Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Keeneland Tahminleri – 9 Nisan 2022

Keeneland‘deki Bahar sezonunun ikinci programıyla Amerika yarışlarına tahmin vermeyi sürdürüyoruz. Bugünkü pist değişiklikleri programı negatif etkilese de, yine fırsatların olduğu koşular vardır veya sadece izlemek için dahi oynanabilir, çünkü bu kadar kaliteli yarışlara hasretiz. Neyse ki artık sezonlar açılıyor. Keeneland tahminlerinde herkese bol şanslar dilerim.


1Koşu: |7-9-12-4-11++5-8-3-10|= Esasen altı atın ciddi şansı bulunduğunu söylememiz gerekir, biz ilk koşuda yurt dışında 5 favori çıkınca Türkiye’ye de yansımaları olabileceğini düşünerek ikili bir kurgu gösterimi yaptık, nitekim anında oradan etkilenerek fazlasıyla tercih etmişler. 7-9-12-4-11 beşlisi koşuyu suni favoriden alabilirler, bir nebze de olsa cazip başlangıç yapılır. 8-3-10 üçlüsü %5 altında kalırsalar en geniş hallerinde denenebilecek sürprizlerdir.

2Koşu: |1-6-5-10-11++7-2-13++8-12|= Sıralamalar uzatıldığında, sizlerin de tecrübe ettiği üzere koşular zor geçmektedir; %1-2 oranlı atlar küçük farkla ikinci kalabiliyorlar, her zaman şans yaver gitmeyebilir (genel kitle için) ve sürpriz sonuçlar yaşanabilir. 1-6-5-10-11 beşlisi yarışın içerisinde mutlaka etkin göreceğiniz güçlü verilere sahip atlardır. 7-2-13 ve daha sonra 8-12 sıralaması ise kurgunun sürprize ihtiyacı olduğu hallerinde eklenebilecek olanlardır.

3Koşu: |8-3-11++1|= Koşunun kum piste alınması programın dengelerini değiştirdi ve az ikramiyeye daha yakın bir program haline gelmiştir. 8 numaralı Millefeuille ve buradaki kum pistte Maiden’dan çıkan 3 numaralı Longpants Required arasında geçebilir. 11 numaralı Printer’s Row ve daha sonra 1 numaralı Trumpet Lilly hata kollayacaklardır.

4Koşu: |5-10-11++12-6-4-9-1-3-8|= 5 numaralı Naval Aviator, 10 numaralı Iron Works ve 11 numaralı Cover Me Up üçlüsü birçok parametrede rakiplerinden daha iyi görünüyorlar; dün bu tip koşularda (ve genel olarak Keeneland tahminlerimizde) ilk sırada verdiklerimiz kazanmışlardı, yine de zaman zaman patlama yapabilecek sürprizleri de doldurmayı ihmal etmemek gerekebilir. Önerdiğimiz atlar kötü koştuğunda bir sürpriz sonucu da izleyebiliriz, bütçeye göre yazmanızı tavsiye ederim.

5Koşu: |5++7-11-8-1-10++2|= 5 numaralı Nashville muazzam bir safkan, sizlere dün son koşuda Nest’i övmüştüm, onun tarzı gibi gayet sahayı domine eden rakiplerine yetişme/taktik geliştirme imkanı tanımayan bir safkandır, çok güçlüdür. İlk yarışından itibaren onun potansiyelini gördüğüm için de bir tahminci olarak mutluyum, zaten asıl tahmincilik ilk kez koşacak atlar arasından doğru seçimleri yapabilmektir. Günün teki olarak Nashville’i öneriyoruz. Kurgusal nedenlerle teksiz halini yapacaklar; Flavien Prat ve Irad Ortiz’in şapkadan tavşan çıkarmasını veya Luis Saez’in bazen gereksiz agresifliğinin/zamanlama hatalarının kötü etki yaratmasını umabilirler. 8-1-10 diğer işi zor kurgu sürprizleridir.

6Koşu: |3-5-4++8|= Üç atlı bir koşu gibi görünmekle birlikte, yine ibrenin koşuya ciddi formda gelen 3 numaralı favori Spendarella’dan yana olduğunu söyleyeyim, yani sizlere göstereceğimiz iki tekli kurgularda ikinci tek olarak kullanılabilecektir. Diğer hallerinde ise 3-5-4 üçlüsü öncelenmekle birlikte, 8 numaralı Kneesnhips de opsiyonel sürprizlerimizden olacaktır.

Not: Koşu yorumları normal pist koşullarına göre yapılmıştır. Çamur pistte farklı sonuçlar ortaya çıkabilir, kalan iki koşu için çamur pist çalışması yapacağız.

7Koşu: |3-6-2-4++8-1|= Öncelikle ilk altı koşuyu normal piste göre değerlendirdiğimizi notumuzu göremeyenler için hatırlatayım, altı koşunun tamamında ne ıslak piste indirgedik; ne de yumuşak çim piste; yani dolayısıyla farklı sonuçlar çıkması doğal kabul edilebilir. Bununla birlikte bu koşuda da tamamen ıslak piste yönelik çalışmak hatalı olabilir, zira genel kalitesi yüksek bazı atları ıslak pist tecrübeleri bulunmadığından tercih etmedik. 3-6-2-4 tecrübe faktörüyle ön sıraları kaplayabilirler. 8-1 sürprizler.

8Koşu: |10++5-6-4++3-1|= 10 numaralı Golden Pal‘i üç yıldır anlatıyoruz, her tercih ettiğimizde de geri dönüş sağlıyor; sadece İngiltere’ye GR-1 için gittiğinde ters olabileceğini söylemiştik, orada bile beklentilerin içerisindeydi. Bugün sevdiği yumuşak pistte Irad Ortiz ile tekrar kazanmaya yakındır, diğer atlar onun hata yapmasını bekleyeceklerdir ve sadece kurgu sürprizleridir. 5-6-4-3-1 belirlediğimiz kurgu sürprizi sıralamasıdır, özellikle 5-6-4 üçlüsü yumuşak pistte ilginç geçmiş yarışlara sahipler; Golden Pal’i kazanamasalar da zorlayabilirler.

9Koşu: |7-6-9-3++8-5-1-4|= Bu grup içerisinde ıslak pist tecrübesiyle dikkat çeken herhangi bir safkan yoktur, sadece 3 numaralı Trademark’ın genel eğilimdeki değerlendirmesinin aksine farklı koşabileceğini göstererek, genel kalite sıralaması oluşturduk. Bütçeniz sınırlıysa 7-6-9-3 dörtlüsü yarış izletebilirler. Tercihen bütçe yettiğince doldurulması taraftarıyız. İyi seyirler.

Önceki

İddaa Tahminleri - 9 Nisan 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Sha Tin Tahminleri - 10 Nisan 2022 (3.344 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
yabanciganyan.com
İncele!

Pornichet La Bouile Tahminleri – 8 Şubat 2022

Pornichet La Bouile programıyla Fransa at yarışı tahminlerimizin bir diğeriyle daha karşınızdayız. Pornichet programında atların seviyesi genel olarak aşağıda olsa da, fırsat bulunan, rahat küçülen koşular olduğunu da belirtmeliyiz. Fransa yarışlarıyla ilgilenenler programı sevebilirler. Bol şanslar.

Sha Tin, PRO Tahminler – 20 Haziran 2021

Herkese günaydınlar, Sha Tin hedef programıyla Hong Kong yarış tahminlerimize devam ediyoruz. Bir yandan zorlu koşular bulunmakla birlikte, neredeyse her koşuda öne çıkmayı hak eden favori-plaseler söz konusudur; haliyle yüksek ikramiye kazanırsak, biraz şansın yanımızda olmasına ihtiyacımız vardır. İlgilenenler için Sha Tin tahminlerimiz aşağıya eklenmiştir. Bol şanslar dilerim.
İncele!

Lingfield Park, PRO Tahminler – 2 Nisan 2021

Lingfield Park programıyla, bu haftadaki İngiltere at yarışı tahminlerimize başlıyoruz. Birkaç koşuda sonucun büyük oranda belli olduğu; bazı koşularda ise sürprizler yaşanabileceği kuvvetle ihtimaldir. Oyunun birim fiyatı düşük olduğundan, herhangi bir yüksek favorinin kazanması, diğer koşulardaki sürprizlerin de 5.000 TL üstü ikramiyeye yol açmasını sağlamıyor. Yine de 1.000 TL-2.000 TL aralığındaki ikramiyeler, oyunculara özgüven sağlayabilir. Lingfield Park koşu yorumlarımız saat 13:30; şablonlarımız ise yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir. Bol şanslar dilerim.
yabanciganyan.com
İncele!

Gulfstream Park, PRO Tahminler – 13 Ocak 2022 (8.512 TL TUTTU)

Bir başka Gulfstream Park programıyla daha yabancı yarış tahminlerimizi sürdüreceğiz. Dünkü (12 Ocak) Gulfstream Park tahminlerimizin misli başarısı oldukça sevindiricidir, tüm koşulardaki ilk tercihlerimizin kazanması, küçük bütçelilerin de misli tutturabilmesi veya moral açısından kazanması iyi bir gelişmedir. Bugünkü Gulfstream Park programında da misli oyununa odaklanabiliriz, tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir.
Total
1
Share