Hakkımızda

Sitemiz Yabancı Adam tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur ve her gün düzenli olarak yabancı yarış tahminleri yayınlanmaktadır. Son beş yılda 4000’e yakın tahmin üye ve ziyaretçilerimizle paylaşılmıştır.

Sitemizin faaliyetlerini yürütebilmesi için ne yazık ki ücretli üyelik yapabilmekteyiz. Ayrıca sponsor olarak veya patreondan bağış yapmak isteyenler olursa, sınırsız ücretsiz içerik üretmeye adayız, kendimizi ona adayabiliriz. Bir kişinin veya şirketin yapacağı destekle, binlerce kişiye analiz üretebiliriz!

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Vaal Tahminleri – 4 Ağustos 2022

Perşembe gününün ilk programı Vaal ile Güney Afrika at yarışı tahminlerimize devam ediyoruz. Dünkü Greyville programında yanlış kurguyu seçince (iki koşudaki tercihler yer değiştirmeliydi) başarı sağlayamadık, fakat program sonu değerlendirmesinde yazdığımız gibi, bizim yaptığımız kurgu gerçekleşseydi (ikinci olan at kazansaydı) 30-40.000 TL ikramiye kazanılırdı. Bugünkü Vaal ise az ikramiye verecek gibi durmaktadır. Bol şanslar diliyorum.


1Ayak: Üç atlı bir koşu olduğu kolayca anlaşılabiliyor. 1 numaralı Clap of Thunder, 7 numaralı Atticus Finch ve 8 numaralı Central City üçlüsü gösterdikleri koşu performansının yanında pedigri-ekip tarafında da güven vermektedirler, aralarında geçmesi beklenebilir. Bu atlardan olası yüksek oranlı biri ortaya çıkarsa ve kullanılmayacaksa 6 numaralı Just Proccie başta olmak üzere sıralamanın kalanındakilere göz atılabilir.

SIRALAMA: 1-7-8-6-10-5

2Ayak: Her ne kadar gruptaki en iyi derece 5 numaralı Feather Boa‘ya aitse de ve bize göre de ilk ikinin önemli adayıysa da, iki tane ciddi takibi bulunduğunu belirtmek isterim. Geniş kitleler tarafından 5 numaralı at tek atıldığında, 2 numaralı Raffles ve 4 numaralı Thymetoshine‘ın iyi gün geçirmelerine ihtiyaç duyabiliriz. 3 numaralı Meridius yarış standartı açısından rakiplerinden geride olsa da, antrenör-jokey eşleşmesiyle, cazip oran kapladığı takdirde şansı hak eder.

SIRALAMA: 2-4-5-3

3Ayak: Şu ana dek olan koşularda favori-plase ağırlığının önemli düzey olduğunu fark ediyoruz, bu durumda programın az ikramiye verebileceğini ilgili oyunculara söylemek gerekir. Kağıt üstünde 6 numaralı Lady of Power ve 2 numaralı I Am Regal ikilisi son 12 aylık performanslar baz alındığında rakipsizlerdir. Yine de gelişim göstermeye aday atları merak ediyorsanız: 8 numaralı Barmaid başta olmak üzere: 8-5-3 üçlüsüdür.

SIRALAMA: 6-2-8-5-3

4Ayak: Günün nihayet zor koşularından biridir, bu tür koşularda çok yüksek olasılıkla ilk sıralarda verdiğimiz atlar patlasa da, temel kurgu tercihimiz cazip olanlarla doldurmak oluyor. Neredeyse tüm atlar mesafede benzer tavan performans çizgilerine sahiplerdir, iyi gün geçirdikleri takdirde patlayabilirler anlamına geliyor. Yine de tüm parametrelerin ortalaması alındığında 9 numaralı Bard of Avon, 5 numaralı Winter Stories, 7 numaralı Invidia, 1 numaralı Bold Ransom ve 2 numaralı Godswood olarak sıralayabiliyoruz. Kalan dört attan ise 4 numaralı Mind Reader ve 3 numaralı Kwite A Trip öncelikli sürprizlerimizdir. Ayrıca rahat küçülen hallerinde 8-6 da %5 altı durumdaysa denenebilirler.

SIRALAMA: 9-5-7-1-2-4-3-8-6

5Ayak: 1 numaralı Spielberg’ün Maiden çıkış koşusu dikkat çekiciydi, o gün karşımıza denk geldi mi hatırlamıyorum, geldiyse mutlaka ilk sıralarda vermişizdir, zira diğer parametreleri de iyi gözükmektedir. Böyle formda ve gelişim göstermeye aday atlar Güney Afrika’da seriye bağlayabiliyorlar, yine de biz rakiplerini gördüğümüzden favori oranlarıyla tercih etmeye yanaşmıyoruz. Yüksek ikramiye kazandığımız (özellikle son 2 hafta) aynı kurgu anlayışıyla sağlamıştık. Tecrübeli atlar olan ve iyi ellerdeki 2 numaralı Who’s That Star, 4 numaralı Phinda Mzala, 5 numaralı Scottadito ve 7 numaralı Trust The Fire‘ı birçok kurgumuzda kullanacağız. Sürpriz aramak isteyenler ise 3 ve daha sonra 8 denemesini, %10 altı kapladıkları takdirde yapabilirler.

SIRALAMA:
2-4-5-7-3-8

6Ayak: 1 numaralı Jaimala‘yı üstünde Ryan Munger varken önerdiğimizi ve geri dönüş aldığımızı hatırlıyorum, belki kariyer bazında grubun en iyi atı değildir, ancak bugün form durumu itibariyle ön sıralarda değerlendirilmesi gerekir, aprantisiyle uyum sağlarsa kazanabilir. Bununla birlikte yine jokey Lerena’nın (bize göre ülkenin en yetenekli jokeyi) başını çektiği tehlikeli atlar silsilesi vardır. Diğer atları kısa kısa anlatmak gerekirse: 2 numaralı Elusive Swann mesafede koştuğu 8 yarışında sadece Lerena ile buluştuğunda (son yarışı) kazanabilmiş, öncesinde ise Jaimala’nın bir boy gerisinde bitirmişti, tecrübe faktörüyle gözden kaçırılmaması gereken bir attır. Daha uzun mesafe atı olan 3 numaralı Afraad, Elusive Swann’ın yakın zamandaki kazandığı koşuda Ryan Munger’ın çok iyi idaresine rağmen Elusive Swann’ın iki boy gerisinde kalmıştı, mesafe düşüşünü halledebilirse ve iyi yer tutarsa şansı olabilecektir, ayrıca jokey Yeni değişikliğinin kötü etkilemesini beklemiyoruz, zira o da bu at ile iyi performans göstermiştir, sürpriz şansı verilmesini tavsiye ederiz. 4 numaralı Brenden James 2000 metreye ilk kez çıkacaktır, Munger onu tercih ediyor ve iyi ellerde olmasıyla mesafeye uyum sağlayabilme ihtimali bulunmaktadır. 6 numaralı Romeo’s Magic ise sıradan ellerde olmasına rağmen, mesafede 9 kez koşup 1 kez kazanmış ve yine Vaal’de günün favorisi Jaimala ile başa baş mücadele edebilmişti. 8 numaralı My True North‘ün de ilk kez kapalı gözlükle koşacağının detayını vererek bitireyim. Söz gelimi biz tercihimizi sıralamadan fark edeceğiniz üzere tecrübeden yana kullanacağız, ancak önceki koşularda rahat küçültme bulduğumuzdan her kurguya açığız.

SIRALAMA: 2-6-3-4-1-8

Önceki

Tenis Tahminleri - 4 Ağustos 2022

Sonraki
yabanciganyan.com

Vaal Ücretsiz Koşu Yorumu - 4 Ağustos 2022

Benzer İçerikler
İncele!

Aqueduct, PRO Tahminler – 12 Kasım 2021 (7.748 TL TUTTU)

Bir kez daha Aqueduct programıyla hedef yabancı yarış tahminlerimizi sürdüreceğiz. Dünkü Aqueduct programında dikkat edilirse, tüm sürpriz atları (birinci ve ikinci bitiren) sizlere ilk sıralarda önerebilmiştik, fakat favori-plase atlar koşularda üstünlük sağlayınca 200 TL gibi komik bir ikramiyeye sebebiyet oldular. Bugünkü diğer yarış tahminlerindeki yoğunluk nedeniyle Aqueduct tahminlerimizi yarışlardan 15 dakika önceye yetiştirebileceğiz, görüşmek üzere.