Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

yabanciganyan.com

Pimlico, PRO Tahminler – 13 Mayıs 2021

Birkaç günlük aranın ardından Amerika at yarışı tahminlerimize: Pimlico programıyla devam ediyoruz. Hava şartlarının çim pist yarışlarına müsade edip edemeyeceğini henüz bilemiyoruz. Yapılmasını gerçekten dileriz, böylelikle yüksek ikramiye verme olasılığı artacaktır. Pist durumu belli olduktan sonra, koşu yorumları yazılıp yayınlanacaktır. Şimdiden bol şanslar dilerim, görüşmek üzere.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]

Hedef programlar diye adlandırdığımız programlar, rahat analiz yapabildiğimiz ve pek çok kez kasamızı büyüttüğümüz, 10.000 TL üstü ikramiye sık kazandığımız programlardır. Fakat, bu programlar için hep kazandığımızı veya her hedef programa 6’lı, 5’li oynamanız gerektiğini söyleyemeyiz. Örneğin: Gulfstream Park hipodromunda, kış aylarında birçok program az atlı olabiliyor, az atlı programa; 6’lı Ganyan oynamanız oldukça saçma bir karar olacaktır. Yine de, dilerseniz ikili bahis ve ganyan oyunlarıyla kasanızı yükseltmeye çalışabilirsiniz. Her program için, özellikle yeni üyelerin; üstteki ‘Ara’ butonundan arama yaparak eski tahminlere göz atmasını tavsiye ederiz. Newcastle programı denk geldiyse, geçmişteki Newcastle tahminlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu size, iyi ve kötü senaryoları gösterecektir.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanlar”]Hedef Olmayan Programlar Hakkında[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanlar”]

Hedef olmayan programlarda kazanamayacağımızı sizlere söylemiyoruz. Fakat hedef olmayan programlar, vasat hipodromlardaki programlar oluyorlar. Kazanıp kazanamayacağımız, o günkü denk gelen programa ve biraz şans olasılığıyla bağlantılıdır. Hedef program olarak almadığımız: Wolverhampton, Newcastle, Hong Kong, Fransa, Philadelphia Parx gibi yerlerde pek çok kez tutturduğumuzu, geçmiş tahminlerden görebilirsiniz. Her kalabalık koşulu program için 5’li ve 4’lü oynanabilir.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangisi”]Hangi Programa, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangisi”]

Hangi programa ve nasıl oynayacağınız, elbette en önemli unsurdur. Bu yazdıklarımıza dikkat etmezseniz, başarısızlıkla ayrılmanız muhtemel olacaktır. Hedef program (PRO) statüsünde yayınlanan programlar için, eğer kalabalık koşular mevcutsa; o programa kesinlikle oynayabilirsiniz. Net bir tek adayı yoksa veya iki-üç atlı küçültmeler rahat yapılamıyorsa; 5’li veya 4’lü oynamanız gerekmektedir. Özellikle, sadece 4’lü oynayarak; her gün keyifle yarış izleyen ve kasasını 50.000 TL üstüne çıkaran üyelerimizi tanıyorum. Yine de 4’lü oynamak için, tüm koşuların kalabalık olması gerektiği doğru bir fikirdir. Tüm kurgularımız 1.000 TL üstü ikramiye hedefiyle yazılmaktadır.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurguyu”]Hangi Kurguyu Tercih Etmeliyim?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurguyu”]

Yayınladığımız kurgular arasında, özellikle kalabalık atlı koşuların yoğun olduğu ve bir tek adayının olmadığı günlerde; doğru kurguyu seçmeniz ikramiyeyi tutturmanızı doğrudan etkileyecektir. Eğer daha güvenli yarışlar izlemek ve görece daha az ikramiyeyi kabullenen bir anlayışa sahipseniz; her zaman Normal Kurgulu 6’lı Ganyan ve yanına Sürpriz 5’li Ganyan denemesi yapabilirsiniz. Çok rahat yarışlar izlemek ve oynadığınız miktarın 10-12 katına ulaşmak istiyorsanız; 4’lü Ganyan mükemmel bir seçim olur. Kasası hayli rahat olup, tevziyi hedefleyen üyelerimiz Sürpriz Altılı veya o gün için az risk almak istiyorlarsa; Sürpriz Beşli kurgularını oynayabilirler. Sürpriz kurguların teksiz, normal kurguların tekli olmaya meyilli olduğunu belirterek bitirelim.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]


[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”pimlico”]Pimlico – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”pimlico”]

1.Ayak: |4-1++3-2++5-6|= Pimlico’ya bugün gelen atlar; ne potansiyel olarak bir şey vadediyorlar ne de ciddi koşu performanslarıyla katılım sağlıyorlar. Bizim hedef program olarak değerlendirmekteki amacımız, tamamen önceki haftalardaki boş gördüğümüz programlardır. Bir yerde de hedef program olarak gösterimler yapmamız gerekiyor. Bu koşuda, anlayışla karşılayabileceğiniz üzere %55 favoriyi tercih edebilmemiz mümkün değildir. 4 numaralı She’s All Courage ve 1 numaralı Irish Brandi ikilisi yazılarak atlanmaya çalışılabilir. Bu ikili eksik koşarsa: 3-2-5 üçlüsünden biri şanslı olabilir; ancak kurguya nasıl uydurabileceğiniz size kalmış.


2.Ayak: |1-2-9++7-8-5-4|= Günün ikramiyeyi belirleyecek koşusudur, zira 1 numaralı Storm Tower, 2 numaralı Stare Decisis ve 9 numaralı Makoto üçlüsü rakiplerinden gerçekten önde atlardır. Onlar kazanırlarsa ikramiyenin miktarı düşecektir, yine de koşunun içerisinde etkin göreceğizdir. 7-8-5-4 sürprizler.


3.Ayak: |5-1-2++6-3|= Ekürilerden 6 numaralı Yesterdaysplan’in tehlike yaratabileceğini düşünüyoruz, fakat ekürisi nedeniyle ekstra %50 fazla yüzde kaplıyor. Biz, bu oranıyla tercih edemeyiz; hem rakiplerini görüyoruz hem de beşli-dörtlü gibi oyunlarda kazanmaları günün bomboş geçtiğine delalettir. 5-1-2 üçlüsünün kötü bir gün geçirmemesini bekleyebiliriz.


4.Ayak: |2-6-10++7-5-12-8|= Ortalama pedigrisiyle 2 numaralı Zealin It; vasat koşu tecrübeleriyle 6 numaralı El Equalizer ve 10 numaralı Jestful koşuyu domine edebilirler. Vasat koşuya sahip yorumu yaptığımız atları önde göstermemiz, sanıyorum ki buradaki yarışların bir imgesini gözünüzde canlandırmanızı sağlayacaktır. 7-5-12 kapalı kutular, belirsizler.


5.Ayak: |1-4-8-2-5++6-3++7|= 5 numaralı Irish Saga, berbat atların içerisinde daha az berbat bir at olarak öne çıkarılmayı hak ediyor. Diğer atlar gerçekten önceki yarışlarında koşmaya hevesli değillerdi, yine de %75 yüzdesiyle kullanmamız mantıklı olmayacaktır. 1-4-8-2 dörtlüsünü olabildiğince az at denemek isteyenlere öneririm. 6-3 sürprizler.


6.Ayak: |8-3-4-9-7++13-6|= Günün tek ciddiye alınabilecek atlarının bulunduğu ve fırsatların yaşanabileceği net görünen koşusudur. 8 numaralı Officer Country, 3 numaralı Striking It Lucky, 4 numaralı Big Venezuela, 9 numaralı Dreaming of Carats ve 7 numaralı Miami Mumbles beşlisi direkt koşuya hedef yaparak geldiği belli olan atlardır. Bununla birlikte, 7 numaralı atın %18 plase oranını abartılı bulduğumuzu da belirteyim. 13 ve 6 ikilisi hata kollayacaklardır.


[/toggle_content][/toggle_group][/box]
Önceki

York, PRO Tahminler - 13 Mayıs 2021 (18.670 TL TUTTU)

Sonraki

İstanbul Tahminleri - 14 Mayıs 2021

Benzer İçerikler
İncele!

Musselburgh Tahminleri – 25 Temmuz 2021

Musselburgh gibi vasat yerlere ikramiye hedefiyle oynamasak da, bizim kurgumuza uyan sonuçları da geçmişte pek çok kez yaşadık. Her zamanki kurgu tarzımızla, bir tek adayıyla veya iki-üç atlı küçültmelerle sonuca gitmeyi umabiliriz. Musselburgh tahminlerimiz duyuru bölümünde yazdığı üzere 17:00 civarında eklenecektir. Bol şanslar.
Total
5
Share