Kempton Park Tahminleri – 11 Aralık 2019

Herkese merhabalar. Kempton Park programıyla yabancı yarış tahminlerimize devam ediyoruz. Kolay bir program gibi görünüyor. Koşu yorumlarımız sabah 09:00, şablonlar ise yarışlardan 1-2 saat önce eklenecektir. Şimdiden bol şanslar, görüşmek üzere.

 

1.Ayak: Godolphin’in 1 numaralı Eastern World’ü ve John Gosden’ın 14 numaralı Halfwaytothemoon isimli safkanı pedigri anlamında rakiplerinden çok öteler. 13 numaralı Summit Reach’i 18 gün önce sürpriz olarak önermiştik, bugün yarış tecrübesiyle çok daha iyi koşacaktır. Bu üçlünün dışına çıkması, yani sürpriz yaşanması pek mümkün görünmüyor. Belki John Gosden 3 numaralı Kuramata ile ters köşe yapabilir. 8 numaralı Punctuation sürpriz.
SIRALAMA: |1-14++13++3-8++12-4-11|

2.Ayak: John Gosden’ın antrene ettiği 6 numaralı Sheriffmuir için kolay bir yarış olacağa benziyor. Henüz patlamayı yapamasa da, hayli beklentili bir safkan olduğunu belirteyim. 12 gün önce de Kempton Park’da boyun farkla ikinci oldu. Geçildiği safkanı da John Gosden antrene ediyordu. John Gosden’ın kısa bir aranın ardından koşma kararında bir haklılık payı muhakkak vardır. 2 numaralı Bridgewater Bay, 23 gün önce Wolverhampton’da 4 boy geride üçüncü oldu. Normal şartlarda 6 numaralı Sheriffmuir ile kıyaslanamaz, fakat onun koşmadığı senaryoda o yarışıyla önde gösterilebilir. İlk kez koşacak olan 3 numaralı Everymananempror ve 4 numaralı Orion’s Shore sürpriz. Toparlayacak olursak: 6 numaralı safkanın muhtemelen “tutarak” kazanacağı bir yarış olacak. Onun başına bir iş gelirse: 3-4 ikilisi sürpriz yapabilirler.
SIRALAMA: |6++3-4-2|

3.Ayak: 3 numaralı Earth and Sky son 3 yarışı ve James Doyle deklaresiyle çok net favori görünüyor. Hayli normal bir durum. Ancak son yarışında vasat bir safkana geçilebildiğini gördük ve ayrıca rakipleri de bulunuyor. Eğer önceki iki koşuda sürpriz yaşanma ihtimali olsaydı, burada kurgu oyunlarına girmeden onu da önde tercih edebilirdik. 6 numaralı I’lletyougonow’un 18 gün önceki üçüncülüğü hayli ümit vericiydi, bugün bu grupta kazanması beni şaşırtmaz. Yine 11 gün önce Lingfield’da kazanan 5 numaralı Roman Spinner koşuyu bir başka domine edebilecek olan safkandır. 2 numaralı Saikung, 18 gün önce Lingfield’da yol bulamadığı için bir varlık gösteremedi, bugün hedef yaparak geldikleri kesin. 4 numaralı Geizy Teizy ve 1 numaralı Never Be Enough ikilisi de görmezden gelinmemeli. AGF tablosu tercihlerimizi belirleyecek.
SIRALAMA: |6-5++2-4++3-1|

4.Ayak: 4 numaralı Fearless Warrior, Hollie Doyle ile 21 gün önce Kempton 2400’de kazanmayı başarmıştı. Bugün yine aynısını tekrarlayabilir. 5 numaralı Sashenka, 2 numaralı Kyllachy Gala ve 6 numaralı Lady Adelaide sürpriz olarak denenebilirler. 3 numaralı My Boy Sepoy, 1 numaralı Glendevon, 10 numaralı Voi ve 9 numaralı City Tour sırasıyla ihtiyaca göre ekleme yapılabilir.
SIRALAMA: |4++5-2-6++3-1-10-9|

5.Ayak: 6 numaralı Smart Champion ve 4 numaralı Astromachia arasında geçecektir. Bu ikili kötü koşarsa hepsinin şansı olabilir. 7 numaralı Western Duke ve 2 numaralı Rainbow Dreamer öncelikli rakip olarak denenebilir. Fakat kurguya göre daha fazla yazılabileceğini belirteyim.
SIRALAMA: |6-4++7-2++5-1-8|

6.Ayak: 5 numaralı Calin’s Lad, 2 numaralı Fly The Nest, 3 numaralı Garth Rockett, 8 numaralı Ubla, 9 numaralı Viola Park, 10 numaralı Mount Kiara, 6 numaralı Hit The Beat, 14 numaralı Hollander, 12 numaralı Martin King ve diğer tüm hepsinin şansları benzer. Bu koşuda AGF tablosuna göre cazip olanlar yazılarak güzel bir kurgu oluşturulabilir. Bu koşuda da favori/plase ağırlıklı bir sonuç olursa zaten ikramiye vermeyecektir.
SIRALAMA: |5-2-3-8-9-10++6-14-12-4-1-7-13-11|