yabanciganyan.com

Kentucky Downs ABD Tahminleri – 13 Eylül 2022 (2.239 TL TUTTU)

Günün son tahmini Kentucky Downs ile Amerika at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Son Kentucky Downs programı (iki gün önce) hava şartları nedeniyle iptal edilmişti, oysa oldukça iyi başladığımızı hatırlıyorum. Bugünkü Kentucky Downs programında da yüksek ikramiyeler bekliyor ve cazip küçültmeler yapabiliyoruz. Kentucky Downs tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce yayına alınacaktır. Görüşmek üzere.


1Koşu: Son Kentucky Downs programı hatırlarsınız ki hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmişti, halen de bir pist bilgilendirmesi yaptıklarını görmedik, yine de normal çim pist olacakmış gibi değerlendirme yapıyoruz. 10 numaralı Shes Bout a Mover, 3 numaralı Arrobatic, 6 numaralı Nota Bene ve 13 numaralı Kept Waiting dörtlüsü burada nasıl kazanılacağını bilen ellerdeler, ayrıca elbette koşu performansı kriterlerinin tümünü karşılamaktadırlar, izleme kurgularına önerilir. 1-4-11 başlıca rakiplerdir.

SIRALAMA: |10-3-6++1-4-11|

2Koşu: Günün epey zor koşusu olduğunu belirtmek isterim, elbette bazı yedek kayıtlı atlar koşmayacaktır, ancak biz erken saatlerde programa çalıştığımızdan olabildiğince uzun sıralama tutuyor, sadece tek bir koşu için 45-50 dakika zaman harcıyoruz. Son verdiğimiz karar ortalaması güvenilir atlar olan antrenör-jokey eşleşmeli 6-4-10-9-14-11 altılısını ilk hanede yalnız bırakmak olmuştur. Diğer şanslı atları ise 3-1-12-8-2-5-7 olarak sıralıyoruz. (Koşudan çıkan atlar sıralamadan silindiler.)

SIRALAMA: |4-10-9++3-1-12-8-5-7|

3Koşu: Genelde bu tür koşularda iki kurguyu işaret etmekteyiz. 2 numaralı American Starlet, 4 numaralı Fantail, 14 numaralı Isn’t She Lovely ve 11 numaralı Al Qahira dörtlüsünün çim pistteki yaptıkları dereceler bir sır değil, normal bir senaryoda koşuyu domine edeceklerdir. Diğer yandan bu atlardan herhangi biri yüksek oranla değerlemeye maruz kaldığında 3 başta olmak üzere 3-8-6 sıralamasındaki atlarla yer değiştirmesi yapılabilir.

SIRALAMA: |2-4-14-11++3-8-6|

4Koşu: Geçenlerde yine bir Kentucky Downs programında büyük ikramiyeyi cazip iki atlı küçültmemizle bulabilmiştik. Bu programda da sonraki iki koşuda daha iyisi bulunamazsa, altılı ganyan oyunu için 14 numaralı Cleat ve 9 numaralı Almanzo‘nun aynı işlevi görebileceğini düşünüyoruz. 4-2-1 üçlüsü çim pistteki ortalama yarışlarını geliştirdikleri takdirde zorluk çıkarabilecek olanlardır. 6-7 ilk kez çim piste çıkacaklar, bazı etkileşimleri ilginç olduğundan sıralamaya aldık.

SIRALAMA: |14-9++4-2-1++6-7|

5Koşu: 6 numaralı Bakers Bay, 3 numaralı Mr. Hustle ve 2 numaralı Maxwell Esquire üçlüsü bu tür gruplarda sivrilebilme potansiyeli taşıyan-tecrübeli, iyi ikramiye toplayan ve çim pisti seven atlardır; izleme kurguları cazip olmaları halinde onları yalnız bırakabilirler. Ciddi kurgularımızda ise 7 numaralı Outadore ve 4 numaralı Bad Beat Brian takviyesi planlayabiliriz, biri Irad Ortiz’in tercih ettiği gelişim göstermeye aday at; diğeri ise grubun en çok koşan tecrübeli safkanıdır, uygun gruplarda şansı her zaman vardır. 1-8 en geniş halleri için seçilen sürprizler.

SIRALAMA: |6-3-2++7-4++1-8|

6Koşu: 2 numaralı Danse Macabre ve 8 numaralı Alluring Angel ikilisi çim pist performansları açısından kağıt üstünde herhangi rakibe sahip değillerdir, normal bir senaryoda epey konforlu birincilik mücadelesi vermeleri gerekir. Kurgusal nedenlerle sürpriz aramak isteyenlere ise 5 ve daha sonra 6 sıralamasındaki atları öneririz, kariyer günlerini geçirmeliler.

SIRALAMA: |2-8++5-6|


7Koşu: Günün zor koşularından biri olduğunu vurgulamak lazım, atların neredeyse tüm parametrelerde birbirine yakınlığı göze çarpıyor. Ek olarak Kentucky Downs’daki kısa mesafeli koşularda hep yakın sonuçlar gördüğümüzü hatırlatayım. Yine de 7-1-8-2-3 beşlisi size yarışı izletmeye adaylardır. 11-13-10 belişrlediğimiz sürpriz adayları.

SIRALAMA: |7-1-8-2-3++11-13-10|

8Koşu: İki senaryolu veya iki kurgu tarzına hitap eden bir koşu olarak nitelendirilebilir. 8 numaralı Family Way normal şartlarda, son koşularındaki isteksiz hallerine rağmen, kariyerleri açısından kendisinin epey gerisindeki atlara üstünlük kurmalıdır, tekli kurgu sevenlere onu öneririz. Diğer yandan onun %70 civarı oranı teksiz hallerinde hiçbir işimize yaramayacaktır ve 7-1-3 üçlüsünden kalite düzeyi yüksek yarışlar bekleyebiliriz.

SIRALAMA: |8++7-1-3++9|

9Koşu: Grupta çim pist performansı bulunan iki at var: Bunlardan ilki 12 numaralı Sabalenka, diğeri ise 7 numaralı Pyschedelic’tir; biz her ikisinin de koşunun içerisinde etkin olacağına inanıyoruz. Bununla birlikte ilk kez koşacak olmalarından kaynaklı birçok kapalı kutu ve potansiyelli tay da hazır bulunmaktadır. Dolayısıyla kurgusal tercihimizi cazip atlardan yana kullanıyoruz. 7-3-4-1-2-11 altılısıyla koşudan cazip oranlı sonuç çıkmasını bekleyebiliriz. (12 numaralı favori kazandı, sürpriz oranlı 1 numara boyun farkıyla kaybetti)

SIRALAMA: |7-3-4-1-2-11++5|

Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.


2.Altılı ve 2.Beşli şablonları son koşudan başarısız oldu, 1.Beşli şablonu ise az ikramiye verdiğinden silindi.

Önceki

Yarmouth Birleşik Krallık Tahminleri - 13 Eylül 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Greyville Güney Afrika Ücretsiz Koşu Yorumu - 14 Eylül 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Gulfstream Park, PRO Tahminler – 4 Nisan 2021

İki günlük keyifli Keeneland programlarından sonra, TJK'nın sevdiği Gulfstream Park programına geçiş yapıyoruz. Keeneland'de olduğu gibi, burada da hangi atların kazanabileceğini biliyoruz. Ancak bu pistte favori-plase ağırlıklı, yani basit sonuçlu programlar yaşanabiliyor. Gulfstream Park tahminlerimiz, duyuru bölümünde gösterildiği gibi: 20:30'da yayına girecektir. Şimdiden bol şanslar dilerim, görüşmek üzere.
İncele!

Pont De Vivaux Tahminleri – 17 Şubat 2022

Zorlu Pont De Vivaux programıyla Fransa at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Aşağıdaki yorumlardan okuyacağınız üzere sizlere bir günün teki adayı ve üç atlı küçültmeler önerdik, umarım kurgu ve koşu şansı yanınızda olur. Pont De Vivaux tahminlerinde bol şanslar dilerim.