Patreon.
Hakkımızda
Hakkımızda
Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 5000’den fazla tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır. Bireysel üyeler için koşu yorumları ve oyun şablonları hazırlarken; kurumsal üyelere detaylı analiz, veri sağlama-derleme, grafik tasarımlı analiz, sesli analiz, videolu analiz, günlük puanlı bülten gibi hizmetler sağlamaktayız.
ÜYE OL!

Keeneland Tahminleri – 28 Ekim 2022 (6.549 TL TUTTU)

Cuma akşam seansı programı Keeneland ile Amerika at yarışı tahminlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Koşu yorumlarında da belirttiğimiz üzere bugünkü Keeneland programının karakteri düşük ikramiye vermeye yatkındır, buna göre değerlendirme yapmanızı tavsiye ederiz. Keyifli izlemeler ve bol şanslar dileriz.


1Koşu: Basit görüntüdeki bir koşuyla programa başlıyoruz. Dünkü Keeneland programında da sıklıkla böyle koşular bulunmaktaydı ve çok cılız ikramiye vermişti. Koşu tecrübelerinden gözlemlenen süratli atlar 4 numaralı Golden Luna, 5 numaralı Bourbon On Fire ve 10 numaralı Bucky Bik Coin arasında geçmesi kuvvetle muhtemeldir. Sürpriz aranmak isteniyorsa hızlı tempo denk getirmeleri halinde 1-7‘den beklenti içerisinde olunabilir.

SIRALAMA: |4-5-10++1-7|

2Koşu: Kısa mesafeli bir başka koşu olması yine süratli atları ön plana almamıza sebebiyet veriyor, son zamanlarda böylesi basit eğilimler sürekli gerçekleştiğinden macera aramak istemiyoruz. 3 numaralı Golden Bandit, 5 numaralı Boudin ve 8 numaralı Mr Bob üçlüsünü kazanma yarışı içerisinde izlememiz olasıdır. Kurgusal nedenlerle sürpriz aranacaksa 9-4-2 sıralaması takip edilmelidir, %10 altı kalmaları halinde değerli kabul edilebilirler.

SIRALAMA: |3-5-8++9-4-2|

3Koşu: Tüm atları sıralamaya aldık, zira bu koşuda kaotik durumlar ortaya çıkabilir, yurt dışındaki oran değerlendirmeleri biraz çarpık duruyor, genel kitle oradan bakıp oynadığından biz kendimizi korumaya alıyoruz. 1 numaralı Cees Get Degrees Del Mar-Golden Gate hipodromlarından, Kaliforniya hattından iyi yarışlarla buraya katılıyor; eğer oradaki yaptığı tempo yarışlarına bakarsanız burada net favori olacağını düşünürsünüz, biz tamamen emin hissedemiyoruz. 9 numaralı Burninhunkoflove, 3 numaralı Mean Jakey ve 5 numaralı Runaway Harry üçlüsünü küçük-orta bütçelilere öneririz. Geniş hallerinde ise sadece favori 1 değil, 1-2-4 birlikte ilavesi olunurlar. 7-8 için %5-7 altı oranlar beklemekteyiz.

SIRALAMA: |9-3-5++1-2-4++7-8|

4Koşu: Tipik bir bütçe koşusu karakteri taşıyor. Genelde ilk hanede verdiğimiz atlar kazansa da, ciddi bir oyuncuysanız atların arasındaki kalite farklılıkları bulunmamasından dolayı olabildiğince doldurma yöntemini seçmek isteyeiblirsiniz. 8 numaralı Aztec Nights grubun tavan performansı en yüksek atıdır ve antrenör-jokey eşleşmesi güvenilirdir; ancak buradaki son kum pist denemesini anlamlandıramıyoruz, o koşu haritası yanlışının cezasını çekebilir. 9-4-3-1-5 beşlisi 200 TL altı oynayanlar için yeterli kabul edilebilirler. Biraz daha bütçeye sahip şablonlarda ise 11-6-2-12-8 sıralaması takip edilerek takviyeler yapılabilir.

SIRALAMA: |9-4-3-1-5++8-11-6-2-12|

5Koşu: Kum pist koşularında Churchill Downs hattını önemsediğimizi biliyorsunuz, 2 numaralı Scarlet Stripe orada çok iyi ilk 800 derecelerine imza attığı koşularıyla buraya geliyor. Bariyer start avantajıyla öne atılacaktır ve buradaki hiçbir at stil olarak onu zorlayamayacaktır; eğer jokeyi atın gücünü doğru ayarlayabilirse çıktığı gibi kazanması ana senaryodur, tekli kurgu sevenler deneyebilirler. Onun temposu düşmesi halinde ise 4 numaralı Sunny River ve 3 numaralı Parents Pride devreye gireceklerdir.

SIRALAMA: |2++4-3++8-6-1|

6Koşu: Bir başka basit senaryonun yaşanması muhtemel koşuyla daha 1.Altılı tarafını bitiriyoruz. İlk 6 koşu dünkü programın neredeyse bire bir aynısını yansıtıyorlar, yine düşük ikramiye sonuçları yaşanabilir ve buna göre değerlendirme yapmalısınız. 3 numaralı Baby Got Backspin ve 6 numaralı Key of Life koşunun ilk 800’ünü domine edebilecek süratli safkanlardır; önemli pedigri-potansiyel ve antrenör-jokey eşleşmeleriyle son 400’ü de bir şekilde halledebilirler. 11 numaralı Somebody’s Problem ve 2 numaralı Satin Doll ise koşunun favorisi ikilinin takipçisi olacaklardır. 4-7-9 sadece kurgu sürprizleridir, güçlerinin yeteceğine inancımız azdır.

SIRALAMA: |3-6-11-2++4-7-9|


7Koşu: Öncelikle ekürisi koşudan çıkan 9 numaralı Sparkle Blue‘nun uygun grup içerisinde iyi koşabileceğine inanmaktayız ve şablonlarımızda bulundurmak isteriz. Dolayısıyla favori at yerine o yazılabileceğinden bir birimlik avantaj elde edilebilecektir. 11 numaralı Turnerloose ve 1 numaralı California Angel ikilisi Keeneland tecrübeleriyle ilk sırada yerlerini alanlar oldular; 9-8 ise sürpriz kontenjanından yanlarına eklendiler. 6-7 ve daha sonra 4 seçilen sürpriz adaylarıdır. 6’nın favori olduğuna rastlanılırsa ve 4 numaranın %18-19 oranları gerçekse sadece 7 en geniş hallerine bırakılır.

SIRALAMA: |11-1-9-8++6-7++4|

8Koşu: 6 numaralı Moon Swag, 8 numaralı Microcap ve 3 numaralı Powder River üçlüsü grubun en iyi kum pist safkanları olarak ilk haneye basitçe alındılar, bugün de iyi atların diğerleriyle kalite farkı bulunduğu barizdir, bazıları için kötü etki yaratabileceğinden gereksiz uzatılacak kurgular göstermek istemiyoruz. Yine de boşluğumuz olması halinde geniş kurgularımızda 7-1-2-5 sıralamasındaki atlardan denemelere başvurabiliriz, %10 altı kaplamaları ilgi çekicidir.

SIRALAMA: |6-8-3++7-1-2-5|

9Koşu: 6 numaralı Mark of The Z son koşusunda bu pist-mesafede aynı jokeyiyle kazanmıştı, böylesine basit senaryoyu sona ittiğim için bazen pişmanlık yaşayabiliyorum, ancak yine istim üzerinde katılacakları ilk haneye almak istedik. 5-10-7-11-4 beşlisi kısa mesafelerde oldukça iyi atlardır, beşinin birden ilk üç içerisinde dolandığına tanıklık edebilirsiniz ve son koşulara az at yazılması gerekiyorsa kullanabilirsiniz. 13-3-12 için %10 altı oranlar; 15-6-9 için de %5 altı oranlar en geniş halleri için opsiyon haline gelmelerini sağlayacaktır.

SIRALAMA: |5-10-7-11-4++13-3-12++15-6-9|

Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

Önceki

İstanbul 2.Altılı Tahminleri - 28 Ekim 2022

Sonraki

Turffontein Güney Afrika Tahminleri - 29 Ekim 2022

Benzer İçerikler
yabanciganyan
İncele!

Wolverhampton Tahminleri – 5 Ekim 2020

Günün bir diğer İngiltere yarış programı Wolverhampton ile yabancı at yarışı tahminlerimize devam edeceğiz. Hedef programımız olmasa da, ciddi ayrımlar yapacak şekilde çıkarımlarda bulunacağımızı söyleyeyim. Küçük ve orta bütçeli üyelerimize hitap edebilecek program arayışındayız. Wolverhampton tahminlerimiz yarışlardan 45 dakika önce yayınlanacaktır. Bol şanslar dilerim, görüşmek üzere.
yabanciganyan.com
İncele!

Wolverhampton Tahminleri – 5 Ocak 2021 (1.005 TL TUTTU)

Genelde hedef programlarımızı daha kolay buluruz, fakat bugün Lingfield Park çok zor; Wolverhampton ise görece orta zorlukta görünüyor. Dünkü Wolverhampton programının aksine, yüksek ikramiye vermesini dilemekten başka çaremiz yok. Rahatlıkla küçültebildiğimiz koşular oluyorlar, ancak bazı koşularda favorilerin kazanması; istediğimiz 5.000 TL üstü ikramiyeyi görmemizi sağlayamıyor. Wolverhampton at yarışı tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir. Şimdiden bol şanslar dilerim.
İncele!

Dubai Meydan Tahminleri – 28 Ocak 2021

Yine bol ekürili, hareket alanımızın dar olduğu: Dubai Meydan programıyla yabancı yarış tahmini vermeye devam ediyoruz. Dubai Meydan'da 6'lı Ganyan saat 17:30'da başlayacaktır. Dubai programlarını seven üyelerimiz için, koşu sıralamalarımız ve cazip görüntü oluşması durumunda 6'lı Ganyan şablonumuz 14:30'da yayınlanacaktır. Görüşmek üzere.
27 Ocak 2023 - 31 Ocak 2023 tarihleri arasında geçerli olmak üzere tüm üyeliklerde %30 indirim! indirim30 kupon kodunu kullanınız.
Üye Ol!