Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

İzmir Tahminleri – 11 Kasım 2021 (18.232 TL TUTTU)

İzmir Tahminleri

İzmir programıyla yerli at yarışı tahminlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sizlere 5 Kasım’da yayınladığımız yerli yarış tahmininde oldukça memnun kaldığımız tablolar bulunduğunu söylemiştik, nitekim o gün program 9 Kasım‘a ertelense de, en küçük halleriyle bile ciddi ikramiyeler kazanılabildi. Bugün de iyi geçmesini ümit ederiz. Bol şanslar.

[box type=”success” ][toggle_group][toggle_title active=”close” id=”hedefprogramlar”]Hedef Programlar Nedir?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefprogramlar”]
Hedef programlar, analiz yapmaya açık, ortalama üstü yarışların yapıldığı ve pek çok kez kasalarımızı büyütmeyi başardığımız programlardır. Bununla birlikte bazen az güvenilir yarış programlarında da, kurgumuza uydurabildiğimiz ölçüde, geniş bütçeliler için Altılı Ganyan; küçük-orta bütçeliler için de Beşli-Dörtlü hedefi yapabilmekteyiz.
Hedef programlarda kalabalık atlı koşular bulunuyorsa ve sizlere yayınlanan kurgulardan birinin oynanması tavsiye ediliyorsa, güvenle tercih edebilirsiniz. Zira bu mutlaka tutacağı anlamına gelmemekle birlikte, bizlerin kurgusal açıdan doğru tercihleri yapabildiğimizi gösterir.
Öte yandan hedef program statüsünde yayınlansa da, küçültemediğimiz programlar sıklıkla denk gelmektedir; söz konusu zor programlarda bizlerle iletişim kurmanızı veya Beşli-Dörtlü oyunlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]Hedef Olmayan Programlar[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hedefolmayanprogramlar”]
Biz Yabancı Ganyan olarak, özellikle günde çift yabancı yarış programına geçildiğinden bu yana, sürekli tahmin vermekle uğraşıyoruz ve haliyle her program için detaylı çalışmalar yapamıyoruz. Örneğin günde iki programdan birine beş saat ayırabiliyorsak, diğerini üç saatte yetiştirmemiz gerekiyor. Günde üç yabancı yarış programı olduğunda da bazı programları hızla geçmek zorunda kalıyoruz.
Hedef olmayan programlar, genel olarak vasat altı-az ikramiyeli koşuların yapıldığı; kapalı kutu atların yoğun olduğu ve her sonuca açık programlardır. Dolayısıyla bu programlarda tamamen verilerle sonuca gitmek çok zordur, zira öyle olursa her koşuda sıralamalar sonuna dek doldurulmuş olacaktır. Biz kendi kanaatlerimizle, AGF tablosundaki değerlerini eşleştirerek elemeler yapmayı tercih ediyoruz.

[/toggle_content][toggle_title active=”close” id=”hangikurgu”]Hangi Kurgu, Nasıl Oynanmalı?[/toggle_title][toggle_content active=”close” id=”hangikurgu”]
Hedef programlarda, tahmin içerisinde sizlere önerilen kurgu şeklini veya bir şablonu direkt olarak oynayabilirsiniz. Eğer zorlu bir hedef program söz konusuysa, bizlerle iletişime geçerek görüş alabilirsiniz. Genellikle hedef programlarda 5’li ve 4’lü oldukça kazançlıdır ve izlemesi rahattır. Hedef yapmadığımız programlarda da izlemek için şablonlar deneyebilirsiniz.

Tekli Kurgu: Yabancı Ganyan olarak sık tercih ettiğimiz bir kurgu şekli değildir, hem 5’li Ganyan’ı tekli kurguya alternatif görürüz, hem de kurgularımız genellikle sürpriz küçültmelerle ilerlemeyi hedefler. Diğer yandan, kazanacağına yüksek güven duyduğumuz ve makul yüzde kaplayan atları tek atabiliriz, o programlarda küçük-orta bütçeli üyelerimiz Altılı Ganyan oyununu hedef yapabilirler. Zira biz bir atı tek bırakıyorsak, mutlaka tüm parametrelerde ciddi üstünlük kurmuş demektir.

Sürpriz Teksiz: Kazanacağına yüksek güvenle inanmadığımız, rakipleri bulunan favorileri bu kurgu şeklinde tercih etmeyiz; bunun yanında plaselerin de sürprizlerden üstünlüğü büyük değilse, onları da geri planda bırakabiliriz. Sürpriz teksiz kurgular, Beşli-Dörtlü oyunlarında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Altılı Ganyan’da da kurguya uyduğunda 30.000 TL üstü ikramiye kazanılması normaldir.

Basit Teksiz: Basit kurgularda, AGF tablosundaki durumlarına bakılmaksızın, koşuları hangi atların kazanabileceğine odaklanılır. Genellikle basit teksiz kurgularda, son koşularda küçültmeye gidip, oyunculara izleme keyfini de sağlamasını amaçlamaktayız. Basit teksiz kurgular çok kalabalık atlı programlarda işe yarardır; çünkü o programlarda tutturabilmek birincil önem taşır, diğer yandan 8-10 atlı koşuların yoğunlukta olduğu programlarda, az ikramiye vereceğinden ötürü oynamak anlamsız kalabilir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box]
[box type=”warning” ][toggle_group][toggle_title active=”open” id=”izmir”]İzmir – Koşu Sıralamaları[/toggle_title][toggle_content active=”open” id=”izmir”]

1.Ayak: |9-11-7-2++1|= Bildiğiniz üzere kurgusal tercihimiz dolayısıyla ilk koşularda Türkiye’deki oyuncuların tek attığı atları kullanmıyoruz, onlar da hiçbir programda ayrım yapmadan ilk koşuda tek atmaya devam ediyorlar. 9-11-7-2 dörtlüsünün iyi gün geçirmesini ve bize ikramiye noktasında katkı sunmasını bekleyebiliriz. 1 en geniş hallerine bırakılır, endişeli oyuncular beşli oynarlar.


2.Ayak: |5-7-3-10-6-9++2-8|= Günün zor koşularından biri olmakla birlikte ekürilerden 2 numaralı Crazy Amazon’un hem ekip-jokey eşleşmesi hem de koşu kalitesiyle şansı mutlak vardır; ancak başta söylediğimiz gibi uzak farkla kazanabilecek durum da söz konusu olamaz. Öyleyse 5-7-3-10-6-9 altılısını yazmak kurgusal açıdan yanlış olmaz. 2-8 en geniş hallerinde değer kazanır.


3.Ayak: |11-8-5-3++9-4-7|= 11 numaralı Lal Çiçeği, 8 numaralı Deniz Masalı, 5 numaralı Taçsultan ve 3 numaralı Defneli dörtlüsü bizim yarış haritalarını beğendiğimiz ve görece rakiplerinden daha az yıpranmış/halen gelecek vadeden atlardırlar. Yine de Arap atlarına güvenmeyenleriniz 9-4-7 sıralamasından ilaveler yapabilir.


4.Ayak: |6-4-2-3++7-8|= Pedigri kalitesiyle gözümüze çarpan 6 numaralı Cameron’un kazanması bize şaşırtıcı gelmeyecek, fakat yine de yanına cazip yüzdeli 4-2-3 üçlüsünü ilave ettik. 7-8 hata kollayacak, sürpriz atlardır.


5.Ayak: |5++8-7++3|= 5 numaralı Gülallar favori olmayı hem genel kalitesiyle hem de koşu performansıyla hak etmektedir, bundan sebeple aramızda tekli kurgu yapanlar varsa onu kullanabilirler. Teksiz kurgulardaysa onun %55 oranı işimize yaramayacağından 8-7 yazmayı önceleyebiliriz.


6.Ayak: |10-8-7++1-3-9-2-5++6|= Bir bütçe koşusuyla program sonlanıyor, ancak temel amacınız izlemekse veya yedili plase oynuyorsanız 10-8-7 bırakabilirsiniz. Kazanma oyunlarında, ciddi kurgu yapanlarınız 1-3-9-2-5-6 sıralamasından sınırsız takviye yapabilir.


*Koşuyu kazanan atlar kırmızı renkle işaretlenmiştir.

[/toggle_content][/toggle_group][/box] [box type=”info” ][tabs][tabs_head][tab_title active=”true” id=”teklialili”]Tekli Altılı[/tab_title][tab_title id=”engenişbeli”]En Geniş Beşli[/tab_title][/tabs_head][tabs_body][tab active=”true” id=”teklialili”]|2-7-9-11|, |2-3-5-6-7-9-10|, |3-5-8-11|, |2-3-4-6|, |5|, |1-2-3-5-7-8-9-10|= 286 TL

16.329 TL ikramiye vermiştir.

[/tab][tab id=”engenişbeli”]|2-3-5-6-7-8-9-10|, |3-5-8-11|, |2-3-4-6-7-8|, |5|, |1-2-3-5-6-7-8-9-10|= 138 TL

1.903 TL ikramiye vermiştir.

[/tab][/tabs_body][/tabs][/box]
Önceki

Turffontein Tahminleri - 11 Kasım 2021 (3.784 TL TUTTU)

Sonraki

Aqueduct, PRO Tahminler - 11 Kasım 2021

Benzer İçerikler
İncele!

İstanbul Tahminleri – 30 Ekim 2019

Herkese merhabalar. İstanbul programıyla yerli yarış tahminlerine devam ediyoruz. Son verdiğimiz İstanbul ve Ankara tahminleri hayli düşük ikramiyeler vermişlerdi. Yarın umarım bol sürprizli bir gün yaşarız. Koşu yorumlarımız ve şablonlarımız yarışlardan 1-2 saat önce eklenecektir. Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere.
İncele!

Leopardstown, PRO Tahminler – 9 Haziran 2020 (33.466 TL TUTTU)

Leopardstown programıyla İrlanda yarışlarına tahmin vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Son 6-7 gündür pek beğenmediğimiz programların denk gelmesi bize bir anlamda tatil oldu. Çok cazip sonuçların görüldüğü Fransa yarışlarının yerine Güney Afrika yarışlarının alınması da bunda bir etkendi. Umarım tekrar Fransa yarışlarını görebiliriz. Son aylarda çok yüksek ikramiyeler kazandığımız için bir rahatlığımızın olduğunu da söylemeliyim. Yine de her zaman taze kalmamız gerektiğini biliyoruz.