Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Gulfstream Park Tahminleri – 4 Mart 2022 (13.070 TL TUTTU)

Cuma akşamı Gulfstream Park programıyla yabancı at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Dün oldukça favori sonuçların yoğun olduğu bir gün yaşanmıştı, bugün de benzer ihtimaller ufukta gözükmektedir, yine de sürpriz denemelerimizi aşağıya ekleyeceğiz. Gulfstream Park tahminlerinde bol şanslar dilerim.


1Koşu: |4-8-7++9-6|= Tapeta pistinde dün de görüldüğü gibi enteresan sonuçlar yaşanabiliyor, bazı atlar bu piste gelince kariyerlerinin hiçbir yerinde ulaşamadıkları performansı gösterebiliyorlar, fakat kötü olan şu ki, hiçbiri de istikrar sağlayamıyor, at yarışı yazınları okuyanlar bu konunun tartışıldığını görmüş olacaklardır. Yine de en akılcısı, sizleri sürprize karşı uyararak tapeta pistine en uygun (pedigri yönünden) atları ilk sıralarda göstermektir. Dileyenler 4-8-7 ile sınırlı kalmayıp, daha da fazla takviye yapmakta serbesttirler.

2Koşu: |2-1++5-3++6|= 4 numaralı Mount Sinai yıl biterken, Luis Saez ile kısa mesafede iyi görüntüyle kazanmıştı; fakat ardından yaptığı iki yine kısa mesafe koşuda da oldukça sıradandı, bugün hem mesafe arttırıp hem de formsuzluğuyla birlikte mutlaka kazanacağı düşüncesine erişilemez, bu bir beklenti olur, o da %50 kapladığı oranı temsil etmez. Pist-mesafede daha önce tecrübesi olan atlar öncelenebilirler, ki Luis Saez’in de 5 numaralı atı tercih ettiği görülebilmektedir. Bütçeye göre 1-2, 1-2-5-3 veya 1-2-5-3-6 yazılabilir.

3Koşu: |3-7-8-5++4-2-1-6++9|= 4 numaralı Steak and Cheese ve 2 numaralı Al Hilal ikilisi grubun en iyi performansa sahip safkanlarıdır, zaten Al Hilal’i son koşusunda da ilk sırada değerlendirmiştik; biz yine de bu tür çim pist koşularında artık sürpriz dönemlerinin başlayabileceğine oynamak istiyoruz. 3-7-8-5 dörtlüsü zeki jokeylerinin etkisiyle sürprize imza atabilirler. Rahat izlenmesi gereken kurgularda birkaç takviye yapılabilir.

4Koşu: |2++3-4++5|= 2 numaralı Mine for Passion‘ın pistteki son ikinciliği dikkat çekiciydi, favori oranı kaplamıyorken, tekli kurgu yapacakların değerlendirebileceği bir tek adayı olabileceğini düşünüyoruz. Teksiz hallerinde ise yanına bütçe dahilinde eklemeler yapılır, üç at veya dört at belirgin bütçe tercihleridir.

5Koşu: |7-3-4++9-1++5-2|= Herhalde 9 numaralı Tackle‘ı son iki-üç yılda dört beş kez anlattığım olmuştur, epey denk gelmişti; son koşusunda da Tyler Gaffalione ile yine sprintini yetiştiremeyip ikinci kalabileceğini anlatmıştım, belirtmek gerekir ki geçildiği rakibi çok sıradandı. Dolayısıyla Türkiye’deki oyuncular son koşusundaki ikinciliklerini görüp tek attılar ve bir anlamda tuzağa düştüler, eğer kazanırsa genel kalitesiyle kazanmış olur (onların tercih ettiği yön değil) ve hızlı tempoya ihtiyaç duyar. 7-3-4 üçlüsü onu zorlayabilecek kalitededirler, basit hallerinde koşu rahat izlenecekse favori de dahil edilebilir. Sürpriz geniş hallerinde ise 1 ve daha sonra 5-2 sıralamasına, diğer koşulardaki küçültme durumuna bağlı olarak başvurulur.

6Koşu: |3-2-6++4-7++1|= 5 numaralı Shes All Woman son yarışında önemli bir iş yapmıştı, biz o gün pek tutmuyorduk onu itiraf edeyim, sadece kapalı kutu atlar arasında göstermiştik, fakat bizim önerdiğimiz atları çok kolay atlayabilmişti, gerçek bu. Bugün de güvenilir ekibiyle koşuyu domine edebilir. Bununla birlikte genel kalite açısından, özellikle kum pist noktasında halen net güven verdiğini söyleyemeyiz, bugün çok iyi veya çok kötü koştuğu izlenebilir, dileyenler iyi koştuğu senaryoyu satın alabilirler. 200 TL altı birçok kurgumuzda 3-2-6 üçlüsünü kullanabiliriz, hepsi iyi kum pist atlarıdır. 4-7 ve daha sonra 1 bugünün belirsiz olanları.

7Koşu: |1-6-4++3++5|= İlk koşudaki durumu hatırlatıyor, yine bir tapeta pisti ve dört at daha şanslı konumdalar; şanssız olunursa abartılı yüzdeye taşınan 8 numaralı My Romeo Lima grubun kazananı olabilir. 1-6-4 üçlüsünü izleme sürpriz kurgularında deneyebilirsiniz. 3 ve daha sonra 5 kapalı kutular.

8Koşu: |1++6++3|= İki atlı bir koşu olduğu ortadadır, sürpriz gerçekleşmesi kolay değildir. Biz söz konusu iki attan kum pisti daha güvenilir olan 1 numaralı Fortin Hill‘i seçiyoruz. Teksiz hallerinde 1-6 yazabilirsiniz. Kurgusal nedenlerle sürpriz aranacaksa 3 başta denenebilir.

9Koşu: |6-5-7++1-2|= Bir başka tapeta pist koşusunda da dengeli bir grup karşımızda. 5 numaralı Canelito, son koşusunda pistte çok rahat çıktığı gibi bitirmişti, yine etkili olması mümkündür; bununla birlikte tecrübeli 6-7-1-2 de ihmal edilemezler. Dolayısıyla ya bizim göstediğimiz üç atlı küçültmeyi deneyip şanslı olmayı beklersiniz veya tüm atları tercih edersiniz.

*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.


 

Önceki
yabanciganyan

İzmir Tahminleri - 4 Mart 2022 (3.390 TL TUTTU)

Sonraki

Kranji Singapur Tahminleri - 5 Mart 2022 (45.962 TL TUTTU)

Benzer İçerikler
İncele!

Keeneland, PRO Tahminler – 7 Nisan 2021

Birçoklarınızın beklediği Keeneland hedef programlarımızdan bir diğeriyle daha karşınızdayız. Önceki Keeneland tahminlerimizin oldukça başarılı olduğunu, tüm sürprizleri ilk sıralarda gösterdiğimizi hatırlıyorsunuz. Bugün de aynı başarıyı sürdürüp, diğer koşularda da Türkiye'deki oyuncuların hatalı tercih yapmasını umacağız. Ne yazık ki, 5 kuruş birim fiyatlı oyunda; o oyuncuların kaybetmesini dilemek zorunda kalıyoruz. 10.000 TL üstü veren bir ikramiye olursa, kazanacağımıza kesinlikle eminim. Keeneland tahminlerimiz, duyuru bölümünde gösterildiği gibi: 20:30'da yayınlanacaktır. Görüşmek üzere.
Total
0
Share