Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Musselburgh Tahminleri – 25 Temmuz 2021

Musselburgh gibi vasat yerlere ikramiye hedefiyle oynamasak da, bizim kurgumuza uyan sonuçları da geçmişte pek çok kez yaşadık. Her zamanki kurgu tarzımızla, bir tek adayıyla veya iki-üç atlı küçültmelerle sonuca gitmeyi umabiliriz. Musselburgh tahminlerimiz duyuru bölümünde yazdığı üzere 17:00 civarında eklenecektir. Bol şanslar.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”musselll”]Musselburgh – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”musselll”]

1.Ayak: |5-1-7-9++6-2++8|= Bir Apranti koşusuyla programa başlıyoruz: 5 numaralı Six Strings, 1 numaralı Overwrite, 7 numaralı Noble Crusade ve 9 numaralı Silvestris dörtlüsü genel kalitesi yüksek atlardır; eğer aprantileri iyi bir gün geçirirse, risk seven kurgulara istediğini verebilirler. 6-2 ve daha sonra 8 sürprizlerdir.


2.Ayak: |1-8-3++7-2-4-6++9|= 2 numaralı Atomic Lady’nin son iki koşusunu beğenmekle birlikte, genel kalite açısından rakiplerinden ciddi öne çıkacak ve %40’a yakın oran kaplayacak bir tay kesinlikle değildir. 1 numaralı Ellade’den çıktığı gibi bitirdiği bir yarış izleyebiliriz. 8 numaralı Tareekh ve 3 numaralı May Blossom diğer yüksek seviyeleri işaret eden taylardır. Diğer yandan Musselburgh ve tay koşusu olması sebebiyle birkaç takviye daha yapmak fayda sağlayabilir. 7-4 ikilisini başlıca öneririz.


3.Ayak: |1-7-2-5-4-9++16-17-3-10|= Pek çok atın pist performansı bulunuyor ve aralarında büyük bir kalite farkı söz konusu değildir. Dolayısıyla, bize çok kez kazandırdığı gibi, bir kez daha kalabalık atlı koşuda istediğimiz oranları yakalayabiliriz. 1-7-2-5-4-9 altılısı sizlere yarış izletirler. 16-17 sürprizlerdir.


4.Ayak: |2++6-3++8-7|= Atların genel kalitesi, pedigrisi ve ilerisi için ulaşabilecekleri seviyeleri oldukça benzerdir; aralarından ayrılan net bir safkan yoktur. Ancak koşu performansı değerlendirmesi yapıldığında 2 numaralı Rising Star’a yaklaşabilecek performansa sahip herhangi bir başka safkan mevcut değildir. Tekli kurgu yapanlar onu kullanabilirler. Teksiz kurgulara ise 6-3 ikilisini öncelikle önerebiliriz. 8 sürpriz.


5.Ayak: |3-1-4-11-2++7-10|= 3 numaralı Danzan, 1 numaralı Northernpowerhouse, 4 numaralı Fred, 11 numaralı Defence Treaty ve 2 numaralı Eton College beşlisi sizlere önerebileceğimiz günün diğer faydalı küçültmelerinden biridir. Aslında bu koşuda ilk üç sıradaki atları daha önde gördüğümüzü de söylemek isterim, fakat kalabalık koşuda rahat izleyebilmeniz adına 11-2 ikilisini de ilave ettik. Diğer yandan bu koşu yorumu 200 TL altı 6’lı oynayanlar için geçerlidir, 7-10 ikilisinin de sürpriz şansları söz konusudur.


6.Ayak: |4-5-7++1-3++2|= 4 numaralı Glasses Up, 5 numaralı Gabrial the One, 7 numaralı The Navigator ve 1 numaralı Hint of Stars arasında geçmesini beklemekteyiz. Bu dört attan 1 numaralı at favori olduğu için kurgu şemasında onu dışarıda bırakmayı uygun bulduk. Beş at yazılıyorsa 3 numara da eklenir.


[/toggle_content][/toggle_group][/box]
Önceki

İstanbul Tahminleri - 25 Temmuz 2021

Sonraki

Saratoga, PRO Tahminler - 25 Temmuz 2021

Benzer İçerikler
İncele!

Deauville Tahminleri – 11 Aralık 2020 (2.314 TL TUTTU)

Deauville programıyla Fransa at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Daha önceki Fransa at yarışı programlarında olduğu gibi devrettiği sonucunu görebiliriz. Biz bahar ve yaz aylarında Fransa yarışlarından çok büyük ikramiyeler kazanmıştık. Ancak kış aylarında bunu başarabilmek inanılmaz zor ve sürekli devretmesi bizim tutturamadığımız anlamına geliyor. Yüksek bütçeli üyelerimiz için Deauville koşu sıralamaları aşağıya eklenmiştir. Bol şanslar dileriz.
İncele!

Meydan Dubai Tahminleri – 21 Ocak 2022

Meydan Dubai (21 Ocak) programıyla yabancı at yarışı tahminlerimizi ara vermeden sürdürüyoruz. Bilindiği üzere Meydan programları eküri sistemi nedeniyle oldukça küçük ikramiyeler vermek durumunda kalıyor, ne yazık ki bugün de aynı koşullar mevcuttur ve sıkıcı bir program izlenebilir. İlgilenenler için Meydan cazip tercihleri bir gün öncesinden aşağıya eklenmiştir.
İncele!

Keeneland, PRO Tahminler – 16 Nisan 2021

Cuma gününü de Keeneland programıyla keyifli şekilde geçireceğiz gibi görünüyor. Dünkü programa kıyasla, az atlı koşuların hakim olması, az ikramiyeyi de beraberinde getirebilir. Yine de, bazen AGF tablosunda öyle fırsatlar sunuyorlar ki; küçük ve orta bütçeliler için fırsat programlara dönüşebiliyor. Keeneland tahminlerimiz duyuru sekmemizde gösterildiği üzere saat 20:00'da eklenecektir. Görüşmek üzere.