinde özet geçilebilir. Bugün daha yüksek ikramiyeli ve başarılı bir gün dilerim, bol şanslar.