Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

yabanciganyan

Turffontein Tahminleri – 5 Mayıs 2022

Perşembe gününün ilk programı Turffontein ile Güney Afrika yarış tahminlerimizi sürdürüyoruz. Programdaki kalabalık atlı koşuların varlığı, küçük-orta bütçeliler için uygun program olmadığını gösteriyor; bu anlamda dünkü yüksek ikramiye veren Sha Tin programını andırdığı söylenebilir. Yine de ilgilenenler için Turffontein tahminlerimizi aşağıya ekliyoruz. Bol şanslar dilerim.


1.Ayak: |4-1-10-12++11-3++9|= 4 numaralı La Banquiere ve 1 numaralı In the Ether ikilisi koşu tecrübeleriyle; 10 numaralı Starlit Strip ve 12 numaralı Percussionist de pedigri-ekip kaliteleriyle iyi koşacaklarını düşündüklerimizdir. 11-3-9 sıralamasındaki atlar ise, biraz abartılı orana erişen 1 numaralı favorinin yerine bazı sürpriz hallerinde denenebilecek olanlardır.

2.Ayak: |5-6-1-4-7-8++2|= 4 numaralı Goliath Heron’un son pist-mesafe galibiyetini görmezden gelmemek gerekir, aynı yarışı tekrarladığı takdirde kazanması oldukça normal bir senaryodur. Bununla birlikte Türkiye’de değerlendiği %35 oranın aksine burada ona zorluk çıkarabilecek rakipleri bulunduğunu da belirtelim. 5-6-1-7-8 beşlisi koşuyu en iyi günlerinde favoriden çalabilirler. 2 numaralı Retallick son koşusunda bugünkü favori Goliath Heron’un epey gerisinde kalmıştı, yine de Güney Afrika’da istikrarsız (çok iyi ve çok kötü) performansları art arda görebildiğimiz oluyor, kurgu atıdır.

3.Ayak: |5-3-10-9-1++2-6++4-7|= Koşunun kalabalık olması sebebiyle az atlı tercih yapmayı doğru bulmuyoruz; fakat çoğu kez siz de fark etmiş olmalısınız ki, ilk sıralarda verdiğimiz atlar bir şekilde koşuyu kazanabilmektedirler; yine aynı senaryo gerçekleşirse 5-3-10 üçlüsünün kazandığı izlenebilir. Yine de ciddi hallerinde, aralarında fark olmayan atlar arasında, böylesine beklenti dolu bir tercihi yapmak istemeyiz; sizlere bütçeniz yettiğince doldurmanızı önereceğiz.

4.Ayak: |11-13-8-1-3++7-6-9-12|= Günün en zor koşusu olduğu vurgulanabilir, şanssız günlerde bu tip koşularda sıralamanın sonundaki atlara da koşular kalabilmektedir; bizim temel ayrımımız, atların genel kalitesi (tüm parametrelerin genel bir değerlendirmesi) ve Türkiye’deki AGF tablosundaki oluşan değerlerindeki eşleştirilebilirliktir. Eküri sistemi nedeniyle 3 numaralı atın favori oranı olması kötü bir görüntüdür, halen bu saçmalığın sona ermemesi rezalettir. 11-13-8-1 dörtlüsü size yarış izletebilirler, birçok parametrede rakiplerinden daha gösterişlidirler. Kalabalık atlı koşudan çekinenler 7-6-9-12 sıralamasına bağlı kalarak takviyeler yapmayı düşünebilir.

5.Ayak: |2-4-3++9-8-1++11|= Önünde durulamayacak favorilerden biri kesinlikle 2 numaralı Willow Lane‘dir; Türkiye’deki oyuncuların izlediğini sanmasam da, son koşusunu kazanırkenki görüntüsü inanılmazdı, çok rahat kazandı. Aynı jokeyi korumasıyla bir kez daha başarması olası bir senaryodur, mutlaka tekli kurgu yapmak zorunda olanlar kullanabilirler. Yüksek ikramiye hedefleyeceğimiz teksiz hallerinde ise 4-3 başta olmak üzere sıralamanın kalanındaki atlardan denemeler yapacağız. Dipnot olarak 2 numaralı favori kazandığında, 6 numaranın da geçerli sayılacağını unutmamalısınız, yani 2 tek yerine 6 tek yazmanız daha yerindedir ve diğer yandan favori kazanırsa Türkiye’dekiler iki misli yapacağından ikramiyeyi epey aşağıya çekecektir.

6.Ayak: |6-2-3++1-4++8|= 5 numaralı Humdinger son koşusunda oldukça sıradandı, fakat koşu stili itibariyle bugün önlerde pozisyon alıp avantaj elde edebileceğini anlayabiliyoruz. Yine de bu durum %45 kapladığı oranıyla eşleşmesini sağlamaz. 6 numaralı Wokonda, 2 numaralı Rosaprima ve 3 numaralı Roha üçlüsü koşuyu domine edeceklerine inandıklarımızdır; birçok 200 TL altı kurguda bu atlarla son koşuya gelebiliriz. 1 başta olmak üzere: 1-4-8 sıralaması en geniş hallerine hitap ediyorlar.

Önceki

İstanbul Tahminleri - 4 Mayıs 2022

Sonraki

Chester Tahminleri - 5 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Gulfstream Park, PRO Tahminler – 20 Mart 2021

Çift altılılı bir Gulfstream Park programından herkese merhabalar. Cumartesi günleri geniş program bizler için oldukça elverişli sonuçlar doğurabiliyor, tabii elbette koşuların kalabalık atlı olması dahilinde. Bu programın 10.000 TL üstü ikramiye vermesi için Türkiye'deki oyuncuların hata yapmalarına ihtiyacımız var, umarım o şekilde sonuçlanır. Gulfstream Park tahminlerimiz yarış günü öğle saatlerinde eklenecektir. Görüşmek üzere.
İncele!

Belmont Park Tahminleri – 4 Temmuz 2020

Belmont Park programıyla yabancı yarış tahminlerimize devam edeceğiz. Dünkü Belmont Park programı hayli güzel sonuçlar verdi. Güzel geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. O kadar kolay olmasını beklemiyorduk açıkçası. Umarım bugün de bol sürprizlerin yaşandığı bir program izleriz. Bazı koşularda Türkiye'deki oyuncular ayrım yapmakta çok zorlanacaklardır. Belmont Park tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir. Görüşmek üzere.
yabanciganyan.com
İncele!

Delaware Park Tahminleri – 9 Haziran 2021 (16.420 TL TUTTU)

Hedef olmayan bir başka program Delaware Park ile yabancı at yarışı tahminlerimize devam edeceğiz. Pist durumunun nasıl olacağı, programın ikramiye çıtasını belirleyebilir; dün olduğu gibi, sadece izlemek için oyunlar kurmanızı tavsiye ederim. Dün herhangi bir şablon yayınlamamıştık, bugün cazip kurgu görürsek ve güvenirsek eklemeler yapabiliriz. Delaware Park tahminlerimizi öğle saat 15:30'a yetiştirmeyi düşünüyoruz. Görüşmek üzere.
Total
1
Share