Keeneland, PRO Tahminler – 11 Temmuz 2020 (1.141 TL TUTTU)

Tüm üyelerimize iyi hafta sonları dilerim. Dünkü Keeneland programında, ne yazık ki, güvenilir tek adayımız olmayınca; işin içinden çıkamadık. Bugün daha iyisini yapmaya çalışacağız. Keeneland koşu yorumlarımız saat 20:00, şablonlarımız ise yarışlardan 15 dakika önce eklenecektir. Görüşmek üzere.

1.Ayak: 4 numaralı Alms ve 6 numaralı Walk in Marrakesh ikilisi, bu gruptan daha güçlü safkanlar ve öne çıkarılmalarını gayet normal karşılıyoruz. 4 numaralı Alms’in %65 civarı favori olduğunu hesaba katarsak; mutlaka sürpriz aramak isteyenler olacaktır. 2 numaralı Enola Gay ve daha sonra 1 numaralı Mariafoot koşunun sürprizini gerçekleştirebilirler. Tek atarak 6’lıya başlamak isteyenler ise Jose Ortiz’e güvenip 6 numaralı safkanı tek atabilirler. Küçük bütçeliler direkt 5’liye geçebilirler.
SIRALAMA: |6-4-2++1|

Alms’ın kazandığı GR-3 koşu:


2.Ayak: İlk koşunun benzeri bir görüntü var. 5 numaralı Guarana ve 7 numaralı Mia Mischief ikilisi grup içerisinde sivrilmeyi hak ediyorlar. Guarana, geçtiğimiz yıl iki tane GR-1 koşuyu gösterişli kazanmayı başarmıştı. Bugün %50 favori olması oldukça normaldir. Ancak, verdiği aranın ardından katıldığı yarışın ıslak piste denk gelmesi onun için bir şanssızlıktı. Bugün daha ciddi olması gerekecektir. Son yarışları başarılı 7 numaralı Mia Mischief ve 3 numaralı Sally’s Curlin; geçen yıl bu koşunun 2’incisi 9 numaralı Amy’s Challenge koşuyu çalabilirler. 6-8-4 sürprizler.
SIRALAMA: |7-5++9-3++6-8++4|

Guarana’nın kazandığı GR-1 koşu:


3.Ayak: Günün belirsiz koşularından biri. Kurguları birçok açıdan bozabilecek bir koşu. Doldurma yapılmak zorunda, eğer doldurma yapılmasına rağmen favori kazanırsa; 6’lı Ganyan’ın 5.000 TL üstüne çıkması pek kolay olmaz. Olabildiğince az at geçmek isteyenler için: 2-7-9-10-13 beşlisine indirgeyebildik. 1-3-4-8 sırasıyla sürprizler aranabilir.
SIRALAMA: |10-2-9-13-7++1-3-4-8++11|

4.Ayak: 2 numaralı Venetian Harbor, son koşusunda önde prese maruz kalınca; koşuyu kaybetmişti. Fakat yine de muhteşem bir yarış yapmıştı. Açıkçası, bugün onun hızına yetişebilecek herhangi bir safkan göremiyorum. Hatta, abartarak söyleyeyim; stilinin tam tersi, en arkada bekleme yapsa koşuyu yine kazanabilir. Onun koşmadığı senaryoda: 3-6 ikilisi arasında geçen bir yarış olabilir.
SIRALAMA: |2++3-6|

2 numaralı Venetian Harbor’un kazandığı GR-2 koşu:


5.Ayak: Rushing Fall’u ne kadar sevdiğimizi biliyorsunuz. Bugün yine yüreğini ortaya koyup, -bize göre- dünyanın en iyi çim pist jokeyi Javier Castellano ile koşunun kazananı olabilir. Son yarışında onun geçilebileceğini düşünenler olsa da, bizim onu tek attığımızı da hatırlatayım. Ne yazık ki, bugün onu çok zorlayacaklar gibi görünüyor. Hepsi hem tempo yapabiliyorlar hem inatçı safkanlar.
SIRALAMA: |5-2-8-6++4|

Rushing Fall’un son koşusu:


6.Ayak: Grubun tek dişi safkanı 7 numaralı Swiss Skydiver’ın son üç yarışı da birbirinden muhteşem. 4.Ayak’ta rahat kazanacağını öngördüğümüz 2 numaralı Venetian Harbor’ı da geçmeyi başarmıştı. Etkili olacağı kesin, fakat yarışta hızlı tempo beklenmesi; bekleme yapan safkanlardan bir sürpriz gelebileceğini de ümit ettiriyor. Bu koşuda bir sürprizin yaşanmasına ihtiyacımız var. 8-10-12-13 dörtlüsü öncelikli sürpriz adaylarıdır.
SIRALAMA: |10-8-7-12-13++3-9-5++11-4-1|