Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Lingfield Park Tahminleri – 3 Mayıs 2022 (18.501 TL TUTTU)

Salı gününün üçüncü programı Lingfield Park ile size üçüncü at yarışı tahminimizi sunuyoruz. Lingfield Park programları hatırlayacağınız üzere genelde 5.000 TL altı ikramiyeler vermektedir ve böyle olunca bizim kurgularımızla pek uyuşmamaktadır; yine de küçük-orta bütçeliler için zaman zaman fırsat yarattığı belirtilebilir. Lingfield Park tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce (15:15) yayına girecektir. Görüşmek üzere.


1.Ayak: |5-3++2|= 6 numaralı Rock Girl’ün yaptığı ikincilik oldukça sıradandı, Türkiye’deki oyuncuların son koşusunda ‘2’ yazması ve elbette favori oranını görmeleriyle tek attıklarına milyonuncu kez şahit oluyoruz. Bununla birlikte ekibinin oldukça formda olduğunu da hatırlatmak isterim, performans iyileştirmesi sağlayıp kazanmayı başarabilirler; ancak bu durum onun ikinciliğinden bağımsız bir sonuç olur, bu bağlamın kaçırılmaması gerek. Ondan farksız, koşu performansları sıradan fakat iyi ellerde olan 5-3 ikilisi cazip oranlarıyla öncelikle tercih edilmek istenebilir. 2 bugün için kapalı kutu, yine de Ryan Moore tercih ettiyse dikkat etmeli, pedigrisi ortalama.

Koşu Sonucu: 5-6-2

2.Ayak: |1-5-4-8++6-2|= 3 numaralı Fair and Square’in, özellikle bu pistteki birincinin yakınında bitirdiği koşularını beğendiğimi söyleyeyim; hatta çim pistte dahi kazanmaya oldukça yakındı. Buna rağmen 15 kez koşup (yüksek sayı kabul edilebilir) kazanamaması talihsizlikten öte ekibinin yanlış tercihlerinden veya genel kalitesinden kaynaklanıyor olabilir; William Buick müthiş bir jokeydir, ancak onun da elinde sihirli değnek olmayabilir, biz %60 oranıyla tercih etmek istemiyoruz. Bununla birlikte çıktığı gibi bitirme ihtimalini de dipnot olarak düşeyim, eğer sizin için sıkıntı yaratacaksa; dörtlü oyununa geçebilirsiniz. 1-5-4-8 dörtlüsünün kazanmak için koşacağı düşünüyoruz, iyi günlerinde koşuyu domine edebilirler. 6-2 seçtiğimiz sürprizler.

Koşu Sonucu: 2-5-1

3.Ayak: |8-2++5-11-4-7|= Günün basit sonuçlanması kuvvetle muhtemel koşusu: 8 numaralı Thesis ve 2 numaralı Awaal ikilisi ilk koşularındaki gösterdikleri kalitelerin yanında, pedigri-ekip faktörleri açısından da güven vermektedirler; onların dışına çıkan bir sonucu pek olası görmemekteyiz. Yine de sonraki koşular küçülüyorsa veya dörtlü gibi spesifik oyunlar oynanacaksa 5-11-4-7 dörtlüsü denenebilirler, çok şanslı olmalılar.

Koşu Sonucu: 2-8-5

4.Ayak: |1++5-2++6-7|= Programdaki geçilmesi zor favorilerden biri de bize göre, yine William Buick’i üstünde gördüğümüz 1 numaralı Isola Rossa isimli safkandır. Pist-Mesafe galibiyeti bulunan Isola Rossa; son yarışında kalabalık gruptan etkilenip sprintini yetiştirmeyi başaramamıştı, William Buick ile koşuyu önde kabul edip, düzlükten sonra yapayalnız kalabilir. O kötü koştuğunda sıralamadaki her atın belli derecede şansı vardır; yine de 5-2 ve daha sonra 6-7 şeklinde takviye sıralaması düşünülebilir.

Koşu Sonucu: 1-2-5

5.Ayak: |5++2-1++6-7-3|= Önceki koşuyu andırmakta; fakat burada favori kötü koştuğunda koşuyu kapatmak gereksinimine ihtiyaç duyulabilir; çünkü hepsinin ilerleyen yaşlarıyla birlikte istikrarsız performansları söz konusudur. 5 numaralı Touchwood; pistteki son yarışını tekrarladığı takdirde herhangi bir performans artışına gerek kalmadan koşuyu kazanabilecektir. 2-1 başlıca ona rakip olabilirler. Kalan atları ise 6-7-3 olarak sıraladık; plase oranlı 4 numaralı Impeach’i ise işimize yaramayacağından sıralamaya dahil etmedik.

Koşu Sonucu: 1-5-3

6.Ayak: |4-8-7-6++3-1-5|= Önceki koşularda sürpriz atları olumlayamadık, buraya birçok favorinin kazandığı şekliyle gelinebilir ve son çare olarak burada sürpriz oran yakalanması gerekebilir. Bundan sebeple 6-5 ikilisini beğenmekle birlikte, 4-8-7-3-1 gibi atlardan patlama beklemek zorunda kalabiliriz. Sıradan bir Lingfield Park programını daha bitirdik, ilgilenenlere bol şanslar diliyorum.

Koşu Sonucu: 7-3-5


Önceki

Ankara Tahminleri - 3 Mayıs 2022

Sonraki

Philadelphia Parx Tahminleri - 3 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Greyville Tahminleri – 23 Kasım 2020

İki günlük bizden kaynaklanmayan aradan sonra; Greyville programıyla Güney Afrika at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Kalabalık koşular sebebiyle yüksek ikramiye veren bir program izleyebiliriz. Greyville koşu yorumlarımız ve şablonlarımız yarışlardan birkaç saat önce art arda yayınlanacaktır. Şimdiden bol şanslar dilerim.
Total
1
Share