York Tahminleri – 13 Mayıs 2022

Günün zorlu programlarından bir diğeri York ile İngiltere at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle kalabalık atlı koşulardaki tahmin yapma zorluğu küçük-orta bütçelileri programdan uzaklaştırabilir; bunun yanında iki koşuda da favoriler kapladıkları yüksek oranları hak etmektedirler. İlgilenen yüksek bütçeliler için York tahminlerimiz aşağıdadır. Bol şanslar dilerim.


1.Ayak: |9-6-1-4-5-10++7-2-8|= Zor bir koşuyla programa başlıyoruz, açıkçası diğer koşularda da öyle zorluklar mevcut ki, günün iki favorisi kötü koştuğunda devrettiği senaryosu gerçekleşebilir. Bazen bu tarz programlarda günün favorileri kazanıyorlar ve biz yazmamış oluyoruz, önerdiğimiz sürprizler ikinci-üçüncü bitiriyorlar; diğer yandan günün kazanan tüm sürprizlerini de ilk sıralarda veriyoruz, bu cazip olmayan durum da yaşanabilir, genelde bu senaryo 5.000 TL civarında ikramiye verdirmektedir. Biz bu koşuda bütçenize göre karar vermenizi tavsiye ederiz. Diğer koşulardaki zorluktan dolayı 9-6-1-4-5-10 altılısıyla yetinmeye çalışabilirsiniz.

2.Ayak: |8-9-10-1++12-5-3++6-11|= 5 numaralı Rogue Bear’in son koşularını beğenmekle birlikte, mesafe uzattığında/ilk kez koştuğunda nasıl reaksiyon vereceğini saptayamıyorum veya en azından belirsizliğinin %30 kapladığı oranıyla eşleştiğini düşünmüyorum, aynısı plase oranı kaplayan 7 numaralı Summa Peto için de geçerlidir ve onun ekürisinin koşudan çıkması beşli oynayanlara bir fırsat sunmaktadır; çünkü kaybettiklerinde Türkiye’deki oyuncuların birçoğu elenmiş olacaklardır. Biz 8-9-10-1 dörtlüsünün domine edeceklerine inanıyoruz, 200 TL altı şablonlarda kullanmak isteyebilirsiniz. 12 ve daha sonra 3 seçtiğimiz sürprizlerdir.

3.Ayak: |1++5-2++4|= 1 numaralı Stradivarius bir efsane, Avrupa’daki gelmiş geçmiş en çok Grup koşu kazan safkan konumunda ve önünde daha gideceği yol var, bir Grup koşu daha kariyerine yazabilir. Ayrıca pistte çıktığı beş yarışın tamamını da kazanmayı başardığını belirteyim. İlerleyen yaşı arasından eksik dönmesine sebebiyet verecekse de, biz üstesinden gelebileceği fikrine daha yakın hissetmekteyiz. 5 numaralı Search For A Song, mesafe tecrübeli-mesafeyi seven ve hatta GR-1 kazanan bir safkandır; sezonu tamamlarken sönük bir yarış yaparken; bu sezonki ikinciliğinde adeta bu koşuya hazırlık yaparcasına bir görüntü çizdi, hedefini gerçekleştirebilir. 2 numaralı Max Vega da son kazandığı koşuda buradaki rakiplerinden 4 numaralı Thunderous’u çok rahat geçmiş, ayrıca ilerisi için gelecek vadetmişti, ilginç koşabilir.

4.Ayak: |4-6-7++1-8|= Godolphin Ekürisi’nin safkanlarının favori oranı kaplaması kadar normal bir durum yok, ikisi de mesafede tüm koşularını kazanabilmişlerdir; eğer piste adaptasyon sorunu yaşamazlarsa birincilik mücadelesi verdikleri bile görülebilir. Biz hem eküri sistemini sevmeyişimiz hem de cazip kurgu hedefimizle son koşularında iyi işler çıkartan atları tercih ettik. 4-6-7-1 dörtlüsü en iyi günlerini geçirip koşuyu çalabilirler. Bunlardan 1 numaralı at %12-13 plase oranına yükseldiğinden geniş hallerine bırakıldı. 8 numaralı Lady Labelle iyi ellerde olmasının avantajıyla sürpriz.

5.Ayak: |8-15-16-13-12-1-7++17-5-9-19++10-18|= Şüphesiz günün en zor koşusudur, buradan az at ile çıkabilmek gerçekten şanslı olduğunuz anlamına gelecektir. Bununla birlikte bizim pek çok kez ilk hanede kazanan atları tahmin ettiğimizi de biliyorum, yine aynı senaryo gerçekleşecekse 8-15-16-13-12-1-7 yedilisinden biri grupta sivrilmeyi başarabilir. Ciddi hallerinde 17-5-9-19-10-8 sıralamasından da takviyelere yer açılabilir.

6.Ayak: |12-2-7-14-3++5-11-15++9-10|= Bugünkü kalabalık atlı koşular öyle zorlu ki, muhtemelen programı çok yüksek ikramiyeye taşıyacaklardır; hatta bizim önerdiğimiz gibi %70 Godolphin teki yıkılırsa tevzi birkaç kişinin elinde kalabilir. 12-2-7-14-3 beşlisi eğer şanslıysanız sizleri kurtarmaya yarayabilirler; ancak atların arasında ne pist/mesafe, pist koşullarındaki performansları ne de pedigri-ekip açısından önemli düzeyde farklılıklar vardır. Bazı eğilimlerle 5-11-15 ve daha sonra 9-10 sıralamasını belirliyoruz.

Önceki
yabanciganyan.com

Fairview Tahminleri - 13 Mayıs 2022

Sonraki

İstanbul Tahminleri - 13 Mayıs 2022 (6.911 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
yabanciganyan.com
İncele!

Saratoga, PRO Tahminler – 2 Eylül 2021 (4.160 TL TUTTU)

Saratoga programlarından bir diğeriyle daha yabancı yarış tahminlerimizi sürdürüyoruz. Dünkü Saratoga programı çıkan atlarla epey vasat hale bürünmüştü ve bir denememiz olmamıştı; nitekim sabah baktığımızda çok düşük ikramiyeyle sonuçlandığını gördük. Bugünkü Saratoga programı da ne yazık ki sadece kum pistte yapılacak yarışlarla gerçekleşebilecektir.
İncele!

Belmont Park, PRO Tahminler – 3 Ekim 2021

Dünkü Belmont Park programını değerlendirenleri tebrik ederek başlayayım. 200 TL üstünde çok rahat büyük ikramiye kazanmamızın yanında, PRO üyelere önerdiğimiz Beşli oyununun tutması da her ne kadar 1.000 TL gibi az ikramiye verse de moral açısından iyi bir gelişme oldu. Bugün de yüksek ikramiyeli sonuçlar görmeyi dileriz. Belmont Park tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir.
İncele!

Belmont Park, PRO Tahminler – 11 Haziran 2021

Belmont Park programıyla Amerika at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Az atlı koşular var, bunu görsek de; birim fiyatın küçük bir artışından bile, bizim lehimize yüksek ikramiyeler sonuçları yaşanacak gibi anlıyoruz. Bol sürprizli, genel basit tercihlerin sönümlendiği bir gün dileriz; Belmont Park tahminlerimiz duyuru sekmemizde yazıldığı gibi 18:00'da eklenecektir. Görüşmek üzere.