Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Saratoga Tahminleri – 4 Ağustos 2022

Günün cazip programlarından Saratoga ile Amerika at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dünkü Saratoga 6’lı ikramiyeleri 1.000 TL altı ikramiye vermişti, çok sıradan sonuçlanmıştı. Ancak tüm kritik koşularda sürprizleri veya çekişmeli koşularda plase atları ilk sıralarda vermemiz iyi analiz yapıldığının göstergesidir. Bugün de aynı başarının sürmesini dilerim. Bol şanslar.


1Koşu: 2 numaralı Girl Afraid koşu tecrübesi ve güvenilir ekip-jokey eşleşmesiyle bir adım önde değerlendirilmeyi hak eder. Ancak Türkiye’deki oyuncuların sandığı gibi son koşularında ikinci olduğu için favori değildir, zaten verilen handikap puanı da ortadadır, %50 oranıyla kazanması mutsuzluk verici olur. O oyuncuların göremediği 5 numaralı Sicilian Grandma, 1 numaralı Lady Quinn ve 3 numaralı Acqua Bella fırsat oranlarıyla sizlere katkı sağlayabilirler.Bununla birlikte koşularındaki kötü halinden dolayı yurt dışında küçümsenen, fakat bize göre uygun grupta farklı etki gösterebilme ihtimali bulunan 7-6 da belli bir şansa sahiptir. Söz gelimi buradaki kurgu tercihimiz %50 favorinin zıttı olacaktır.

SIRALAMA:
5-1-3-7-6

2Koşu: 5 numaralı Cowichan’ın pedigri-ekip eşleşmesi ve gösterdiği iki koşusundaki kalite görmezden gelinemez, fakat yurt dışındaki yarışlarda Türkiye’dekinin aksine koşu tecrübesi her şey demek değildir. Diğer tüm atlar da kariyerlerini şanslı sürdürürseler Stakes ve hatta GR koşu görebilecek potansiyeli barındırmaktadırlar. 3 numaralı Gustiamo, 9 numaralı Illicit, 2 numaralı Private Credit ve 11 numaralı Factor That dörtlüsü başlıca önerilerimizdir. Bütçeniz el veriyorsa 8-1 ve daha sonra 4-6 sıralamasına da göz atabilir veya doğrudan kapatabilirsiniz.

SIRALAMA:
3-9-2-11-8-1-4-6

3Koşu: 6 numaralı Boston Post Road, iki önceki yarışında ıslak pistte iyi iş çıkartmıştı; normal pistteki koşusunda ise buradaki tecrübeli rakiplerinin seviyesinde değildi. Chad Brown’ın antrene ettiği pedigri-ekip eşleşmeli bir at için elbette koşu performansı yorumu yeterli kabul görmez, bu tür ekipler atların performanslarını her geçen yarış arttırabilirler; ancak favori oranı kapladığından dolayı artı ve eksilerini bir tartıya koyuyoruz. 2 numaralı W W Fitzy ve 3 numaralı Played Hard kum pist bazında tüm parametrelerde eksiksiz öndedirler, hatta tek denemek isteyenler Saratoga’yı da seven 2 numarayı deneyebilirler. Daha önce önerdiğim, fakat beklenen seviye atlamasını gerçekleştiremeyen 4 numaralı Millefeuille de Joel Rosario etkisiyle sürprizdir.

SIRALAMA:
2-3-6-4

4Koşu: Jose Ortiz hiçbir zaman güvendiğim bir jokey olmamıştır, aprantilerin bile yapmayacağı hataları yaptığına yüzlerce kez şahit oldum, yine de burada at bazında rakiplerinden çok daha yüksek tavan performansa sahip olan 5 numaralı My Sweet Wife‘ı ilk olarak önermek istiyorum. Bize göre başlıca rakibi, bu tür atlara çok sert stiliyle iyi idare gösterebilen Luis Saez’in üstünde olduğu 1 numaralı Voice of Spring‘tir. Ancak hepsinin yıpranmış atlar olması sebebiyle kurgularımızda farklı farklı atlar da yer bulabilirler. Kalan atları 7 numaralı Raffinity başta olmak üzere: 7-6-4-2 olarak sıraladık.

SIRALAMA: 5-1-7-6-4-2

5Koşu: 6 numaralı Nordic Light ve 2 numaralı Mistical Curlin hem iyi antrenör-jokey eşleşmelerine sahipler, hem de grubun en iyi kum pist dereceleri onlardadır, dolayısıyla normal bir senaryoda domine ettikleri izlenir. 8 numaralı One More Baby, 3 numaralı Sensible Jim ve 7 numaralı River Of No Return ise hata affetmeyecek diğer kalite çıtası yükesk atlardır.

SIRALAMA: 6-2-8-3-7-4

6Koşu: Günün ikramiye seviyesini belirleyecek koşusudur ve biz sürpriz sonuçlara daha yakın hissediyoruz. 8 numaralı New York Panther son yarışında olumlu sinyal verdi, fakat kazanma noktasında ondan daha önemli potansiyelleri işaret eden atlar arasında %45 oran kaplaması anlamsızdır, neden yaptıklarını da bilmiyorum. 7 numaralı Lachaise, 3 numaralı Provision, 5 numaralı Fire King ve 1 numaralı Who Me dörtlüsü o pedigri-ekip eşleşmeleriyle herhalde boşu boşuna bir atı koşturmayacaklardır? Kalan atlardan sürpriz deneyecekler ise 10-2-6 ve daha sonra 9-4 sıralamasını takip edebilirler.

SIRALAMA: 7-3-5-1-10-2-6-9-4


7Koşu: 1 numaralı Bye Bye gruptaki mesafenin iyi atlarından biridir, ayrıca Rosario-Clement eşleşmesinin ne kadar üst düzey ve güvenilir olduğu da malumdur, etkili bir gün geçirebilirler. Ancak bu artı yönleri rakiplerinden ayrışacak düzeyde favori oranı kaplamasını haklı kılmaz. 7 numaralı Alwayz Late, 11 numaralı Short Summer Dress, 3 numaralı Spicy Marg ve 6 numaralı Mail Order dörtlüsü tıpkı onun kadar yüksek kalitedeki atlardır. 8-2 sürprizler.

SIRALAMA: 7-11-3-6-1-8-2-4

8Koşu: 5 numaralı Art Collector kariyeri itibariyle ortalama gününde bu rakiplerini geçebilecek kalitededir, 2 milyon dolara yakın ikramiye kazanmak küçümsenecek bir veri değildir. Buraya nasıl geldiğine dair görüntü ve antrenörünün açıklamalarına bakılırsa, çok iddialı oldukları da gözlemlenecektir, geçtiğimiz sene başardığı gibi yine bu koşuyu kazanabilir, günün tekidir. Kurgusal nedenlerle teksiz yapacaksanız favorinin hatasını ve 1-2‘den iyi yarışlar beklersiniz.

SIRALAMA: 5-1-2

9Koşu: Eküri sistemi nedeniyle programı az ikramiyeyle sonlandırabilecek bir koşudur, ekürilerin tümü iddialıdır ve enteresan şekilde ilk beş-altı arasında görünebilirler. Çok basit oynuyorsanız 11-2 yazarak, güçlü bir şekilde izleyebilirsiniz. Kurgusal açıdan belli bir ikramiye sınırına ulaşmak hedefleniyorsa 8-9-6-5 başta olmak üzere sıralamanın tümüne göz atılabilir. İyi akşamlar dilerim.

SIRALAMA: 11-2-8-9-6-5-4

Önceki

Ankara Tahminleri - 4 Ağustos 2022

Sonraki

Fairview Tahminleri - 5 Ağustos 2022 (15.036 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
İncele!

Deauville Tahminleri – 3 Ağustos 2021

Deauville programıyla Fransa at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Türkiye'den bir atın da bulunduğu, izlemesi zevkli bir program bulunmaktadır. Kurgu şansı yanımızda olursa, teksiz kurgularla sonuca gidebiliriz gibi görünmektedir. Deauville tahminlerimizi aşağıda görebilirsiniz. Bol şanslar dilerim.