Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Brighton Tahminleri – 6 Ağustos 2021

Brighton programıyla hedef olmayan İngiltere at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Açıkçası Brighton gibi vasat bir yer için oynamayı ve hatta izleme kurgularını da gereksiz buluyoruz. Yine de görevimiz gereği, yılın her günü gibi bugün de tahmin ortaya çıkardık. Bol şanslar dileriz.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların koştuğu ve her sonuca açık programlardır. Biz bu programlarda %50 oranında verilerden kalan %50’de ise kendi kanaatlerimizle elemeler yaparız ve şansın yanımızda olmasını bekleriz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda kesinlikle hedef yapmanızı tavsiye ederiz. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek oranda inanmadığımız-rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü geniş değilse, onları da geri planda bırakırız. Sürpriz teksiz kurgular, beşli-dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”info” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”brighton”]Brighton – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”brighton”]

1.Ayak: |5-1-6++2-8-3++9|= 5 numaralı Suanni, 1 numaralı Silver Kitten ve 6 numaralı Wonderful World üçlüsü koşu performansları açısından rakiplerinden oldukça büyük avantaja sahiplerdir. Maalesef ki, her ne kadar Türkiye’deki oyuncu kitlesinin böyle bir derdi olmasa da, favori-plase oranlı atların kazandığı sonucuyla programa başlayabiliriz. 2-8-3-9 kurgu sürprizleridir.


2.Ayak: |3-8-5-1++2-11++12|= 4 numaralı Pagan’ın son dört koşusundaki yakın ikincilikleri ve kazanma performansını görmezden gelemem, ayrıca hem ekip kalitesi hem de rakiplerine kıyasla halen gelecek vadeden ve az yıpranmış niteliği mevcuttur. Ancak %35 yüzdesine göre değerlendirme yapıldığında, diğer atların genel kariyer performansları 4 numaralı Pagan’ı geçebilecek seviyelerdedir ve hatta üstündedir. 3-8-5-1 dörtlüsünden biri koşunun galibi olabilir. 2-11 öncelikli sürprizlerdir.


3.Ayak: |1-5-4-2++6-3|= 1 numaralı Katie’s Kitten’ın normal bir kiloda form durumuyla rakiplerini geçeceği olağan bir durumdur, yine de bu kiloyla da kazanmayı başarabilir; zira rakipleri öyle formsuz ve genel kalitesi sınırlı atlar ki. Basit tekli kurgu yapanlar onu basit bir anlayışla tek olarak kullanabilirler. Diğer yandan sürpriz kurgular için önerilerde bulunacak olursam: 5-4-2, 5-4-2-6 veya 5-4-2-6-3 denemeleri yapmakta serbestsiniz.


4.Ayak: |4-1-7-8++10-9|= 4 numaralı French Mix, 1 numaralı Global Wonder, 7 numaralı It’s How We Roll ve 8 numaralı Merlin’s Beard dörtlüsü bugün pek çok koşuda olduğu gibi kötünün iyisi olmaları bakımından tercih edilebilirler. Sürpriz kurgu yapmak isteyenlerinize ise 10-9 takviyesini öneririz.


5.Ayak: |3-4++5-1|= 3 numaralı Wise Judgement ve 4 numaralı Mr Sensible ikilisinin diğer üç rakibine üstünlük kurabilecek yeteneğe sahip olduklarını düşünüyoruz, böylelikle bu ikili sizlere cazip küçültme imkanı tanımış olacaktır. 5 numaralı River Wharfe sürpriz.


6.Ayak: |6-5-4-2-10-8++9|= Atların yaşları ve Brighton seviyesi düşünüldüğünde, ne yazık ki yine size detay veremeyeceğiz; çünkü eğer yaparsak, tamamen yazıdan ibaret kalacaktır. Bütçenize göre altı at veya yedi at yazabilirsiniz.


[/toggle_content][/toggle_group][/box]
Önceki

İstanbul Tahminleri - 6 Ağustos 2021

Sonraki

Saratoga, PRO Tahminler - 6 Ağustos 2021 (20.143 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
İncele!

Kranji Singapur Tahminleri – 27 Haziran 2021

Herkese günaydınlar, Kranji Singapur programıyla yabancı at yarışı tahminlerimizi sürdürüyoruz. Bugün zor bir program olduğu görülüyor, eğer Türkiye'de tek atılan atlar iyi gün geçirmezseler; çok yüksek ikramiyeye doğru yol olabilir. Kranji Singapur tahminlerimizi aşağıda görebilirsiniz, bol şanslar.
Total
1
Share