Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

İstanbul Tahminleri – 26 Haziran 2022 (53.200 TL TUTTU)

Herkese iyi günler dilerim. Pazar günü, Gazi Koşusu‘nun da dahil olduğu zevkli İstanbul programıyla yerli at yarışı tahminlerimizi sürdüreceğiz. Günde üç yabancı yarış hazırlamanın yoğunluğundan bir türlü yerli yarışlara odaklanamıyoruz, fakat verdiğimiz tahminlerin büyük oranda başarılı olduğunu biliyoruz. Bugünkü programı biz zorluk düzeyi yüksek olarak görmekteyiz, Gazi Koşusu’nda son yıllarda hiç sürpriz yaşanmıyor, bugün tam tersi şekilde sonuçlanabilir; Fransa’dan gelen üst düzey jokey Olivier Peslier de bugün kalitesini gösteren yarışlara imza atabilir. Bol şanslar dileriz.


1.Ayak: |312-2-7-8++9-1-11|=  5 numaralı Light of Darkness’ın geçtiğimiz yıl Grup koşulardaki performansları herkesin malumudur, nitekim rotasını Meydan’daki GR-2 koşuya yöneltecek kadar da iddialı bir safkandır. Oralarda bizim atlarımızın başarılı olması çok kolay değildir; bunu ülkemizdeki diğer sporlardaki durumla da karşılaştırabilirsiniz. Örneğin futbolda nasıl ligimizdeki çoğu takımın ne oynadığı belirsizse, fizik güçleri yetersizse veya ülkemizde her kurum ve insan günlük/anlık yaşıyorsa; ileriyi planlamıyorsa, Türkiye’deki at yarışlarında da aynısı söz konusudur, zira bu ülkedeki tahmincilere de yansımaktadır; dünyanın hiçbir yerinde bu kadar son koşulara bağlı kalarak tahmin hazırlayan yoktur ve tabii beklentiler, duyumlar… Uzatmayayım, 5 numaralı Light of Darkness’ın oradaki yolculuklarından gelen yorgunluğu ve berbat yarışlarına rağmen gelip burada GR-2 kazanması Türkiye için şaşırtıcı değildir, fakat at yarışı standartları açısından absürt bir durumdur, elbette bu favori oranı kaplayacağı düşüncesiyle yazılmıştır, plase olursa onu da kullanabilirsiniz. Biz 3-12-2-7-8 beşlisinin koşu kazanamayacak kadar kötü olmadıklarını düşünüyoruz, fırsatı değerlendirebilirler. 9-1-11 seçtiğimiz sürprizler oldular.

2.Ayak: |6-17-3-15++1-82-4++10|= Çok kolay bir koşu olmadığı ortadadır, birçok atın güvenilir sentetik pist performansları yoktur, fakat birincil olarak sentetik pist tecrübeli atları tercihlediğimizi belirteyim; yine de onlar eksik koştuğunda piste ilk kez çıkacak olanların bile patlayabileceğini biliyoruz. Bu koşunun geçmişi incelendiğinde 2019 ve 2021 yıllarında çok büyük sürprizler yaşandığını görüyoruz, bize göre bugün de eğer sıralamaya dizdiğimiz atlar cazip kalırsa aynı senaryo işleyebilecektir. Dolayısıyla yapmamız gereken 5-6-11-17-3-15 altılısını ana atlar olarak düşünüp; 1-8-2-4-10 beşlisinden ise %5 altı oranlılarla doldurmak olacaktır.

3.Ayak: |22++15-11-8++20-21-14-5-4++13-17-19-3|= Bu koşuyu nasıl kazanılacağını çok iyi bilen jokey Ahmet Çelik’in röportajını okuduğumda dört-beş atın arasında geçeceğine emin olduğu izlenimini edinmiştim, yarışın hızlı tempo seyredeceğini düşündüğünden, geçen yıl yaptığının bir benzerini tekrarlamayı planladığı da açıktır. Bu koşudaki olası senaryoları Ahmet Çelik’ten en iyi başka kimse bilemez; fakat bize göre, yani kağıt üstünde bu yıl ciddi sürprizli bir Gazi Koşusu sonucu şaşırtıcı olmayacaktır. Bazı mesafe deneyimlemiş at bulunmakla birlikte, 1600’den 2400’e çıkanlar bile en iyi günlerinde patlama gerçekleştirebileceklerdir. 22 numaralı Secret Power‘ın eksik koşup koşmaması belirttiğimiz senaryoyu açığa çıkaracaktır, o kötü koşarsa biz ciddi sürprizlere gebe olduğunu düşünüyoruz, dolayısıyla bütçemiz yettiğince doldurmayı tercih edeceğiz. Bununla birlikte son 10 yıldaki Gazi sonuçlarında sadece 2013 yılında (Divine Heart/Yücel Bilik) bir sürpriz yaşandığını görüyoruz ve Ahmet Çelik ve Halis Karataş aralarında yarışıyorlar, trendler devam edeceğine de bahis alabilirsiniz, peki nereye kadar?

4.Ayak: |1-3-7++4|= Burada da 2 numaralı Burgas, Gazi kazanıp 2022 başında Meydan’da şansını denemişti; ilk koşusunda fena olmadığı söylenebilir, fakat son mücadelesinde Ahmet Çelik ile epey sıradandı; atın da bir canlı olduğu düşünülürse, o performanslardan sonra GR-1 kazanacak yüreği/sağlığı taşımayabilir, ayrıca Gazi kazanan bir safkanın 1600’e düşmesi de olağan bir durum değildir. Favori oranı kapladığında tersi şekilde kazançlar sağlayanlar çıkabilir. 1 numaralı Anadolu Aslanı‘nın kazanması için ekstra bir performans iyileştirmesine ihtiyacı yoktur, jokeyiyle bütünleşirse kazanmasını bekleriz. 3 numaralı Egregious Rock ve 7 numaralı Yamanlarbeyi ise jokeyleriyle dikkat çekiyorlar. Gökhan Kocakaya ülkenin en iyi jokeyi ve gelişim gösterebilecek formda bir safkanla yarışıyor; Olivier Peslier’i ise anlatmaya bile gerek yok, yıllardır Fransa yarışlarında güvenle tercih ediyoruz, jokeylik imzasını atması normaldir. 4 numaralı Long Runner ise hem kendisi hem de jokeyiyle olgunluk dönemini yaşıyor, kazanmaları güzel bir hikaye olur, yine de biz gerçekçi yaklaşınca ikinci plana itiyoruz.

5.Ayak: |6-3++10-5-2-4-9|= 8 numaralı Yeltay geçtiğimiz sezon muazzam yarışlar yapmıştı, fakat 2022 yılındaki üç yarışının her metresini izleyen biri olarak, çok kötü bir döneminde koşuya katıldığını doğrulayabilirim. Arap atı koşularında küçültme denemeyi sevmiyoruz, fakat herkesin bütçesi yeterli düzeyde olmayacağından iki atı özellikle önermek isterim. Bunlar: 6 numaralı Sülünbike ve 3 numaralı Karamustafa ikilisidir; geçen ay Bursa’da GR-3 mücadelede iyi iş çıkartmışlardı, buraya da yansıtabilirler. 10-5 başta olmak üzere: 10-5-2-4-9 beşlisi, cazip oranlıları başta olmak üzere geniş hallerinde kullanacaklarımızdır.

6.Ayak: |11-7-5-4-3++9-2-12++15-8|= Bir başka bizim kolaylıkla ayrıştıramadığımız zor koşuyla programı tamamlıyoruz. Bizim sıralamalarımızı kendi çalışmalarınızla eşleştirerek, gerekli küçültmeleri kendinizin yapmanızı tavsiye ederim. Bizimle aynı kanaatte olduğunuz koşularda küçültme deneyebilirsiniz. Son Nene Hatun koşularına baktığımızda pek sürpriz görmüyoruz, hatta favori atlar domine etmişler, ancak bugün için atların koşuya geliş durumlarına bakılırsa sürpriz şaşırtıcı bir sonuç olmayabilir, biz yine doldurma yapacağız ve sürpriz atları önceleyeceğiz. 11-7-5-4-3 beşlisi yedili plase oyunu için yeterli kalabilirler. 9-2-12 ve daha sonra 15-18 seçtiğimiz sürprizlerdir.

*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

*Koşunun ikincileri mavi renkle işaretlenmiştir.


Beklediğimiz/öngördüğümüz gibi program neredeyse devrediyordu! Bir gün öncesinden favori olacak diye almadığımız Burgas’ı yazmamak bizi dışarıda bıraktı. Eğer %10-11 kapladığını görseydik 3 numara yerine onu alırdık. Yine de tüm koşulardaki eğilimlerin doğru çıkması sevindiricidir…


Önceki
yabanciganyan.com

Belmont Park Tahminleri - 25 Haziran 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Belmont Park Tahminleri - 26 Haziran 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Ankara Tahminleri – 6 Ağustos 2022

Cumartesi gününün ikinci tahmini Ankara ile yerli at yarışı tahminlerimizin bir diğeriyle daha sizlerleyiz. Her zamanki uyarımızı tekrarlayalım. Biz yabancı yarışlarda kendi yazılımımızla her veriye her ayrıntısıyla ulaşabiliyor ve gerektiğinde ortalamasını alabiliyoruz; Türkiye'deki yarışlar için ise herkes gibi basitçe koşu performansları, jokey-eküri istatistikleri, pist-mesafe, galop gibi verilerle yetiniyoruz. Ankara tahminlerinde bol şanslar dilerim.
İncele!

Chelmsford City, PRO Tahminler – 25 Nisan 2019

Chelmsford City tahminleri öğle saatlerinde eklenecektir.   [box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”kurgugörüntüsü”]Kurgu Görüntüsü[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”kurgugörüntüsü”] 1.Ayak: |7-5-8-3++6-2++4-1|= Hangisi…
İncele!

Turffontein Tahminleri – 6 Ağustos 2022

Günün altı tahmininden ilkini oluşturan Turffontein ile Güney Afrika at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Maalesef sizlere doğrudan aktarmalıyız ki, bu Turffontein programı çok az ikramiyeler vermeye adaydır, bizim üyelerimize hitap etmeyecektir. Yine de böyle programları da sevenler için koşu yorumları ve şablonlarımızı aşağıya ekledik. Bol şanslar dilerim.