Gulfstream Park, PRO Tahminler – 20 Şubat 2021 (8.227 TL TUTTU)

Günün hedef programı Gulfstream Park tahminleriyle karşınızdayız. Öyle dönemler içerisindeyiz ki, bugünkü programın son koşudaki kalabalıklığı bizi çok fazla mutlu ediyor. Ayrıca bu oyunun halen 5 kuruş birim fiyatıyla sürdürülmesi ne kadar saçmadır, neredeyse her gün 1.000 TL altı ikramiyeler görüyoruz. Bol fırsatların olmasını beklediğimiz ve 5.000 TL üstü ikramiye vermesini dilediğimiz Gulfstream Park programı tahminlerimiz yarışlardan 30 dakika önce eklenecektir. Görüşmek üzere.


1.Ayak: 3 numaralı Briella, yurt dışı oranlarının bire bir aynılarını oynayan Türkiye’deki oyuncuların tek olarak kullandığı bir at olmuş. Açıkçası bu atın kazanıp kazanamaması bizim umrumuzda hiç değil, üzüldüğümüz nokta onun yıkıldığı kurguda: 5 numaralı To a T’nin de %20’nin üstüne çıkan oranı oldu. Favori olan atı kısaca anlatacak olursak; 3 numaralı Briella, potansiyeli sınırlı olsa da; ayağına çabukluğu ve ekibinin kalitesiyle dikkat çekiyor. Başka ellerde olsaydı pek bir varlık gösteremeyecek at; böyle bir koşuda çok net favori olabiliyor. İyi hazırladıklarını biliyoruz, eğer hızlı start alırsa kazandığı sonucu da görülebilir. Biz mücadeleye açık, rakipleriyla yan yana geldiğinde gücünü yansıtabilecek atları tercih ettik. 2 numaralı Polished Gem, 1 numaralı Ms V Time ve 5 numaralı To a T bu tanıma uyan atlardır. 6 numaralı Hara’nın son yarışları gerçekten berbat, yine de az atlı koşuda beklenmedik fırsatlar önüne çıkabilir. 4 numaralı Bourma, tıpkı koşunun favorisi gibi sıradan potansiyelli bir attır, eğer 3 numaralı at yazılacaksa; 4 neden yazılmasın? Tersi bakış açısında da, her ikisi birden yazılmaz.
SIRALAMA: |2-1-5++3-6-4|

3 numaralı Ms V Time’ın kalite göstererek kazandığı koşusu:


2.Ayak: 6 numaralı Combination’ın kazanıp kazanamaması günün nasıl ikramiyeyle sonuçlanacağını belirleyecektir. Favori olmasını çok normal bulduğumuzu, hak ettiğini düşündüğümüzü ve iyi dönerse bu istikrarsız atların içerisinde parlayabileceğini söyleyebiliriz. Öte yandan, onun olası bir kötü döndüğü senaryoda; öyle belirsizlikler içeren bir koşu ki. 6 numaralı Combination’ı tek atarsanız; diğer birkaç senaryoya birden gözünüzü kapatmış oluyorsunuz. Bunu Türkiye’deki oyuncular yapabilirler, onların at yarışının verisel yanıyla bir ilgileri veya yüksek ikramiye beklentileri yok. 2 numaralı Northern, 5 numaralı Karen’s Cove, 8 numaralı Starship Apollo ve 1 numaralı Puttheglassdown gibi vasat kaliteli olsalar da; yürekli atlar koşuda mevcut. Ayrıca 3 numaralı Young Raymond, 7 numaralı Moon Pistol ve 4 numaralı Dr Harlan’ın da yarışın gidişatına göre, sonlarda etkili hareketleriyle koşuyu lehlerine çevirme ihtimalleri vardır.
SIRALAMA: |2-5-8-6-1++3-7-4|

Combination’ın etkisiz kaldığı son koşusu:


3.Ayak: 6 numaralı South Sea ve 1 numaralı Girolamo’s Attack’in rakiplerinden, bir gömlek üstte kaliteye sahip olduklarını; içimiz acıya acıya sizlere söylüyoruz. İkisi toplam toplam ne yazık ki %55 yüzde kaplıyorlar ve Türkiye’deki birçok oyuncu 6-1 yazıp küçültecektir. Bu moral bozucu gelişmenin ardından; iyimser bir bakış açısıyla, kaybetmelerinin olanaksız olduğundan da söz edilemez. Örneğin: Dale Romans’in antrene ettiği 2 numaralı Cove Blue, tamamen kapalı kutu olarak buraya geliyor. Dale Romans’in iyi bir antrenör olduğunu biliyoruz, sadece koşmak için buraya getirmeyecektir veya yine aynı ekip faktörüyle 5 numaralı Silverly Enough’ın da sürpriz yapmaya hazır bulunduğu görülebilir. Güçlerinin yetip yetmeyeceğini, rakiplerinin eksik koşma durumu belirleyecektir. Bazı kurgularda kapatılabileceğini ve en az şans verdiğimiz atın 4 numaralı Septemberten olduğunu belirterek bitirelim.
SIRALAMA: |6-1++2-5-3-4|

1 numaralı South Sea’nin bir anlamda bu koşunun provasını yaptığı 12 gün önceki görüntüsü:


4.Ayak: 6 numaralı Girl Dad ve 7 numaralı Richiesgotgame ikilisi favori görünüyorlar. Atları anlatacak olursak; 6 numaralı Girl Dad her koşusunda koşunun belli yerlerinde iyi görüntüler sergilese de; bir türlü rakiplerini ayırıp kazanamıyordu. Ekip, son yarışlarında hiç risk almayarak iki numara bekledi ve düzlükten sonra sert bir jokey performansıyla koşuyu kazandılar. Bugün de etkili olabileceğini düşünüyoruz, fakat patlamak için hazır gelen rakipleri de bulunmakta. 7 numaralı Richiesgotgame’in ise potansiyel ve koşu performansıyla rakiplerinin önünde olduğuna katılmıyoruz, bizi daha önce yüzlerce kez başarısız bırakan Irad Ortiz Jr. bir kez daha dehasını konuşturup, bu atı içeri atmazsa; kazanması kağıt üstünde bize zor görünüyor. 29 gün önce 1600 metrede sonlarda etkili işler yapan 2 numaralı Zippy Baby ve 8 numaralı Honorable; bugün 1700 metrede patlamaya çok yakınlardır. Ganyan oyunu oynayanların bu iki atın çevresinde oyun kurmasını tavsiye ederim. 3 numaralı Chao ve 5 numaralı Yes This Time sürpriz adayları.
SIRALAMA: |2-8-3-6++5-7++1|

Zippy Baby’nin ikinci, Honorable’ın üçüncü ve Richiesgotgame’in beşinci olduğu koşu:


5.Ayak: 1 numaralı Ghazaaly’i 27 gün önce sizlere elbette önermiştik, hem potansiyeli hem de dünyanın en önemli ekiplerinden birinin elinde olması görmez gelinecek şeyler değildiler. Bugün de aynı şekilde ciddi faktörlerle favori olmayı hak ediyorlar. Öte yandan ilk yarışında %70 favori olabilecek ne yaptığı konusunda şüphelerimiz var. Yarışın ilk 1000’ine tam anlamıyla adapte olamadı ve yarış bittiğinde jokeyinin sertliğiyle üçüncü olabildi. Luis Saez bugün de koşuyu kazanmak için atı çok zorlayacaktır. Başaramayacaklarını söyleyemeyiz. Diğer koşu tecrübeli atlar: 8 numaralı Midlaner ve 6 numaralı Swingman’in ise rakip olabileceklerini söyleyebiliriz. 3 numaralı Quantum Leap ve 7 numaralı Prayer Book sürprizler.
SIRALAMA: |8-6-1++3-7-2|

Ghazaaly’nin son koşusundaki eksik görüntüsü:


6.Ayak: Sıralamanın genişliğinden de anlayabileceğiniz üzere; günün sürpriz sonuçlara açık bir koşusudur. Geçen hafta buna benzer kalabalık atlı bir koşuda da, sürprizi bulmuş ve yüksek ikramiyeyi kazanmıştık. Böyle cazip oranlı atlar olsa da; son koşuya mutlak az at yazmak zorunda olanlar: 11-7-4-5 veya 11-7-4-5-6 deneyebilirler. 8 numaralı Emoji Guy, 9 numaralı Auburn Hills ve 10 numaralı Policy Option bizim patlama yapabileceğine inandığımız atlardır. 2-1-3 daha sonra düşünülebilecek olanlardır.
SIRALAMA: |11-7-4-5-6++8-9-10-2-1-3++12|