Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Saratoga, PRO Tahminler – 1 Ağustos 2021

Bir başka Saratoga programıyla daha yabancı at yarışı tahminlerimize devam edeceğiz. Çift Altılı olmaması gerçekten bizim için sevindirici, çünkü 9 koşuya birden yüksek nitelikli çalışma yürütebilmek epey zor bir olay ve en az 4-5 saat gerektiriyor. Böyle olunca da, bazı koşuları hızla analiz edip, bazı atlar kaçırılabiliyor. Saratoga tahminlerimiz yarışlardan 1 saat önce yayınlanacaktır. Görüşmek üzere.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”saratoga”]Saratoga – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”saratoga”]

1.Ayak: |4-2-3++7-1++6|= 1 numaralı Lookin for Loki’nin ıslak pistteki yarışlarını görmezden gelmek doğru olmaz, ayrıca bugünkü kuru pistte de genel kalitesiyle şansı epey olsa da, bu durumun %30 kapladığı oranın karşılığı olup olmadığından emin değilim. 4 numaralı Frosted Indian, 2 numaralı Full Court Press ve 3 numaralı Megatap arasında geçen bir yarış izlenebilir. 7-1 rakiplerdir. Diğer yandan 6 numaralı Dee Bo’yu beğenmediğimi söyleyemem, hatta ilk dört içerisinde şans vermeyi de düşünüyordum, ancak el değiştirdikten sonra bugün üstünde apranti görmek, galop yapmaya meyilleri olduğunu gösteriyor olabilir.


2.Ayak: |6-10-5-3-4++9-7|= Günün belirsiz koşularından biri olduğunu öncelikle söyleyeyim, atların neredeyse tamamı çim pistte hedefleri/başarıları olan atlar değillerdir; koşu tipinin gereği olarak fırsat görüp kayıt yaptırmışlardır. Biz kötünün iyilerini ilk beş sırada sizlere gösterdik, bütçeye göre tercih yapılabilir.


3.Ayak: |6-3-4++5-1|= 3 numaralı Rotknee, 23 gün önce buradaki rakiplerinden 5 numaralı Bointheback ve 4 numaralı Spettro’nun epey önünde bitirmeyi başarmıştı. Safkanın ciddi kalite taşıdığını ve iyi ellerde olduğunu da kabul etmek gerekir, ancak o günkü devasa farklar pistin çamur yapısından kaynaklanmış olabilir. Genel pedigri kaliteleri göz önüne alındığında: 6 numaralı Tin Pan Alley’in başta değerlendirilmesini ve 4 numaralı Spettro’nun tehlike yaratabileceğini söylememiz fayda sağlayabilir. 5 numaralı Bointheback öncelikli rakiptir.


4.Ayak: |5-7-4-10-1-2++9-13|= Günün zevkli koşularından biri olacağa benziyor, biz genelde bu tip koşularda ilk üç sırada gösterdiğimiz atlardan iyi geri dönüş alabiliyoruz, fakat yakın biteceğini bildiğimiz bir koşuda az at yazarak işimizi şansa bırakmak istemeyiz. 5 numaralı Miss Teheran, 7 numaralı Enola Gay ve 4 numaralı Sun Summers başlıca iyi koşmasını beklediğimiz safkanlardır. 10-1-2 öncelikli rakip olmakla birlikte, 9-13 sürprizlerdir.


5.Ayak: |6-1-5++7-3++2|= 3 numaralı Town Classic, oldukça tecrübeli bir attır. Son koşusunda birincil şanslılar arasında ve GR-3 koşuda sürpriz şansı verdiğimizi hatırlatmak isterim, zira biz her nitelikli atın cazip oranlarıyla kazandığı yarışları tahmin edebiliyoruz, iş kurguya gelinceyse daha farklı değerlendirme yapmak gerekiyor. 3 numaralı Town Classic bize göre kapladığı %50 oranıyla, bu grup içerisinde ancak beşinci sırada değerlendirilebilir; çünkü diğer dört at direkt koşuya hedef yaparak katılmaktadırlar. 6 numaralı Aloha West’in koşuyu kazanması şaşırtmayacak olsa da, bütçe yettiğince üç veya dört at yazmak doğru olur.


6.Ayak: |6-2-10-1++9-11-7-5-8-13-3|= Pistin ve koşuda kalıp kalmayacak atların durumunun belli olması için neredeyse 6’lı Ganyan’ın son 30 dakikasına kadar bekledim, ancak halen bir belirsizlik söz konusu. Çim pistte yapılacaksa, sıralamanın sonlarındaki pek çok at koşudan çıkacaktır ve 6-2-10-1 dörtlüsünden birinin kazanması olasıdır. Yine de son dakikalara kadar bekleyip tercih yapmak mantıklıdır.


[/toggle_content][/toggle_group][/box]
Önceki

La Teste De Buch Fransa Tahminleri - 1 Ağustos 2021

Sonraki
yabanciganyan.com

Kempton Park, PRO Tahminler - 2 Ağustos 2021

Benzer İçerikler
Total
0
Share