Newcastle Tahminleri – 9 Aralık 2019

Herkese iyi günler, selamlar. Newcastle programıyla İngiltere yarış tahminlerimize devam ediyoruz. Kalabalık Newcastle programlarını özleyenleriniz vardır, gözünüz aydın 🙂 Bu arada sizlerden gelen istek üzerine her gün için 7’li Plase tahminleri de vereceğim. Newcastle koşu yorumları bir gün öncesinden(gece), şablonlar ise yarış günü AGF tablosu netleştikten sonra verilecektir. Hoşçakalın.

 

1.Ayak: 6 numaralı Lapses Linguae ve 8 numaralı Minhaaj yarış tecrübeleriyle haklı olarak favori görünüyorlar. Biz bu ikiliden 6 numaralı Lapses Linguae’i 19 gün önce Kempton’da ciddi favoriyken tercih etmemiştik ve 1 boy geride ikinci bitirmişti. İyi start alan bir safkan olduğu için hızla öne atılıp koşuyu bitirmeye çalışabilir. Fakat yine geçilme ihtimalini yüksek görüyoruz, çünkü 8 numaralı Minhaaj ve 1 numaralı Shammah gibi iki potansiyeli yüksek rakibi var. 6 numaralı Lapses Linguae’i tercih etmemiz için hayli cazip olması gerek. 1 ve 8 numaralı safkanların dışına çıkmayacaktır ve muhtelemen 8 numaralı safkan kazanacaktır. Sürpriz arayanlara: 3 numaralı Katelli, 4 numaralı Cliff Wind ve 5 numaralı Ilsereno’yu öneririm.
SIRALAMA: |8-1++6-3-4-5|

2.Ayak: 2 numaralı Lezardrieux ve 8 numaralı Comeatchoo yurt dışında öne çıkarılmış, dolayısıyla Türkiye’de de benzer şekilde öne çıkacaktır. 8 numaralı Comeatchoo’nun 4 gün önceki koşusu berbattı, 4 gün sonra burada kazanacak etkiyi yaratabileceğini pek ummuyorum. 2 numaralı Lezardrieux’un Newcastle galibiyeti ve ardından Kempton’da fena görünmeyen yarışı takdir edilesi. Fakat neredeyse her atın kapalı kutu olduğu ve muhtemelen güçlü planlarla geldiği koşuda sürpriz yaşanabilir. Bu tip koşularda her zaman sürpriz oluyor, ikili bahis için de çok güzel bir koşu. 5 numaralı The Grey Bay, 6 numaralı A Go Go, 3 numaralı Navajo Dawn başlıca sürpriz beklediğimiz safkanlar. 4 numaralı Smart Project, 9 numaralı Quiet Word, 7 numaralı Newsical ve 10 numaralı Apples Acre daha sonra düşünülebilir. Not: 2 numaralı safkan favori olacağı öngörüldüğü için sıralamaya koyulmamış ve cazip bir görüntü elde edilmeye çalışılmıştır.
SIRALAMA: |5-6-3++4-9-7-10|

 


3.Ayak: 5 numaralı Proceeding’in Newcastle’da yaptığı son iki koşuyu da kazanmayı başardı. Bir önceki koşunun aksine bu koşuda favorinin kazandığını görebiliriz. Onun daha önce geçtiği 8 numaralı High Fort, yine ciddi rakibi olabilir ve hata kollayacaktır. Sürpriz aramak isteyenlere: 4 numaralı Blazing Dreams, 6 numaralı Traveller, 7 numaralı Turquoise Friendly, 3 numaralı Mr Strutter, 14 numaralı Amber Rock ve 2 numaralı Chinese Spirit sıralamasını öneririm.
SIRALAMA: |5-8++4-6-7-3++14-2|

4.Ayak: Bu koşu o kadar zor ki, önceki iki koşuda en azından “az çok” performans verileri vardı. Bu grupta performans veya beklenti/potansiyel konusunda öne çıkan bir at yok. 7-8 at geçebilmek bile oldukça olumlu olur. 1 numaralı Pinarella, 2 numaralı Strawberryandcream, 6 numaralı Billy Wedge, 9 numaralı Bobby Joe Leg, 3 numaralı Siena Mia, 14 numaralı The Retriever, 4 numaralı Kodiac Lass ve 11 numaralı Lucky Violet sırasıyla yazılabilir.
SIRALAMA: |1-2-6-9-3-14-4-11|

5.Ayak: 5 numaralı Pearl of Qatar son kazandığı koşuyu tekrarlarsa yine kazanabilir. 6 numaralı Etikaal ve 7 numaralı Almurr rakip olurlar. 9 numaralı Global Humor, 1 numaralı Kyllach Warrior ve 10 numaralı Klopp sürpriz yapabilirler. 13 numaralı Super Florence bomba adayı.
SIRALAMA: |5-6-7++9-1-10++13-2-3|

6.Ayak: 10 numaralı Rockley Point son yarışını tekrarlarsa bugün kazanabilir. 9 numaralı Red Allure ve 6 numaralı Lord of the Glen rakip olabilirler. 3 numaralı Kibaar, 14 numaralı Valley Belle, 4 numaralı Le Manege Enchante, 11 numaralı Someone Exciting, 12 numaralı Star Cracker ve 1 numaralı Encoded sırasıyla sürpriz aranabilir.
SIRALAMA: |10-9-6++3-14-4-11-12++1|