yabanciganyan.com

Sha Tin Tahminleri – 7 Mayıs 2022

Tüm üyelerimize şimdiden günaydınlar dilerim. Sha Tin programıyla Hong Kong at yarışı tahminlerimize devam edeceğiz. Tahminleri bir gün öncesinden (gece) yayına alıyoruz, çünkü sabah programları için yataktan uyanıp yorum yazdığımızdan küçük gecikmeler yaşanabiliyor ve sizler mağdur oluyorsunuz. Sha Tin tahminlerini aşağıda okuyabilirsiniz. Keyifli seyirler ve bol şanslar.


1.Ayak: |2-5-8-9-10-7-12++14-6-3|= Atların hepsi oldukça tecrübeli ve Hong Kong’ta koşan at adeti az olduğundan, sık sık da birbirleriyle karşılaşmışlar. Söz konusu karşılaştıkları koşularda, kazanma noktasında birinin ayrıştığı/istikrarlı önde bitirdiği söylenemez. Dolayısıyla sıralamadaki ilk yedi atı ayrımsız yazmak eğer mümkünse işinizi şansa bırakmamanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte Türkiye’deki oyuncuların ilk koşuda bir atı tek atma eğilimi taşıdıklarını biliyoruz. Bu atlardan biri (muhtemelen 7) %35 oran üstüne çıkarsa tercih edilmemelidir. 14-6-3 için de %10 altı oranlar en geniş bütçeli kurgularda değerlidir.

2.Ayak: |4++9-7-5-1++11-8-12|= Günün haklı favorilerinden biri 4 numaralı California Vanes olarak değerlendirilebilir. Önceki koşudaki eşitler arasındaki mücadelenin aksine bu atın , son pist-mesafe ikincilikleriyle rakiplerinin önünde olduğu açıktır, Zack Purton ile koşuyu baştan sona domine edebilir. Beşli halleri ve sürpriz kurgular için önerilerde bulunmak zordur, çünkü o kurgularda amacımız atları hak ettikleri oranda değerlendirmektir. Burada 9-7-5-1 dörtlüsü sıralamanın kalanından daha iyilerdir; fakat onların %10-%20 aralığında, kalan atların da %5 altında değerlendiği görülürse farklı stratejilere yönelinebilir. Yine de karıştırmadan 9-7 ve daha sonra 5-1’in başlıca rakipler olduğunu belirteyim.

3.Ayak: |2++1-3-10++7|= 2 numaralı Run Run Cool düzlük yarışında Zack Purton ile günün önemli favorilerinden birini o gün geçmeyi başarmıştı; açıkçası o görüntüsünü sürdürürse, çoğunluğunu daha önce geçtiği atlardan oluşan grubu rahatça tekrar atlayabilir. Onu zorlayabilecek bize göre iki tane tecrübeli at bulunmaktadır. Bunlar: 1 numaralı Metro Warrior ve 3 numaralı Alcari ikilisidir, çok hızlı start alan bu iki at, favorinin sprintine başlamasına dahi mahal vermeden yarışı bitirmeye imza atabilirler. 10-7 sürprizler.

4.Ayak: |4-8-10++3-1-7-9-2++5-6|= Bu koşuda da favori atın oranını hak ettiğini düşünmekteyiz, kariyerindeki üç koşuda da pistte farklı mesafelerde olmasına karşın istekli ve başarılı bir görüntü sergilemişti; form durumu avantajını kullanarak kazanmaya erişebilir. Diğer yandan o kötü koştuğunda az atlı tercihlerle kurtarmak pek kolay olmayabilir, şanssız günde sıralamanın sonundaki atlara da koşular kalabilir. Biz 8-10 başta olmak üzere: 8-10-3-7-9-2 altılısına indirgedik, ayrıca tüm atları kapladıkları oranlara göre değerlendirmenizi tavsiye ederim. Örneğin 2 numaralı atın, 3-1 ikilisinden daha eksik olduğunu düşünüyoruz, buna rağmen 2 numaranın oranı daha yüksekse o geniş hallerine saklanır. Tahminleri bir gün öncesinden yayınladığımdan net stratejileri söyleyemiyorum.

5.Ayak: |3++12-13-2-7-11-14-8++9-1|= 3 numaralı Erimo‘yu hak ettiği gibi ilk sırada yalnız gösterdik, gerçekten kağıt üstünde bugün rakibi bulunmamaktadır; üç yarışındaki derecelerini tekrarladığı takdirde hangi taktikle koşarsa koşsun kazanmayı başarabilecektir. Diğer yandan bu atın üç koşusunda da rakiplerini atlayamaması, yan yana geldiğinde durması enteresandır; benzer bir senaryoda ikinci-üçüncü kaldığı da şaşırtıcı olmaz. Burada kurgu tercihinizi belirleyebilirsiniz. O kazanamadığında gruptaki berbat atlar içerisindeki herhangi biri patlama yapabilir, böyle bir zorluk söz konusudur. Yine de tamamen favoriyi çıkarıp sürpriz doldurması yerine birkaç takviye ile de yetinebilirsiniz, AGF tablosu belirleyici olur.

6.Ayak: |2-1-11-6++5-4-3-8-9|= Bir bütçe koşusuyla program son buluyor; açıkçası böyle kalabalık atlı programları bir gün öncesinden yorumlamak zor bir durum olmuştur. Hepsinde kurgusal tercihler yapılması gerekecektir ve atların tek tek hak ettiği oranları da verebilme şansına sahip değilim. Burada her program için yaptıkları (ilk koşu-son koşu) tek atma kurgusunu gerçekleştirirlerse bir fırsat açılabilir. Eğer öyle bir at yoksa bütçenize göre yazmak durumundasınız. Yine sıralamanın sonundakilerin de ikinci-üçüncü sırada olmaları takdir edersiniz ki mantıklı değildir.

Önceki
yabanciganyan.com

Belmont Park Tahminleri - 6 Mayıs 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Lingfield Park Tahminleri - 7 Mayıs 2022 (11.554 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
İncele!

Keeneland Tahminleri – 9 Nisan 2022

Keeneland'deki Bahar sezonunun ikinci programıyla Amerika yarışlarına tahmin vermeyi sürdürüyoruz. Bugünkü pist değişiklikleri programı negatif etkilese de, yine fırsatların olduğu koşular vardır veya sadece izlemek için dahi oynanabilir, çünkü bu kadar kaliteli yarışlara hasretiz. Neyse ki artık sezonlar açılıyor. Keeneland tahminlerinde herkese bol şanslar dilerim.
İncele!

Saint Cloud Tahminleri – 13 Kasım 2020

Zorlu bir Saint Cloud programıyla, Fransa at yarışı tahminlerimize devam edeceğiz. Biz, bu tür programları sadece yüksek bütçeli üyelerimizin, onların da izlemek için oynamalarını tavsiye ederiz. Elbette, Fransa yarışlarından çok büyük ikramiye kazandık. Ancak kazanamadığımız da bir o kadar var. Saint Cloud tahminlerimiz yarışlardan 20 dakika önce eklenecektir. Bol şanslar dilerim.
yabanciganyan.com
İncele!

Happy Valley Hong Kong Tahminleri – 6 Şubat 2022

Happy Valley programıyla, Pazar günü Hong Kong yarış tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Koşu sıralamalarımıza baktığımızda sizlere birçok dört-beş atlı küçültmeler gösterebildiğimizi fark ediyoruz; bir tane de kurgu tekimiz vardır. Dolayısıyla 200 TL altında, beşli-dörtlü oyunlarıyla sonuca gidilmek istenebilir. Bol şanslar.