Sık Sorulan Sorular

Merhaba. Canlı Destek ekranına gelen soruları cevaplayarak aşağıya ekledik. Özellikle sitemizi ilk kez ziyaret edenlerin okumasını tavsiye ederiz. İyi günler.

 

Soru 1: Kimsiniz?

Yabancı Ganyan 17 Ekim 2017 tarihinde kuruldu. Öncesinde Yabancı Adam’ın Yabancı Yarışlar üzerine bir sitesi vardı. O zamanlar daha kalabalık bir kitleye [çünkü alternatif yoktu] ve ücretsiz [ve amatör] şekilde yayın yapıyordu. Bülten hazırlıyordu.
Bu arada Yabancı Ganyan’da şu an 5 kişi aktif olarak çalışıyor. (1 Canlı Destek, 3 Yazar, 1 Teknik)
Yabancı Ganyan’da yaklaşık 3 ay ücretsiz tahmin verildi. Müthiş sonuçlar aldığımızı söyleyemeyiz, çünkü ciddi yaklaşamıyorduk. Sonucunda da ayda 5 veya 6 kez tutturabiliyorduk. Kaç kez tutturduğumuzun bir anlamı da yoktu açıkçası. Zaten bir gelirimiz yoktu. Hiç unutamıyorum: 13 TL’ye 11.000 TL gibi bir şablon tutturmuştuk. Binlerce kişi görüntülemesine rağmen, birkaç kişi dışında teşekkür eden bile çıkmamıştı. Dileyenler bize destek olsun diye aylık 20 TL’ye üye olabiliyordu, yine birkaç kişi dışında üye olan olmamıştı. Ertesi gün ücretsiz tahmin için yeniden gelmişlerdi. Yıllarca ücretsiz bülten hazırladık. Karşılığı neydi? Bir teşekkür bile etmediler, çünkü ücretsizdi. İnsanları çok iyi analiz ettiğimi düşünüyorum. Dönüm noktalarından birinin o anlar olduğunu söyleyebilirim. Daha sonra düşünüp, planlamasını yapıp: PRO Üyelik Sistemi’ni başlattık. Aynı zamanda bizler de, ücretsiz servisleri kullanmak yerine; ücretli çalışan analiz ve veri sitelerine üye olduk. Ayrıca güvenilir yabancı sitelerin bültenlerine de aboneyiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana, aksatmadan, belli kemik kitlemize yönelik tahmin vermeye devam ediyoruz. Anlaşmalı Ganyan Bayi üyelerimize Yaz Sezonu için bülten desteği sunuyoruz. Günlük kupon bütçesi 300 TL üstü olan oyuncularla bire bir iletişime geçerek ortak kuponlar yapıyoruz. 

Soru 2: Üyelik ücretleri nedir? 

BURAYA TIKLAYABİLİRSİN.

Soru 3: Üyelik ücretleri neden “yüksek”?

Bu da bize çok sık gelen sorulardan biri. Bunun sebebini şöyle açıklayayım: Yabancı Ganyan’da üyelik ücretleri hayli düşüktü. Bunun faydaları da var, zararları da. Faydası, sizi tanımayan oyuncular kolaylıkla üye olabiliyorlar ve iyi çalışırsanız; üyeliklerini yenileyebiliyorlar. Bu güzel ve biz bu durumdan faydalandık. Fakat belli bir seviyeden sonra, zararlı yönleri epeyce fazla. Düşük üyelik ücretleri olduğunda çok fazla kişi tahminlere ulaşabiliyor, tek tek üyelerin gördüğü, arkadaşına gösterdiği ve hatta Ganyan Bayi üyelikleri sebebiyle yüzlerce kişinin tahminlerden haberdar olduğu bir ortamı hayal edin. Eğer tahminler başarılıysa düşük ikramiyeler kazanıyorsunuz, eğer başarısız ise büyük bir kaos durumu yaşanabiliyor; ki biz daha sonradan farkettik ki, üye sayısı normal seviyelerde olduğunda çok daha iyi tahminler veriyoruz ve daha az zaman harcıyoruz. Sonuç olarak; üye sayısı artış gösterdiğinde bununla beraber üyelik ücretleri de artış gösteriyor. Üyelik ücretleri arttırılmasına rağmen üye sayısı hızla artıyorsa; üyelik alımları kapatılıyor. Üye sayısı azaldığında da, doğal olarak ücretlerin düşüşü normal olacaktır. Üye sayısını normal seviyede tutmalıyız.

Soru 4: Üye olmak istiyorum, günlük ne kadar kupon bütçem olmalı?

Bu durum programdan programa değişkenlik gösterebiliyor. Ancak genelleme yapacak olursak, yeni bir üyenin günlük kupon bütçesi en az 90-100 TL olması ve bu miktarlarda oynaması mantıklı olacaktır. İkramiye kazanıldığında kupon bütçesini arttırabilirsiniz. Asıl olay, kasayı [bütçeyi] büyüttükten sonra başlıyor ve biz elimizden geldiğince sizleri yönlendiriyoruz. Kasanız 20.000 TL üstüne ulaştığında ise ULTRA PRO üyeliğe geçiş yapmanız yararınıza olacaktır.

Soru 5: Sadece Yabancı Yarış tahminleri mi veriyorsunuz?

Hayır, ancak temel odak noktamız her zaman Yabancı Yarışlar. Yaz sezonu İstanbul ve Ankara tahminleri verilmektedir. Ayrıca NBA Play-off döneminde İddaa tahminleri de verilmektedir.

Soru 6:Ücretsiz tahminler ne zaman yayınlanacak? 

Haftanın bazı günleri 1 veya 2 koşu için ücretsiz tahminler yayınlıyoruz. Fakat bunun salt amacı [üzülerek] size bir fayda sağlamak değil. Sadece siteye dinamizm katması açısından paylaşıyoruz. Bununla birlikte, dikkat ederek paylaşılıyor ve başarılı olduğunu biliyoruz. Ücretsiz tahminler haftada birkaç gün yine yayınlanabilir. Tek amacınız ücretsiz tahminler ise, internette yüzlerce ücretsiz site/insan olduğuna eminim. 50’den fazla üyemizin olduğu ve her programa 4-5 saat zaman ayırdığımızı düşünürseniz; neden ücretsiz tahmin vermek istemediğimizi anlayabilirsiniz. Alıntı yapanlar, detaylı çalışmayanlar veya boş zamanı olup iyilik yapmak isteyen internet insanları olabilir. Ne yazık ki, biz onlardan değiliz.

 


 

Soru 7: Aylık Kazanma Oranlarınız? 

 


 

Soru 8: Tabloyu gördüm, gerçekten bu kadar kazanabiliyor musunuz?

Tabloyu açıklığa kavuşturalım. Toplam Tahmin / Başarılı Tahmin sütununda bir problem olduğunu zannetmiyorum, orayı geçiyorum. Kazanılan İkramiye sütununda, sitedeki yayınlanan tüm tahminlerin toplam miktarı yer alıyor. Yani bir tahminin içinde: Sürpriz Kurgu/Normal Kurgu/Misli Kurgu gibi şablonlardan birçoğu tutabiliyor ve bu nedenle Kazanılan İkramiye miktarı sizlere yüksek görünebilir. Üyeler tüm şablonları oynarsalar o miktarı kazanabilirler, ancak hiç kimsenin bunu yapabileceğini düşünmüyoruz, ayrıca hiç mantıklı değil. İçlerinden bir kurguyu seçip oynuyorlar. Bizim şöyle bir hesabımız var: Eğer ki 100 TL tutarındaki şablonlar tuttuysa, biz üyelerin %95’inin tutturduğunu kabul ediyoruz. Yine 100 TL-200 TL arasındaki şablonlardan tuttuysa, bunda da üyelerin en az %80‘inin tutturduğunu kabul ediyoruz. Eğer 200 TL ve üstü şablonlardan tuttuysa, %30-35 oranlarında tutturanın olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamla değerlendirilirse, üyeden üyeye değişmekle beraber aylık 5.000 TL-40.000 TL aralığında bir miktar kazandıklarını söyleyebiliriz. Yedili Ganyan zamanlarında daha ciddi ikramiyeler kazanan üyeler olmuştu.

 


 

Soru 9: Son zamanlarda ücretsiz tahmin vermiyorsunuz?

Biz ücretsiz tahminleri Yeni Üyelik Talebi sayısını arttırmak için veriyoruz. Ancak son zamanlarda farkettik ki, yanlış bir strateji izliyormuşuz. Ücretsiz tahmin yayınladığımızda Yeni Üyelik Talebi oldukça sınırlı oluyor, bu nedenle bir süre daha stratejik olarak vermemeye çalışacağız, lütfen üzülmeyin; internette yüzlerce ücretsiz tahmin veren insanlar vardır. At Yarışı günün sonunda bir tevzi oyunu ve ücretsiz tahmin vererek ikramiye kazanılamaz. Tanımadığımız 5.000 kişinin oynadığı bir Altılı Ganyan; bizim şu zamanlarda kazandığımız ikramiyeyi verir mi? Tabii ki vermeyecektir. Biz kimseye hayal satmıyoruz, sadece Profesyonel oyunculara yönelik tahminler veriyoruz. Üye sayısı arttığında üyelik ücretleri de artıyor ve sadece yüksek bütçeli oyuncular üye olarak gelebiliyorlar. Daha fazla yüksek bütçeli oyuncuların, bizimle çalışması için gayret göstereceğiz.

 


Soru 10: Yabancı Ganyan Bülten çıkacak mı?

Bizim daha önce uzun bir süre Günlük Bülten hazırladığımızı çoğunuz biliyorsunuzdur. Teknik olarak bülten çıkarma konusunda bir problemimiz yok. Ancak şu anki PRO üyelik formatıyla uyumlu hale gelmesi/çakışmamasını, nasıl sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.  Yani şöyle bir durum var: PRO tahminlerden bağımsız bir bülten oluşturamayız; bu hiç doğru olmaz. Aynı zamanda da birçok kişi, PRO Üyelik yerine Bülten Üyeliği satın alacaktır. Böylelikle PRO tahminlerin kapsamı daralmış oluyor. Eğer ki toplu satış yapabileceğimiz planlamayı gerçekleştirirsek, bülten çıkarabiliriz.

 


 

Soru 11: Bazı tahminlerde PRO bazılarında da VIP yazıyor, farkı nedir?

Öncelikle şunu söyleyeyim: PRO ve VIP tahminler farklı üyeliklere ait tahminler değil, tüm üyeler hepsini görüntüleyebiliyorlar. Sadece PRO tahminler, hedef günlerden biri olduğunu ve detaylı analizi gösteriyor. VIP ibaresiyle yayınlanan tahminler ise, üyelerin istekleri doğrultusunda -tercih edilmeyen- programlara ait tahminlerdir. Mahoning Valley, Philadelphia Parx gibi programlar buna örnektir.

 


Soru 12: Hangi üyeliği satın almalıyım?

Sadece Yabancı Yarışlar üzerine kuponlar yapıyorsanız: 30 Günlük veya 15 Günlük üyelikler fiyat/performans açısından oldukça iyiler. Yerli Yarışlar ve İddaa tahminleri ile de ilgileniyorsanız: 90 Günlük veya 40 Günlük üyeliklerden birini satın alabilirsiniz. Bizim mevcut üyelerimizin neredeyse tamamının 6 Aylık ve 1 Senelik üyeliklere sahip olduğunu ekleyeyim. Sizler de bütçenizi arttırdığınızda uzun süreli üyeliklerden birine geçebilirsiniz, onların ücretleri hayli uygun.

 

 


Soru 13: Standart Üyelik nedir?

Yabancı Ganyan’a yüzlerce kişinin üye olmak istediğini, ancak üyelik ücretlerinin bütçeleri aşmasından dolayı üye olamadıklarını biliyoruz. Bunun bir sonucu olarak: haftada bazen 1 bazen 2 kez yayınladığımız ücretsiz tahminlere bir yığılma oluyor. Standart üyelik ile bunun önüne biraz olsun geçmeyi planlıyoruz ve düşük bütçelilere de katkı sunmak istiyoruz. Standart üyeler, tüm programlar için; koşu yorumlarına ve günün teklerine ulaşabilirler. Oyun kurma becerisi olan oyunculara önerdiğimiz bir üyeliktir.