Profesyonel Oyuncuların Yabancı Yarış Sitesi: 2017'den beri seninle!
Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Pimlico Tahminleri – 20 Mayıs 2022 (4.985 TL TUTTU)

Öncelikle dünkü Gulfstream Park sonuçları için yazanlara teşekkür edeyim, gerçekten de kurgunun tam olarak oturduğu, 8 TL gibi çok düşük bir meblağ ile iyi ikramiye kazanıldığı bir program oldu. Elbette bu tür durumlar her zaman denk gelecek değildir, fakat hedef programların tümünde bu potansiyel bulunmaktadır. Bugünkü Pimlico tahminlerinin de aynı şekilde sonuçlanmasını temenni ederim. Bol şanslar ve iyi akşamlar.


1.Koşu: |10-11-5-7++1-9-8|= Bazı atların herhangi çim pist tecrübesinin bulunmamasının endişe yarattığını söyleyeyim, söz konusu atlar fena olmayan hazırlıklarıyla en iyi günlerini geçirdikleri takdirde ilk galibiyetlerini almayı başarabilirler. Yine de onlarla doldurmakla kurguyu dengeleyebilmek zordur. Biz koşunun içerisinde mutlak etkinliği olabilecek atları öncelikle tercih ediyoruz. 10-11-5-7 dörtlüsü şanslıysanız sizleri kurtarabilirler. 1-9-8 daha kalitesi düşük olanlardır, yine de bütçe genişse onları da opsiyonel olarak göstereceğiz.

Koşu Sonucu: 7-11-5

2.Koşu: |6-2-1-9++5-4|= Bu koşuda pist durumunun hayli önemli olduğunu belirteyim, olası ıslak bir pistte sıralamaya almadıklarımız veya son koşusunu ıslak pistte kazanan 4 numaralı Bedtimebourbon patlama gerçekleştirebilirler. Dengeli bir geçiş hedefleyenler 6-2-1-9 dörtlüsüyle atlamaya çalışabilirler. 5-4 diğer koşular küçülmesi halinde içeriye girerler, beşli halinde ise favori yazılmayacağından kullanılacaklar.

Koşu Sonucu: 2-3-1

3.Koşu: |14-15-6-9-1-4++16-7|= Türkiye’de 11 numaralı Healing’i tek atabileceklerini sabah saatlerinden tahmin edebiliyoruz, açıkçası son koşularını, tecrübeli ekibinin katkısıyla buraya taşıyabilirse şansı mutlaka olabilecektir. Ancak sıralamanın ilk altısına (14-15-6-9-1-4) koyduğumuz atlar beklenenin çok altında değerlenirse bizim için ciddi bir fırsattır. 16-7 geniş hallerine saklanabilirler, onlar da en iyi günlerinde patlama ihtimalini barındırmaktadırlar.

Koşu Sonucu: 1-15-16

4.Koşu: |2-6++1-4|= Önceki koşulardan buraya cazip sonuçlarla geleceğimizi (atlayabilirsek) düşünüyoruz, bundan sebeple burada keskin ayrımlar yapmak her bütçeli oyuncu için mantıklı olmayabilir; örneğin 400-500 TL’ye oyun kuran biri için koşudan sağ salim çıkmak birinci öncelik kabul edilebilir. Diğer yandan bizim çoğu kez yaptığımız-sevdiğimiz kurguda, 2 numaralı Into Vanishing ve 6 numaralı Frost Point ikilisi kullanılabilirler; çünkü hem favori oranı kaplamıyorlar hem de diğer iki rakiplerinden çok daha iyiler.

Koşu Sonucu: 4-1-6

5.Koşu: |4++1-6-8-3-7++2|= 4 numaralı Pizza Bianca geçen yıl Dişi Tay Deneme’nin galibi, muazzam yetenekte ve çok iyi ellerde olan bir safkandır; buradan sonra rotasının İngiltere GR-1 koşulara yöneleceği de kesindir, orada da tercih ettiğimizi göreceksiniz. Diğer yandan aslında bizi tam olarak endişelendiren de ilginç şekilde budur, böylesine kalibresi yüksek bir safkanın kendisinden çok aşağıdaki atlarla yarışacak olması, yine de iyi senaryodan ekibinin risk almadığı şeklinde yorumlayabiliriz, muhtemelen 20-25 gün sonra daha iyi atlarla yarışacaklardır. Kurgusal nedenlerle tekli kurgu yapamayacaklar için ise diğer tüm atların değerlendirilebileceğini belirteyim, çünkü favori hariç diğer atlar arasında önemli düzeyde farklılıklar yoktur, öyleyse Türkiye’deki oyuncuların hiç oynamadığı atlar da patlayabilirler.

Koşu Sonucu: 4-6-8

6.Koşu: |6-3-8++5-4++1|= Koşudan çıkan favoriyle birlikte 6 numaralı Happy Soul ve 3 numaralı Lady Scarlet‘in doğrudan rakipsiz kaldığı söylenebilir. Her ikisi de son yarışlarında berbat olsa da, rakipleri bir alt seviyenin atlarıdır, daha rahat bir yarış geçirebilirler. Bununla birlikte geniş tekli kurgu yapacaklar için sıralamayı uzattık, tüm atları hak ettiği yerde gösterdik; hatta 8 numaralı Gimmick‘i de genel kitlenin pek göremeyeceğini düşünerek ilk haneye aldık. 5-4-1 favori hatası bekleyeceklerin sıralanmış halidir.

Koşu Sonucu: 3-6-8

7.Koşu: |6-1-8-11++2-10++9|= Hem 2 numaralı Honey Pants hem de 10 numaralı Payntdembluesaway koşunun içerisinde etkin olabilecek, favori oranını hak eden atlardır; ancak kalabalık atlı koşuda, birkaç doğrudan rakibi de bulunan favorileri her kurgu tercih etmek istemeyebilir. 6-1-8-11 dörtlüsünün kazanması kurguya katkı sağlar. Ciddi hallerinde diğer koşular sürprizlerle doldurulduysa takviyeler yapılmak istenebilir, bu kurguyu göstereceğimiz şablonlar olacak.

Koşu Sonucu: 6-2-8

8.Koşu: |3-9-10-5++8-1-4++6-11|= Sıralamayı hakkaniyetli oluşturduğumuzu düşünüyorum, 1 numaralı Vindictive’i, ki daha önce iki kez tek olarak önerdiğimiz ve her seferinde tercih ettiğimiz bir at, abartılı oranına rağmen sıralamadan çıkarmadık. Bugün istim üzerinde, patlama yapmak için gelen atları öncelikli göstermeyi tercih ettik, çünkü mutlaka cazip oranda kalacaklar ve çoğu oyuncu göremeyecektir, tıpkı dünkü kalabalık kum pist koşusundaki gibi. 3 numaralı Untreated‘ın son Stakes koşusundaki ikinciliğini çok beğendik, Joel Rosario ile kazanırsa şaşırılmaz. 9-10-5-8-4 başlıca sürprizlerimiz.

Koşu Sonucu: 8-1-3

9.Koşu: |11-9-7-10-12-8++3-6-5-1-2-13++4|= Son zamanlarda Amerika’daki kum pist GR koşularda enteresan sonuçlar görüyoruz, aslında enteresan değil de, atların seviyesi birbirine çok yaklaştığından, oranlar gerçeği yansıtmıyor veya abartılı kalıyor. Örneğin Kentucky Derby’i kazanan (100 ganyan ve sonuncu şans verilen) Rich Strike‘ın en iyi gününde patlama yapabileceğini biz saptayabilmiştik, fakat belki biz de topluluğa uyup onu tercih edemeyebilirdik. Bu koşuya dönecek olursak, 10 numaralı Adare Manor önde yalnız kaldığı takdirde ve iyi gününde çıktığı gibi bitirmeyi başarabilir, peki o rahatsız edildiğinde veya eksik koştuğunda neler olacak? O noktada bu koşuda bir bomba yaşanma olasılığı mevcuttur. 11-9-7-12-8 beşlisi başlıca favoriyi zorlayabilecek olduklarını düşündüklerimizdir, küçük-orta bütçeliler favori %30’u geçmezse onu da dahil edip altı at son koşuya gelebilirler. Geniş bütçelerde ise sürpriz doldurmaları yapılacaktır.

Koşu Sonucu: 9-10-11


Önceki
yabanciganyanyerli

İstanbul Tahminleri - 20 Mayıs 2022 (87.485 TL TUTTU)

Sonraki
yabanciganyan

Kranji Singapur Tahminleri - 21 Mayıs 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Philadelphia Parx Tahminleri – 8 Haziran 2021

Herkese iyi akşamlar, Philadelphia Parx programıyla günün tahminlerini tamamlıyoruz. Birkaç koşuda kurgu şansı yardım ederse, başarılı bir gün geçirilebilir; yine de bizim hedef yapmadığımız bir yer olduğundan, çoğunlukla inisiyatifi size bırakacağız. Philadelphia Parx tahminlerini aşağıda görebilirsiniz. Bol şanslar.
Total
1
Share