Patreon.
Hakkımızda
Hakkımızda
Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 5000’den fazla tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır. Bireysel üyeler için koşu yorumları ve oyun şablonları hazırlarken; kurumsal üyelere detaylı analiz, veri sağlama-derleme, grafik tasarımlı analiz, sesli analiz, videolu analiz, günlük puanlı bülten gibi hizmetler sağlamaktayız.
ÜYE OL!

Adana Tahminleri – 22 Ocak 2023

Pazar gününün yerli yarış programlarından Adana ile at yarışı tahminlerimizin bir diğerini daha sizlere sunuyoruz. Adana’da iki kolay-basit senaryoya müsait koşunun yanında dört tane de zorluklar barındıran görüntü bulunuyor. Sürprizli geçmesini ve kurguların oturmasını temenni ederim. Bol şanslar.


1Ayak: Bir bütçe koşusuyla programa başlanıyor. Benzer nitelikteki atlar fazla sayıda olduğunda bütçe koşusu olarak tarif ediyoruz. 6 numaralı Siyahbeyaz, 2 numaralı Fedakar, 3 numaralı Kırkçeri ve 8 numaralı Yakışıklım dörtlüsü küçük faktörlerle ilk plana alınanlar oldular. Bütçeniz genişse 5-4-7-1 sıralamasını takip ederek takviye yapmayı planlayabilirsiniz.

SIRALAMA: |6-2-3-8++5-4-7-1|

2Ayak: Benzer nitelikle bir başka koşu olduğunu düşünüyoruz, söz konusu şanslı altı atı birbirinden önemli verilerle ayırmak mümkün değildir. Sadece kurgusal açıdan oranları epey yüksek gözüken 5-1‘i ikinci haneye itip risk aldık. 2-3-4-6 dörtlüsünün koşuyu çalması kurguya katkı sağlayacaktır. Favori atlar geniş hallerinde dahil edilirler.

SIRALAMA: |2-3-4-6++5-1|

3Ayak: 4 numaralı Oğuzun Rüyası‘nın kariyerine başlangıcı oldukça iyiyken, 1200’den 1900’e absürt şekilde mesafe yükseltmesine rağmen başarısını sürdürmesi de ne kadar yetenekli olduğunu doğruluyor. Genelde Türkiye’de son koşu faktörü çok işlediğinden kazanmasını olağan karşılamak gerekir, %80 oranıyla herkesin koşuyu geçmesini sağlayabiilr. Sürpriz kurgu yapacaksanız 1 numaralı Zincirsiz Tutsak, 5 numaralı Sesto Elemento ve 7 numaralı Miti‘den iddiali yarışlar bekleyebilirsiniz, favorinin hata yapması gerekecektir.

SIRALAMA: |1-4++5-7|

4Ayak: 5 numaralı Taşan iyi ellerde olmasının yanında, buradaki GR-3 koşuda bugünkü doğrudan rakibi 4 numaralı Özbatu‘nun 2.5 boy önünde bitirebilmişti; diğer atların genel kalitesi söz konusu iki ata erişemeyeceğinden günün teki olarak Taşan kullanılabilecektir. Kurgusal nedenlerle tekli yapmayacaksanız; 4 numaralı Özbatu ve 6 numaralı Yildirimizi‘den performans iyileştirmesi bekleyebilirsiniz, Arap atları gününde olduğunda enteresan iniş-çıkış yaşayabiliyorlar.

SIRALAMA: |5-4-6++3|

5Ayak: Yakın zamanlarda benzer koşu haritalarından geçen atlar bir aradadırlar; basit bir karşılaştırmayla sıralamalar belirlenebilir. 6 numaralı Özerirk, 10 numaralı Hümeyra, 11 numaralı Savaşçı Hatun ve 1 numaralı Güntaylı dörtlüsünden birinin sivrilmesi basit senaryoyu ifade eder. 2-9-8 ve daha sonra 4 ise sürpriz atların sıralandığı halidir.

SIRALAMA: |6-10-11-1-2++9-8-4|

6Ayak: Günün en zor koşusudur, burada bir sürpriz yaşanma olasılığı vardır ve favorinin tek atıldığı kurgular için işe yarar oranlar elde edilebilir. Olabildiğince az at yazacaklar için 1-4-8-3-7 beşlisini seçtik. Bütçeniz genişse 9-11-14-6 başta olmak üzere sıralamanın tümünden takviyeler yapabilirsiniz. Bol şanslar.

SIRALAMA: |1-4-8-3-7++5-9-11-14-6++2-13-12|

Program Değerlendirmesi:

2.Ayak’taki kurgu işlerse program bizim kurgumuza uygun hale gelebilir. Türkiye’deki yarışlarda genelde büyük oranda tek atılan atlar yıkılmıyorlar, yine de en geniş bütçelerde o koşuda da bir opsiyon bırakabiliriz. Adana için kendi çalışmalarınızla dengelemeniz faydalıdır, özellikle uzun sıralama gösterilen koşularda küçültebilirseniz doğru kurguyu bulursunuz. Bol şanslar.

Tek Adayı: Taşan
Beklenen İkramiye: Belirsiz
Hedef Mi?: Hayır

Önceki

Meydan Tahminleri - 22 Ocak 2023

Sonraki

Gulfstream Park Tahminleri - 22 Ocak 2023

Benzer İçerikler
yabanciganyan
İncele!

Mahoning Valley Tahminleri – 8 Kasım 2021

Herkese merhabalar, hedef olmayan, bir anlamda yarı aktif tatil günlerimize, Mahoning Valley tahminleriyle adımını atıyoruz. Yarın da bileceğiniz üzere Parx programıyla ertesi gün hedef programlarımıza izleme kurgularıyla geçiş yapacağız. İlgilenenler için Mahoning Valley tahminlerimiz aşağıya eklenmiştir, bol şanslar.
Günde 4 yabancı yarış ve 1 yerli yarış tahmini için üye olabilirsiniz! Günde 5 program için detaylı analiz yapan dünyadaki tek siteyiz!
Üye Ol!