Yabancı Ganyan. 2014'den bu yana Türkiye'nin en iyi yabancı yarış sitesi. Artık yabancı değilsiniz!
Haziran 2023
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Arşiv

Belmont Park Tahminleri – 26 Mayıs 2023

Belmont Park tahminlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz. Belmont Park sevdiğimiz ve çok kazandığımız yerlerdendir. Ancak bazen hafta içi programlarında böyle az atlı görüntü karşımıza çıkabiliyor. 5.000 TL üstüne çıkacak ikramiye kağıt üstünde zordur. Yine de koşu yorumlarında sürpriz ihtimallerini anlattık.

1Koşu: 3 numaralı Mooney Mooney kariyerine beklenenin ötesinde ortalama bir performansla başladı. Yurt dışında ganyan için işlevsel atlardan biri olarak kabul edilebilir; sonuçta oradaki at yarışı anlayışıyla bizimkisi oldukça farklıdır. Türkiye’deki oyuncular her zamanki gibi onların ganyan için kullandıklarını 6’lı Ganyan oyununa yerleştirmeye çalışıyorlar. Sıradan pedigri-ekip eşleşmesiyle normal gününe dönebilir. 1 numaralı Nobleandgreenough’un %14-15 kalan oranı günün fırsatıdır, tekli kurgu sevenlere önerilebilir. 4 numaralı Dark Princess da ilk kez kum piste çıkacak olmasına rağmen pedigri-potansiyel/ekip-jokey gibi eşleşmeleri karşılamaktadır. Pistte 7’inci ve 11’inci startlarını yapacak 5-6 ikilisi ise kondisyon faktörüyle avantaj yansıtmaya çalışacaklardır; genelde Belmont seviyesinde bu kadar çok Maidenda kalmalarının iyi sinyal olmayacağı belirtilmelidir.

SIRALAMA: |1++4-5++6|

2Koşu: Çim pistte istikrarlı-güvenilir herhangi bir safkan bulunmuyor; dolayısıyla tüm atlar sıralamaya alındılar. Hepsi geniş hallerinde kurguya uydurulması halinde kullanılabilirler. Bütçeniz sınırlıysa tüm genel kriterleri karşılayan ve ortalama gününde sivrilebilecek: 2 numaralı Aziza, 1 numaralı Tass ve 3 numaralı Strong Odor üçlüsünü kullanabilirsiniz. 5 numaralı Lucky Peridot ve 7 numaralı Mariah’s Fortune başlıca seçtiğimiz sürpriz adaylarıdır.

SIRALAMA: |2-1-3++5-7++4-6|

3Koşu: Maalesef sürpriz opsiyona kapalı bir koşudur. Buradaki ekürilerin domine ettiği tabloda 1.Altılı ikramiyesi epey sınırlı kalacaktır. Yine de amacınız kasanızı 4-5’e katlamaksa 1 numaralı Chili Flag ve ekürisi Beaute Cachee odaklı kurgular oluşturabilirsiniz. 4 numaralı Ambitieuse ve 2 numaralı Union Dolly ikilisi ise yüksek ikramiye hedefleyen sürpriz teksiz kurgu sevenlere hitap ederler.

SIRALAMA: |1++4++2|

4Koşu: Hepsi kariyerlerinin güvenilemeyecek noktasındadırlar; yavaş yavaş kariyerlerinin sonuna yaklaşıyorlar ve istikrarsız performanslar sergileyebilirler. Genel kalite açısından önemli farklar bulunmadığından, son performanslar ve hazırlıklarına göre sıralamalar belirliyoruz. 5 numaralı Movie Moxy ve 6 numaralı Know It All Audrey ikilisi 200 TL altı oynayanlar için işe yarar küçültmelerdir. Bütçeniz daha genişse Irad Ortiz deklareli 4 numaralı Dancing Sophia’yı da kurgunuza eklemleyebilirsiniz. 3 işi zor sürpriz.

SIRALAMA: |5-6++4++3|

5Koşu: Tüm atlar sıralamaya alındılar. En iyi günlerinde hepsinin pedigri-ekip tarafıyla patlama şansı olabileceğini düşünüyoruz. Çim pistte sürekli hedef yapan ve ortalama performanslar sergileyen 4 numaralı Paratus, 8 numaralı General’s Duty ve 7 numaralı Penner Ash üçlüsü ön plana alındılar. Diğer atların çim pist performansları çok sınırlı olduğundan, kurgu şansı yanınızdaysa cazip kalanlar en geniş sürpriz kurgularınızı iyi noktaya taşıyabilirler. AGF tablosunda 1-2 daha cazip duruyorlar.

SIRALAMA: |4-8-7++1-2-3++6|

6Koşu: Ekürilerin her ikisi de çim pistte ortalama tecrübeler elde ettiler; aralarından 11 numaralı Good Rapport’u daha iyi bulduk. Şaşırmadı ki Türkiye’de onu %2 bırakmışlar. Bu eküri sistemi tamamen kaldırılmalıdır. 2 numaralı Eddiemush, 4 numaralı My Favorite Topic ve 8 numaralı Collect From Ike üçlüsü pedigri-ekip eşleşmeleriyle gelişim gösterebilirler. Bütçeniz genişse ve diğer koşularda sürpriz aradıysanız 11-7’ye de yer açmak isteyebilirsiniz.

SIRALAMA: |2-4-8++11-7++3|

Program Değerlendirmesi

Günün Teki: Teksiz Kurgu/Chili Flag
Hedef Mi?: Evet
Beklenen İkramiye: 5.000 TL altı

Belmont Park sevdiğimiz ve çok kazandığımız yerlerdendir. Ancak bazen hafta içi programlarında böyle az atlı görüntü karşımıza çıkabiliyor. 5.000 TL üstüne çıkacak ikramiye kağıt üstünde zordur. Yine de koşu yorumlarında sürpriz ihtimallerini anlattık.

Benzer İçerikler
İncele

Marseille Borely Tahminleri – 6 Mart 2023

Pazartesi öğle seansı yabancı yarış programı Marseille Borely ile Fransa at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Dünkü Fransa yarış tahmininde olağanüstü bir başarı elde etmiştik, yüksek ikramiye vereceğini sizlere söylemiştik. Bugünkü Marseille'de de bazı koşular oldukça zordur. Şimdiden bol şanslar diliyoruz.
İncele

Belmont Park Tahminleri – 4 Temmuz 2020

Belmont Park programıyla yabancı yarış tahminlerimize devam edeceğiz. Dünkü Belmont Park programı hayli güzel sonuçlar verdi. Güzel geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. O kadar kolay olmasını beklemiyorduk açıkçası. Umarım bugün de bol sürprizlerin yaşandığı bir program izleriz. Bazı koşularda Türkiye'deki oyuncular ayrım yapmakta çok zorlanacaklardır. Belmont Park tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir. Görüşmek üzere.
yabanciganyan.com
İncele

Kenilworth Tahminleri – 27 Kasım 2022

Pazar gününün ilk yabancı yarış programı Kenilworth ile Güney Afrika yarış tahminlerine devam ediliyor. Bazı koşularda hangi atlar arasında geçeceği çok açık olduğundan, basit senaryolu ve düşük ikramiyeli bir program yaşanabilir. İlgilenenler tahminleri aşağıda inceleyebilirler.
2014 yılında Türkiye'nin ilk yabancı yarış sitesini kuran Yabancı Adam ve ekibi her gün tahmin hazırlamayı sürdürüyor! Son 6 yılda (2017-2023) %60 başarı oranı yakaladık, 1.700'den fazla tahmin tutturduk! Hemen katıl sen de kazan.
Üye Ol!