yabanciganyan.com

Belmont Park Tahminleri – 14 Mayıs 2022 (24.720 TL TUTTU)

Bir kez daha Belmont Park tahminleriyle sizlerleyiz. İstek üzerine Belmont Park tahminlerimizi sabah saatlerinde eklemiş bulunuyoruz; pist ve koşacak at değişikliklerinde gerekli aksiyonları sizlerin almasını bekliyoruz. Dünkü gibi yüksek ikramiye vermesini ve başarılı olmasını dilerim. Belmont Park tahminlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz. Şimdiden bol şanslar.


1.Koşu: |3-6++2-5|= 1 numaralı Conquist‘in pedigri-ekip kalitesiyle grup içerisinde sivrilme ihtimali bize sürpriz olarak gözükmez; 1’e 9-10 yakalanırsa ganyan oyunlarında denenir. Altılı oynayanlar ise bir bütçe koşusu olarak değerlendirip takviyeler yapmalıdır. Sıralamadaki ayrımlardan anlayacağınız üzere orta bütçeliler 1-3-6; geniş bütçeliler de 1-3-6-2-5 yazabilecektir.

Koşu Sonucu: 2-9-7

2.Koşu: |2-7++8-1|= 2 numaralı Ring of Fire ve 7 numaralı Standup ikilisi uygun grup içerisinde aralarından kazanarak dönmeyi başarabilirler. Diğer atları pek beğenmediğimizden, onlara rakip olarak daha uzun arası bulunan kapalı kutu 8 numaralı Tenure‘u tercih ediyoruz. 1 en geniş hallerine (eğer %25 altındaysa) bırakılabilir.

Koşu Sonucu: 2-1-6

3.Koşu: |2-4++3|= 5 numaralı Bella Sofia’nın kazandığı inanılmaz GR-1 koşulara oldukça şaşırmıştık ve açıkçası bizi başarısız kılmıştı (favori oranıyla kazanarak); ancak Del Mar’da kaybedeceğini de sizlere işaret etmeyi bilmiştik, peri masalı bir yerde sona erecekti. Buradaki iki at (2-4) en iyi günlerinde koşuyu favoriden çalabilecek yetenektedirler, yüksek ikramiye hedefliyorsanız denemenizi tavsiye ederim. 3 daha sonra düşünülebilir, %10 altı kalırsa en geniş hallerinde ihtiyaç duyulabilir. Dipnot olarak favorinin kazanmasından çekinenlerin 1.Altılı oynamaması gerektiğini belirteyim.

Koşu Sonucu: 5-2-1

4.Koşu: |10-6-1-8-12++2-11|= Beş atlı bir koşu gibi gözüktüğünü söyleyebilirim: 10 numaralı Stella Mars, 6 numaralı U Should B Dancing, 1 numaralı Thismightbetone, 8 numaralı Miss Delicious ve 12 numaralı Freedomofthepress arasında geçecektir. Kurgusal nedenlerle sürpriz arayacaksanız, ilgili favoriyi çıkarıp 2 numarayla yer değiştirebilirsiniz.

Koşu Sonucu: 7-1-6

5.Koşu: |1-5++6-4|= 1 numaralı Chateau ve 5 numaralı Officiating arasında geçmesi beklenebilir, çok küçük hallerinde 1-5 yazmanız uygun düşebilir. Bu atlar pistteki en iyi atlardan olmakla birlikte, birkaç kez karşılaştıklarında da üstünlük kurabilmişlerdi. Geniş bütçelerde ise rahat izlemek adına en azından 6-4 takviyesini öneririz.

Koşu Sonucu: 2-1-5

6.Koşu: |8-11++9-7|= Dünkü 6.Koşu’da da dört atlı bir küçültme bulabilmiştik, burada da aynı görüntüyü yakaladığımızı söyleyebilirim: 6 numaralı Naked On The Beach, 8 numaralı Miss Bella Ciao, 11 numaralı Baby Blythe ve 5 numaralı Belacqua dörtlüsü birçok parametrede rakiplerinden gösterişlidirler, kazanmalarını bekleriz. Bu atlardan cazip oran bulunamıyorsa, 9-7 seçtiğimiz sürprizlerin kapladığı oranlara bakılır.

Koşu Sonucu: 7-3-11

7.Koşu: |1-9-6++7-2-3|= Güven veren, istikrarlı ve genel kriterleri karşılayan bir at fark edemedik. Çoğu ikramiye toplamaya çalışan atlardır. Yine de bizim ilk sıralara koyduğumuz atların size yarışı izletebileceğini biliyoruz, oranları da uygunsa dört at ile yetinebilirsiniz. 7-2 ve daha sonra 3 ise %10 altı kapladığında değerli kalacak atlardır.

Koşu Sonucu: 3-6-2

8.Koşu: |3++1-5|= Godolphin Ekürisi ve William Buick, Yibir için tekrar buraya geliyorlar, geçen yıl bu ülkede ikide iki yapmayı başarmışlardı; açıkçası az atlı grup bulmuşken kaybetmesi pek kolay senaryo kabul edilmez. Ona rakip olarak ise yine onun gibi Avrupa’da başarılı yarışları bulunan 1-5 ikilisini öncelikle tercih ettik. Yine de teksiz hallerinde favori yazılamadığından diğer atlara da yer açılabildiğini hatırlatayım, geniş bütçelerde farklı reaksiyonlar alınabiliyor.

Koşu Sonucu: 5-2-3

9.Koşu: |2-5-6++3-1-4++7|= Hepsi birbirinden yetenekli safkanlardır, eğer kurguyu ayarlayabiliyorsanız kapatmanız yanlış bir strateji olmaz. Bununla birlikte atların arasında önemli ayrım gözetilemeyeceğinden %35 üstü kaplayan favori durumu oluşursa, o at tercihen kullanılmamalıdır. 2-5-6 üçlüsü bizim kazandıkları takdirde şaşırmayacaklarımızdır. 3-1 başta olmak üzere: 3-1-4-7 rakip sıralamasıdır.

Koşu Sonucu: 4-5-2


Önceki

Ankara Tahminleri - 14 Mayıs 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Sha Tin Tahminleri - 15 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Saratoga, PRO Tahminler – 1 Ağustos 2021

Bir başka Saratoga programıyla daha yabancı at yarışı tahminlerimize devam edeceğiz. Çift Altılı olmaması gerçekten bizim için sevindirici, çünkü 9 koşuya birden yüksek nitelikli çalışma yürütebilmek epey zor bir olay ve en az 4-5 saat gerektiriyor. Böyle olunca da, bazı koşuları hızla analiz edip, bazı atlar kaçırılabiliyor. Saratoga tahminlerimiz yarışlardan 1 saat önce yayınlanacaktır. Görüşmek üzere.