Philadelphia Parx Tahminleri – 31 Ağustos 2021 (2.610 TL TUTTU)

Ayın son yabancı at yarışı tahmininde Philadelphia Parx programıyla karşınızdayız. Program az atlı olduğundan dolayı muhtemelen şablon denememiz olmayacak gibi düşünüyoruz, yine de AGF tablosunda küçük fırsatlar görürsek, sizlere öneride bulunmayı ihmal etmeyiz. Philadelphia Parx tahminlerimiz en geç saat 18:00‘da eklenecektir. Şimdiden bol şanslar dileriz.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”warning” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”philadelphia”]Philadelphia Parx – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”philadelphia”]

1.Ayak: |3-2-7-5++6|= Açıkçası şu an görünen 6 numaralı The Big Bluff’ın %40 oranı gerçekleşecek mi biraz heyecanlanmış durumdayım. Çünkü hepimiz biliyoruz ki, genel kalite analizi yapamayacakları için, son koşusundaki “2” yazısını görmeleri ve TJK’nın favori oranlı göstermesi dolayısıyla tek attıkları açıktır. Son yarışındaki ikinciliği kazanan atın epey gerisindeydi ve hazırlıkları da bugün mutlaka kazanacağına işaret etmiyor. Öyleyse 3-2-7 veya 3-2-7-5 yazılabilir.


2.Ayak: |7-4-3-8-6++5-1-2|= Bu koşudaki favori orana yükselttikleri 8 numaralı Yellowstone Girl de burayı ilk kez tecrübe edecek olmasıyla kapalı kutudur; ancak önceki koşuya kıyasla %30 civarına çıkmadığı sürece çok atlı kurgularımızda bulunmasında sakınca yoktur. Küçük izleme kurguları 7-4-3 veya 7-4-3-6 deneyebilirler. 5-1-2 sürpriz kurgular ve geniş tekliler için gösterdiğimiz kurgu atlarıdır, kullanılmaları sadece çok cazip olmalarıyla mümkündür.


3.Ayak: |7-8-4++1-2++6|= 4 numaralı Sophos pist-mesafedeki son iki koşusunda da ortalama performanslar sergilemişti ve görünen o ki ilk üç derecesi açısından en güvenilir atların başında gelmektedir. Ancak kazanma noktasında tıpkı son yarışındaki gibi etkisiz kaldığına şahit olabiliriz. 7-8 ona zorluk çıkarabileceklerdir. 1-2 işi zor kurgu atları.


4.Ayak: |6-1++8|= 8 numaralı A Gray for Carolyn pek çok The Factor yavrusu gibi şüphesiz çim pist atıdır, ancak çim pistte istediğini başaramayınca Parx gibi yerlerde ikramiye toplamak için kum pist koşmasında sakınca yoktur. Biz sizlere günün küçültmesi olarak 6 numaralı Sinashack ve 1 numaralı Russian Runner ikilisini önermek isteriz.


5.Ayak: |4-3-9++2-1|= Ekürilerin her ikisinin de şansı olduğuna inansak da, toplam şu an kapladıkları %55 oran kesinlikle değerli değildir. 4 numaralı Hard Game’in rakiplerine üstünlük kurması şaşırtmaz. 3-9 ikilisi de Parx seviyesinin üstünde genel kaliteleriyle şans yaratabilirler. 1 işi zor kurgu atı.


6.Ayak: |3++6-7++4-1-5|= 3 numaralı Shesalittle Edgy günün bize göre favori olmayı ve %50 kapladığı oranı hak eden yegane attır. Hem antrenör-jokey eşlemesi, hem de pedigri-koşu performansıyla öne çıkmaktadır. Eğer aramızda önceki koşuda 4’ü tek atmak yerine son koşuda basit bir atı tek atmayı tercih edenler varsa 3 numarayı tek olarak kullanabilirler. 6 numaralı Love In Her Eyes ve 7 numaralı Imperial Moon öncelikli rakipleridir. Favorinin kötü gününde 4-1 bombalar.


*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box] [box type=”info” ][tabs][tabs_head][tab_title active=”true” id=”mislibeşli”]Misli Beşli[/tab_title][/tabs_head][tabs_body][tab active=”true” id=”mislibeşli”]|3-4-6-7-8|, |4-7-8|, |1-6|, |1-2-3-4-9|, |3|= 9 TL (15 Misli)

2.610 TL ikramiye vermiştir.

[/tab][/tabs_body][/tabs][/box]
Önceki

Dieppe Tahminleri - 31 Ağustos 2021

Sonraki

Greyville Tahminleri - 1 Eylül 2021 (17.996 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
İncele!

Leicester Tahminleri – 9 Nisan 2021

Leicester programıyla yabancı at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Türkiye'deki oyuncuların bayılacağı, sınırsızca favoriyi tek atabileceği türden bir program var. Bunları yazarken güldüğümü büyük ihtimal tahmin edenleriniz vardır. Gerçekten de programlar 200-300 TL ikramiyeler verdiğinde sevdiklerini düşünüyorum. Biz, yine olabildiğince cazip kurguları oluşturmaya çalışacağız. Leicester tahminlerimiz saat 13:30'da eklenmiştir. Bol şanslar.
İncele!

Saratoga Ücretsiz Koşu Yorumu – 28 Temmuz 2022

Herkese iyi günler dileriz. Bugünkü Saratoga programına ait ücretsiz koşu yorumuna aşağıda ulaşabilirsiniz. Yabancı Ganyan ücretsiz tahmin veren bir site değildir, günde 13-14 saat vakit ayırılan iş için ücretsiz bir organizasyon dünyanın hiçbir yerinde görülemez. Sadece koşu yorumları üyeliğimizin tanıtımını yapmak için bir koşu yorumunu ekliyoruz. İlgilenen ciddi oyuncular Standart Üyelik kaydı gerçekleştirebilirler.